Arama

Muğla - Fethiye - Özel Yeni Fethiye Lisesi

Güncelleme: 13 Eylül 2008 Gösterim: 5.779 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
13 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
Hakkımızda

Sponsorlu Bağlantılar

Okulumuz 10 Agustos 2004 kurulmuş çagdaş eğitim analayışı saysesinde öğrenmeyi öğrenmiş, araştırmacı bilgiden özgün bilgi üretebilen aydın,ülke ve çevre sorunlarına duyarlı,yaratıcı ve kendine güvenen tüm ülke liseleriyle rekabete hazır gençler yetiştirmek amacıyla ÖZEL YENİ FETHİYE LİSESİ’ni gençlerimizin hizmetine sunduk
·Seçkin öğretmen kadrosu·Fen Lisesi eş güdümlü ders programı
(haftada 42 saat)·Gerçek bir rehberlik servisi
·20 kişilik sınıflar·Akademedya destekli bilgisayarlı öğretim
·Fizik,Kimya, Biyoloji laboratuarı Lüks kafeterya
·Pin pong ve bilardo salonu
·Tam donanımlı Kütüphane ve çalışma salonu
Vizyon
Başarı dolu bir yaşam için gerekli bilgi, beceri ve özgüveni yüksek, bilimsel düşünen, teknoloji kullanmasını bilen, araştırmacı, gelişim, değişim ve yaratıcılık özelliklerine sahip, çalışma ve başarma duygusu yüksek, bulunduğu topluma yön verebilen, insanlarla barışık, dünya ve çevresine uyum sağlayan, ülkesini seven demokratik ve çağdaş insanlar yetiştirmektir.
Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çalışmalarıyla Türk Milli Eğitim sisteminde farklılık yaratıp, bağlı kurum ve okulların başarısını, ülke düzeyinin üstüne çıkararak, kurumdan hizmet alanların ve paydaşların tamamının memnuniyetini sağlayarak, hizmet kalitesinde gelişmiş ülkelerdeki benzeri kurumlara da örnek olmaktır.
Misyon
“Görsel ve deneysel metodolojiyi temel alan; teknolojinin sağladığı olanakları kullanan, kişisel yetenekleri ortaya çıkartan ve geliştiren, çalışma ve başarma hevesini arttıran, bilimi, sanatı, insanı ve doğayı sevdiren eğitim sistemini kurmak.
Özdeğerlerimiz
Öz değerlerimizi yansıtan davranışlarımız ve prensiplerimiz:
·Verdiğimiz sözü tutarız.
·İnsanlar arasında din, dil, ırk, statü ayrımı yapmadan eşit davranırız.
·Sorunlarımızı sorun yaşadığımız kişi ve/veya kişiler ile çözeriz.
·Sorunun değil, çözümün parçası olmaya özen gösteririz.
·İnsanları suçlamaz, süreçleri sorgularız.
·Eleştirilerimizi yapıcı bir üslupla dile getiririz.
·Eleştiri ve uyarıları kurum kültürüne yapılan bir katkı olarak değerlendiririz.
·Yönetmeliklerde var olan ve kültürümüzü oluşturan kurallarımızı iyi anlatırız, benimseyerek uygularız.
·Gerekli hallerde kurallarımızı irdeler, günün ihtiyaçlarına uygun olarak görüş bildiririz.
·Söz ve davranışlarımızın tutarlı olmasına özen gösteririz.
·İnsanın kişilik bütünlüğüne, haklarına, inançlarına, duygu, düşünce ve bireysel farklılıklarına saygı duyarız.
·Emek harcanarak yapılan tüm faaliyetleri takdir ederiz.
·Üzerinde yaşadığımız dünyanın varlığını sürdürebilmesi için “doğaya saygı” bilinci geliştirir ve bu konuda çevremizi etkileriz.
·Kültürümüzün geleceğe aktarımını sağlayacak dilimizi iyi kullanmaya özen gösteririz.
·Biz bilinciyle çalışırız. Kurumun başarısı da, başarısızlığı da bizimdir.
·Bilgimizi paylaşırız.
·Sosyal dayanışma ruhu içinde sevinçlerimizi, üzüntülerimizi ve sorunlarımızı paylaşırız.
·Dinlemesini bilir, açık iletişime önem veririz.
·Çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi tanır, yeteneklerini geliştirir, fikirlerine değer verir, yeni fikir üretimini destekleriz.
Teknolojik gelişimleri izler, kullanılmasına önem veririz.
Halkla ilişkiler
Halkla İlişkiler ve Kurumsal İlişkiler Faaliyetleri, Selim Pars Eğitim Kurumları bünyesinde yürütülmektedir.

Kurumsal İlişkiler, Selim Pars Eğitim Kurumları kalite politikası ve hedeflerine uygun olarak yürütülen, tüm kurum ve kişilerle yapılan iletişimi kapsamaktadır. Bu iletişimin temelinde de 20 yıllık bir eğitim kurumu olan Selim Pars Eğitim Kurumları’ nın imaj ve itibarını arttırma faaliyetleri yer alır. Bu doğrultuda hedef kitlemiz ile yapılacak tüm çalışmalar, yayınlanacak dokümanlar, organizasyonlar Halkla İlişkiler ve Kurumsal İlişkiler kapsamında yer alır.

Kurum içi gerçekleşen organizasyon, etkinlik ve çalışmalarda ise Halkla İlişkiler etkin olarak görev ve sorumluluk üstlenmektedir. Burada en önemli rollerden biri yoğun iş temposu ile çalışan ve eğitim öğretime odaklanan akademik kadroya destek olup, gerekli her adımda işbirliği içinde olmaktır.

Halkla İlişkiler ve Kurumsal İlişkiler faaliyetleri tüm yıl boyunca hazırlanan planlarla yoğun iş temposunda devam eder. Okulumuz ile tüm paydaşlarımız (öğrenci, veli, medya, ajanslar ve diğer kişi ve kuruluşlar) arasında sağlıklı iletişim ve bilgi akışı için hazırlanan görsel materyaller birim bünyesinde planlanır ve ihtiyaca yönelik olarak hazırlanır.

Eski Muğla Yolu Adnan Menderes Bulvarı 770.sok. No:53 48300 MUĞLA/FETHİYE
TEL:0252 612 88 15— 612 88 16 - 612 88 17
E-MAİL: bilgi@ozelfethiyelisesi.com