Arama

Londra Üniversitesi (University of London)

Güncelleme: 6 Kasım 2010 Gösterim: 3.269 Cevap: 0
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
6 Kasım 2010       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
University of London, Londra Üniversitesi

Sponsorlu Bağlantılar
www.lon.ac.uk

Londra Üniversitesi, 19 farklı kolej ve 9 enstitüden oluşan, Avrupa ve Dünyanın en köklü ve iyi üniversitelerinden kabul edilmektedir. Toplam 115,000 öğrenciye sahip üniversitenin, 32000 civarında da uzaktan eğitim yapan öğrencisi vardır.

Üniversitenin her bir koleji farklı alanlarda uzmanlaşmış olmasına rağmen, kolejler çok farklı lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi sunabilirler. Londra üniversitesi hem öğretim hem de araştırma ağırlıklı eğitim vermektedir.

Londra Üniversitesi Kolejleri Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği İngiltere üniversitelerini oluşturmaktadır.

Kolejlerin her birinin giriş şartları farklılık gösterebilmesine rağmen, lisans eğitimi için en az Ielts sınavından 6 ve üzeri not almış olmak ve bir akademik yıllık “foundation “ programını tamamlamış olmak gerekir. “Foundation” programları SOAS ve Queen Mary College’leri tarafından verilmektedir.
Yüksek lisans eğitimi için ise, Ielts sınavından 6,5 veya Toefl 213 ve üzeri not almak ve not ortalaması olarak 4 üzerinden en az 2,5 ortalamaya sahip olmak gerekir. Ancak bazı kolejler not ortalamasının 3 olmasını isteyebilir.
Bazı kolejler, İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilere İngilizce Kursları vermektedir. SOAS, Queen Mary ve University College London tüm yıl boyunca dil kursları düzenlerken, London School of Economics sadece yaz aylarında dil kursları düzenlemektedir.

Londra Üniversitesinde Bağlı Kolejlerden Bazıları:
Birkbeck, University of London
Ekonomi ve Siyaset bilimlerinde uzman bir okuldur.

Courtauld Institute of Art
Güzel sanatlar, tiyatro ve sinema üzerine eğitim verir

Goldsmiths College
Güzel sanatlar, heykel, tiyatro okuldur

Heythrop College
Felsefe ve İlahiyat üzerine eğitim veren dünyaca ünlü bir kolejdir

Imperial College London
İngiltere’nin en iyi mühendislik okullarından birisidir.

Institute of Education
Eğitim Bilimleri üzerinde dünyaca ünlü bir okuldur

King’s College London
Mühendislik, Fizik, Kimya , Siyaset Bilimleri ve Uluslar arası İlişkilerde çok iyi bir okuldur.

London Business School
Dünyanın en iyi yüksek lisans seviyesine eğitim veren işletme okuludur

London School of Economics and Political Science
Dünyanın en saygın Ekonomik ve Politika okuldur

Queen Mary
İktisat, İşetme ve Mühendislik alanlarında iyi bir okuldur

Royal Academy of Music
Müzik alanında dünyanın en iyilerindendir.

Royal Holloway
Londra merkezin dışında muhteşem bir kampusde eğitim veren okul özellikel sosyal bilimlerde çok iyidir.

Royal Veterinary College
Veterinerlik eğitiminde bir numara bir okuldur

St George’s Hospital Medical School
Tıp Fakültesi dünyanın en saygın okullarından birisidir

School of Oriental and African Studies
Dünyanın Asya, Orta Doğu ve Afrika üzerine uzmanlaşan ve bu bölgelerin siyaset, kültür, tarih ve ekonomik çalışmalarına ağırlık veren dünyanın alanında en ünlü kolejidir. Hukuk fakültesi İngiltere’nin en iyi 5 fakültesinden birisidir.

School of Pharmacy
Saygın bir eczacılık fakültesidir.

University College London
Londra Üniversitesine bağlı ekonomik, siyaset bilimleri, hukuk ve mühendislik okuldur.

Üniversite Ücretleri
Londra Üniversitesi lisans ve yüksek lisans ücretleri her bir koleje göre farklılık gösterir. Örneğin; LSE, Imperial College gibi kolejlerde yıllık lisans ve yüksek lisans ücreti yabancı öğrenciler için 10,000 Sterlin’ den başlar. Queen Mary, UCL gibi bazı kolejlerde ise 9000-10000 Sterlin civarındadır. Üniversitenin çok sayıda öğrenci yurdu bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilere aile yanı veya özel daire organize edilebilir.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.