Arama

Başbakan Olsan Ne Yapardın? - Sayfa 2

Güncelleme: 6 Temmuz 2015 Gösterim: 24.524 Cevap: 135
B i R i C i K - avatarı
B i R i C i K
Ziyaretçi
21 Ağustos 2007       Mesaj #11
B i R i C i K - avatarı
Ziyaretçi
ilk işim öss yeyı kaldırmak olurdu sanırım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2007       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pkk yı yok ederdim
Sponsorlu Bağlantılar
akeem - avatarı
akeem
Ziyaretçi
21 Ağustos 2007       Mesaj #13
akeem - avatarı
Ziyaretçi
Çok şey yapardım...ama kimseye sölemem...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ağustos 2007       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pkk yı bıtırırdım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2007       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Muhtemelen göreve en kısa zamanda başlar vede en hızlı nasıl rüşvet alınır onun yollarını arardım gerekirse tüm yardımcılarımıda bu işle vazifelendirirdim Msn Grin

Elbette kötü bi şaka eminim başbakanımızda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyordur nasılki bazı görevler işler vardır dışardan bakıldığında zor görünürler ama ele aldığınızda kolaydırlar ve bazı görevlerde dışardan basitde görünseler aslında zordurlar başbakanlık gibi neyse gelelim konuya ülkemizde başlı sorunlar şunlar işsizlik göç terör eşitsizlik sağlık sorunları alt yapı eğitim tarım ve hayvancılık ve denzicilik başta sorunlarımızdan peki nasıl düzelteceğiz elbette sadece basit emirler vererek değil zira akıl vererek bu konular öyle hemen hahlolucak meseleler değiller hallettiğiniz taktirde başka sorunlarıda ardında getirecektir mesela asgeri ücret 480 ytl ama kiralar 300 ytl den başlıyor diyelimki askeri ücreti 1000 ytl veya üzeri yaptık kısmen sorun hallolur peki ya sonra peynirin kilosu 5 ytl deb başlıyor iken direk 100 ytl olur tamam biraz fazla salladım ama düşünsenize hangi ev sahibi yada esnaf 1000 ytl alan bi işciye kirayı 300 den ev verip ekmeğide 30 kuruş a veriir çözüm asgeri ücrette çalışanlarımıza kira sağlık giderleri varsa çocuklarına eğitim dönemlerinde vede sosyal aktivide yardımı yapılması söz konusu olabilir ama buda şunu beraberinde getirir devlet böyle bi bütceyi karşılıyamayacağından devlet kasası buna yetmiyecektir ardı sıra vergilerde artacaktır buda işcinin eline geçen maaşın tekrar elinden alınmasına eş değerdir eğitim konusunda ise ünviversiteden çok neredeyse mezun olan öğrencilerimiz var buda beraberinde işsizliğide yanında getiriyor çünklü yeterli sayıda iş sahası yada meslek dağılımı yok genelde tercihlerini aynı meslek kulvarlarında yapmak zorunda kalıyorlar yada başka ülkede şanslarını deneyebilen deniyor sonra bi bakıyoruz ki bilmem neyi biri bulmuş aaa bide türkmüş vay be hemen alkışlıyalım elbette alkışlıyacağız vede gurur duyacağız ama neden neyi niçin alkışlıyoruzki biz öyle bi yeteneğe imkan sunamadığımız içinmi bizi tüm dünyaya duyurduğu tanıttığı içinmi bazılarımız tabiki duyurduğu için diyecektir haklılarda zira bir buluş geliştirildiği taktirde tüm dünya ülkeleride o buluşdan faydalanırlar örnek aids kanser gibi teknolojik gelişmeler gibi ama ben belkide babasının cebinde son kalan parasıyla bile okul harçlığı yapan onca emek sarf eden çok değerli öğrencimizi yabancı ülkede değilde imkanları sunup burada kendi vatanından yapması taraftarıyım onun içinde tüm imkanları bertaraf etmek için elimden geleni yapmaya çalışırım ve diğer sıkıntımızda işsizlik işsizlik aslında göç ile başlayan sorundur zira nüfusumuzun dağılımı hep büyük şehirlere yönelmekde bu bir yandan iyiykende bir tarafdandan kötü sebeplerini ise baya bi uzun uzun zun anlatıp sizleride sıkmak istemem buna bağlı olarakda terörö geliyor ben başbakan olsaydım eyer gerekirse iş adamlarına yalvarır ülkemizin vatanımızn kuzeyi güneyide yok doğusu batısıda yok her ilimizde yatırım yapmaları için bütün imkanları onlara seferber ederdim işsizlik oranını en aza düşürüsek eyer göçüde ortadan kalkacaktır bir yandanda aslında terörü destekleyenler asıl bu ülkenin kalkınmasını vede gelişmesini orta doğuda gerçek güç olmasını istemeyen vede hazmademeyen ülkelerinde olduğunu unutmamak gerekir o yüzden önce insanımızı bilinçlendirmek gerekir törör ve şiddet olayları hırsızlık vede gasp olayları gerekirse ki gerekiyorda her gün yazılı vede görsel medyada kutsal dinimizi anlatmaya çalışırdım nedenki dinimiz de bi ağacın dalını dahi kırmak günahken bir insanın canına kıymak tüm insanlığın canına kıymak sayılırken vede değilmidirki müslüman nedir sorulduğunda dilinden ve kendinden kimsenin zarar görmediği kişidir size şöyle bi örnek vereyim çok küçük ama bizi rahatsız eden bi sivrisineği düşünün onu öldürmek için tek bi vuruş yeterlidir ama ona o küçücük canlıya can vermek ise tüm insanları bi araya getirseniz imkansızdır bazımızda şöylede diyebilir onun canını allah ancak verir peki almak neden bize bağlı ? her fırsatta karşımızdakini yok etme düşüncesini içimizden atmamız gerekir ve bunu tüm adamlarım ev ev dolaşarak tüm insanlık birdir vede zarar vermek günah olduğunu anlatmak vede kabullendirmek gerekir eyerki kişinin içerisinde günah korkusu olduğu taktirde bakınız günah sayılan kaç tane suçdan arınmış oluruz bence bunları bu dünya hepimizin ne birbirimizi üzelim nede yok edelim ırk ayrımı din ayırımı çok eski tarihlerde insanlığı yok etmeyi düşünen kişilerin ortaya attığı vesveseden başka bir şey değildir bunu bi başbakan değilde insan olarakda düşünmemiz gerekir bir lider olmadan önce bence H.Z Ömer in nasıl halifelik yaptığını tüm başbakan olacaklara vede milletvekillerine anlatmak gerekir derim ve biz bunları düşünüyorsak elbette sayın başbakanımızda düşünüyordur yaradan yardımcısı olsun saygılarımla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2007       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ekonomık sorunları cözerdim
huseyin78 - avatarı
huseyin78
Ziyaretçi
23 Ağustos 2007       Mesaj #17
huseyin78 - avatarı
Ziyaretçi
başbakan olsam önce dışa bağımlılıkdan kurtulup (ATATÜRK'ün yaptığı gibi) doğu da bulunan tüp petrol yataklarını ve madenlerini ülkem insanlarının hizmetine sunardım tabi %100 yerli sermeyenin işletmesini vermek yada devlet olarak işlermek üzere..
NAIAS - avatarı
NAIAS
Ziyaretçi
23 Ağustos 2007       Mesaj #18
NAIAS - avatarı
Ziyaretçi
dewlet dershaneleri açardım herkez gitsin

we burs için güzel olanaklar hazırlardım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Ağustos 2007       Mesaj #19