Arama

Tunceli - Merkez - Tunceli Fen Lisesi

Güncelleme: 13 Eylül 2008 Gösterim: 4.256 Cevap: 0
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
13 Eylül 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
OKULUMUZ

Sponsorlu Bağlantılar
Okulumuz 2006-2007 Eğitim - Öğretim yılında Atatürk Anadolu Lisesi ile aynı bina içinde hizmete açılmış olup, 2 şube ile eğitim öğretime başlamıştır. Öğretim süresi 4 yıl olup, hazırlık sınıfı bulunmamaktadır.
Okulun kendine ait binasının yapımı için ihale süreci tamamlanmış, merkez Atatürk Mahallesine yapılacak olan bina –tahmini olarak en geç- 2007-2008 öğretim yılının ikinci yarısında faaliyete geçecektir.
Okulumuz pansiyonlu olup, okulun kendi pansiyon binası yapılıncaya kadar, erkek öğrencilerimiz Atatürk Anadolu Lisesi yurdunda; kız öğrencilerimiz Anadolu Öğretmen lisesi pansiyonunda barınmaktadırlar.
Okulumuza geçici tahsisli olan binaya ait arsamız: 6551 m2 Bina: 3.000 m2 olup, okul bahçesi bahçe duvarı ile çevrilmiş ve ağaçlandırılmıştır. Okul bahçesinde basketbol sahası bulunmaktadır.
MİSYONUMUZ:
Fen liseleri; ortaöğretim düzeyinde eğitim veren ve 4 yıl süreli bir eğitim kurumudur.
Tunceli Fen Lisesi:
"Fen Liseleri Yönetmeliği" gereğince;
zekâ düzeyleri ile fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri üstün olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlamak,
Matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesinde kaynaklık etmek,
Öğrencileri araştırmaya yöneltmek, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamak,
Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmek,
Öğrencilerin bireysel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlamak,
amacıyla açılmıştır.
VİZYONUMUZ:
Tunceli Fen Lisesi olarak vizyonumuz:
Zeka düzeyleri ileri, fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri;
"Yaşam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen, özgür düşünceye önem veren, bölgemizde lider, ülkemizdeki teknolojik gelişmelere önderlik edebilecek, kişilikli, ahlaki değerlere sahip, girişimci, liderlik özelliklerinin yanı sıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın, nitelikli, çağdaş, demokratik, laik ve Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı"
bireyler olarak yetiştirmektir.