Arama

Özlü Sözlü Doğrular - Sayfa 50

Güncelleme: 12 Aralık 2021 Gösterim: 486.199 Cevap: 2.696
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
16 Ağustos 2007       Mesaj #491
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Güçlükler başarının değerini artıran engellerdir.
Moliere

Sponsorlu Bağlantılar
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
16 Ağustos 2007       Mesaj #492
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
1- bilginin amacı;insanı bilgisizlik ve boş inançlardan tanrı ve ölüm korkusundan kurtarmaktır.ve bu olmadan mutlu olmaya imkan yoktur.
( EPİKUROS )
Sponsorlu Bağlantılar

2-bir kimsenin özgür olarak gelişmesi,herkesin özgür olarak gelişmesinin şartıdır.
( KARL MARX )

3-felsefe sadece gerçekle ugraştıgı izlenimi verir ama belkide düşlemleri dile getirir,edebiyatsa sadece düşlemlerle ugraştıgı izlenimini verir ama belkide dogruyu dile getirir.
( DİDEROT )

4-Felsefe eşyanın ve insansal eylemlerin genel bilgisidir.yani nedenlerin hakikatle denetlenmesidir.
(YAKOV PAVLOVİÇ KOZELSKİ 1728-1794 )

5-felsefenin görevi özel bilimler tarafından tarafından üretilmişolankavramları birleştirmekten ibaretttir.
LESEVİÇ

6-felsefe bize dünya hakkında bilgi saglamaz;felsefe özel bilimlerdeki gibi bir metedoloji ve mantıktır.
MARBURG OKULU

7-felsefe yaratmanın anlamını kavramaya çalışan bir akımdır.
NİETZCHE

8-felsefe objelerin düşünce ile görülmesidir.
HEGEL

9-bir filozofun yaşamöyküsü ve kişiligi ile yapıtı arasındailinti kurmaya kalkışmanın hiçbir dogru tarafı yoktur.
ARTHUR SCHOPENHOUER

10-nasıl ki dünya soyutlamalar yoluyla felsefe haline gelmişse felsefede somutlaşarak dünya haline gelecektir.

KARL MARX-F.ENGELS

11-felsefenin görevi;bilgi araçlarımıza ilişkintam bir anlayıştan dogan problemlerin çözümüdür.

THE AVENGERS - avatarı
THE AVENGERS
Ziyaretçi
16 Ağustos 2007       Mesaj #493
THE AVENGERS - avatarı
Ziyaretçi
aşk sözleri

♥ Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.

♥ Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!..

♥ Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..

♥ Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm...

♥ Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz...

♥ Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!

♥ Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

♥ Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...

♥ Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.

♥ Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir.Ve aşk öyledirki nerde imkansız varsa onu seçer.

♥ Birgün bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin.

♥ Sen benim incimdin. parıldayan masum güzelliğinle seni sarp kayalıklardan tırnaklarımla kazıdığım bir istiridyede bulmuştum. ve bir daha kaybetmiyeyim diye kalbimin derinliklerine gömdüm.

♥ Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsende unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla.

♥ Sevmiyorum şu saatin sesini,akmasın dursun zaman.herşeyin bir öncesi ve sonrası vardır derler ya; YALAN. senden önce vardım belki ama aşkım senden sonra olmayacağım inan.
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
17 Ağustos 2007       Mesaj #494
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Kazananlar her zaman bir çözümün, kaybeden problemin bir parçasıdır.
Anonim
THE AVENGERS - avatarı
THE AVENGERS
Ziyaretçi
17 Ağustos 2007       Mesaj #495
THE AVENGERS - avatarı
Ziyaretçi
♥ Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır. Oscar Wilde

♥ Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

♥ İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

♥ Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur. Whoopi Goldberg

♥ Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır. S. M. Power

♥ Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür. Cucong

♥ Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

♥ Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir. Heredot

♥ Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin. La Rochefoucauld

♥ Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir. Clarence S.Darrow

♥ Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar. Wendell Phillips

♥ Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. Bertolt Brecht

♥ Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek, başkalarındaki "en iyiyi bulabilmek"; sağlık Ralph Waldo Emerson

♥ Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

♥ Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

♥ Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür. Oscar Wilde

♥ Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Aunius Aurelius Simachus

♥ Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır. Chamfort

661091vb8

SEVMEK İKİ KERE YAŞAMAKTIR...
george sand
Son düzenleyen THE AVENGERS; 17 Ağustos 2007 14:05 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
19 Ağustos 2007       Mesaj #496
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Kendinizi o işi yapıyorken hayal edemediğiniz hiçbir işi yapamazsınız.
Steve Chandler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2007       Mesaj #497
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Atatürk Diyor ki:
Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça harp bir cinayettir.
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
19 Ağustos 2007       Mesaj #498
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Bir anlık öfke anında sabredersen, 100 günlük pişmanlıktan kurtulursun.
Çin Atasözü
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
20 Ağustos 2007       Mesaj #499
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
Tez elde edilen başarı insanı maceraperest ve karasız yapar.
Bacon
RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
20 Ağustos 2007       Mesaj #500
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
İyi kitaplar okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir.
Descartes

Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
Montaigne

Öyle alçak bir kapıdır ki açlık, geçilmesi zorunlu oldu mu, insan ne denli büyükse, o kadar çok eğilir.
Victor Hugo

Bir metre iş yapmayı, bin kilometre söz vermeye değişmem.
James Howll

Mutluluk, sorunsuz bir yaşam değil, sorunlarla başa çıkabilme yeteneği demektir.
Brown

Akıllı insan, kazandığı paranın birazını, aldığı öğüdün ise bir çoğunu bir yana koyar.
Harry Corns

Çocuğuna küçük şeylerden zevk almasını öğreten, ona büyük bir servet bırakmış demektir.
Etienne Gilson

İnsan özgür olmadan, huzurlu ve mutlu olamaz.
Dante

Hiçbir zaman gökten gül yağmaz. Daha çok gül istiyorsak, daha çok fidan dikmemiz gerekir.
Georger Eliot

Yoksul insan malı az olan değil, isteği çok olandır.
Seneca

Güvenilmek sevilmekten daha büyük bir iltifattır.
George MacDonald

Söz verirken umutlarımız vardır, yaparken ise korkularımız.
La Rochefoucauld

Uçurtmalar rüzgar gücüyle değil, o güce karşı koydukları için yükselirler.
Winston Churchill

Gerçek nedenlerini bilmedikçe huylarımıza asla sözümüz geçmez.
Aristotales

Düşünmeden konuşmanın cezası, sonradan çok çok düşünmeye mahkum olmaktır.
Bacon

Kalp neyle doluysa, dudaklardan o dökülür.
Goethe

Egoist, kendi yaşamında fazlasıyla rol oynayan kişidir.
Dan Bennet