Arama

Samsun - İlkadım - İstiklal İlköğretim Okulu

Güncelleme: 16 Mayıs 2012 Gösterim: 5.526 Cevap: 0
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
16 Mayıs 2012       Mesaj #1
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
İstiklal İlköğretim Okulu

Sponsorlu Bağlantılar
logo

1920 yılında Hançerli Mahallesi'nde ahşap bir evde, İstiklal Numune Mektebi adı altında açılmıştır. Bu tarih, Kurtuluş Savaşının ikinci yılına rastladığı için, " İstiklal "adını almıştır.
"Okulumuz, 1896 yılında Yargıç Fazıl Kadı'nın gayreti ile, Samsun halkı tarafından şimdiki Özel İdare İş Hanları olarak yaptırılan binaya 1922 yılında taşınmıştır.
Bugünkü Özel İdare iş hanının müstakil kalabilmesi için halen içinde bulunduğumuz bina yaptırılarak, 9 Kasım 1964 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.
Okulumuz 2 bloktan oluşmaktadır. B blok 1999 - 2000 öğretim yılında eğitime başlamıştır. Ana binada (A Blok) 12 derslik 3 idare odası, 1 fen laboratuarı, rehberlik odası, memur odası, arşiv, aile birliği odası, dil sınıfı, kalorifer ve hizmetli odası, internet salonu, bulunmaktadır. B blok ek binası 2006-2007 öğretim yılında hizmete girmiştir.

B blokta ise, 14derslik, 2 idare odası, 1 Fen laboratuarı, 2 Teknoloji sınıfı, 1 çok amaçlı salon, 1 kütüphane, 2 görsel sanatlar ve tek. tas. sınıfı , 1 Öğretmenler odası-öğretmen çalışma odası, 1 müzik sınıfı, 1 spor odası, 1 sağlık odası, 1 veli görüşme odası, 1 ogye ve yayın odası, 1 kapalı spor salonu ve 1 kantin bulunmaktadır. Okulumuz 5 idareci, 43 (3 görevlendirme) ikinci kademe, 29 (2 görevlendirme) birinci kademe, 4 ana sınıfı , 2 rehber,1 memur, 2 yard.hizmetli 88 personeli ve yaklaşık 1802 öğrencisi ile eğitim öğretimini sürdürmektedir. Çevresinde yoğun talep gören okulumuz 5 yıl içinde 3 defa eğitim bölgesinin en başarılı kurumu seçilmiştir. Okulumuz,üst öğrenim kurumlarına sınavla en çok öğrenci gönderen eğitim kurumlarından biridir. Amacımız bu başarının sürekli artan bir grafik göstermesidir.İl ve İlçe bazında yapılan her türlü sosyal,kültürel ve projelerde kurumumuz etkin olarak yer almıştır.
Okul Gelişim Yönetim Ekibi çalışmaları her sene olduğu gibiçalışmalarına tüm hızı ve ciddiyetiyle devam etmektedir.Stratejik planımız,çalışma planlarımız,yıl sonu raporlarımız gibi çalışmalar, zamanında ve güncellenerek yapılıyor. Tüm çalışanları ve paydaşları ile kurumumuz her zaman başarıdan başarıya koşmak istemektedir.

F-OKUT.YAB.DİL : İNGİLİZCE
G-KÜTP. KİTAP SAYISI : 2550
KONTENJANI:1800
KURUM AÇMA İZNİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYI
ÖĞRETİME BAŞL.İZNİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYI 1920
İLÇE KODU 5501
KURUM KODU 968539

Sen sadece aynasin...