Arama

Bitlis - Güroymak - 100. Yıl İlköğretim Okulu

Güncelleme: 12 Eylül 2008 Gösterim: 6.876 Cevap: 0
BARIŞ - avatarı
BARIŞ
Ziyaretçi
12 Eylül 2008       Mesaj #1
BARIŞ - avatarı
Ziyaretçi
logo

Sponsorlu Bağlantılar
TELEFON : 0(434)5112187

ADRES : Kümbet Mahallesi Barakalar Cad. GÜROYMAK/BİTLiS AMACI : Kümbet Mahallesinde ikamet eden öğrenim çağındaki çocuklaryn temel eğitimini sağlamak.

OKULUN TARİHÇESİ : Okulumuz ilk olarak 1982 yılında Eğitim ve öğretime acılmıştır. 1997 yılında puan Eğitim ve Öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğü ana binamızda hizmet vermeye başlanmıştır.
ÖĞRENCİ BAŞARI DURUMU: Güroymak 100.Yıl İlköğretim Okulu, tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz Toplam Kalite Yönetiminin bir gereği olarak okulumuzun başarısı için seferber olmuşlardır.2003-2004 , 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yıllarında ilçe genelinde İlköğretim okulları düzeyinde düzenlenen bilgi yarışmalarında okulumuz ilçe birincisi olmuştur.Ayryca 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılında OKS de okulumuzdan synava 19 öğrenci girmiş bu öğrencilerin tümü sınav için ön görülen puan barajını aşmış ve 13 öğrencimiz çeşitli Anadolu Öğretmen Liseleri,Anadolu Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerine yerleşmişlerdir.OKS başarı sıralamasında ilçemiz genelinde Güroymak P.Y.O dan sonra Anadolu Liselerine en fazla öğrenci yerleştiren okul 100.Yıl İlköğretim okulu olmuştur. Ayrıca Sportif faaliyetlerde bulunan okulumuz; 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılında Kros dalında yıldız erkek ve yıldız kız kategorilerinde gerek ilçe,gerek il ve gerekse bölgesel yarışmalarda öğrencilerimiz çeşitli derecelere girmiştir. Kompozisyon dalında okulumuz öğrencilerinin il genelinde dereceleri mevcuttur.