Arama

Medya Haber - Sayfa 104

Güncelleme: 13 Ekim 2017 Gösterim: 659.359 Cevap: 1.864
Sivoy - avatarı
Sivoy
Ziyaretçi
11 Mart 2009       Mesaj #1031
Sivoy - avatarı
Ziyaretçi
PKK’dan kaçan teröristlerin ABD ordusuna katılarak Afganistan’a paralı asker olarak gittiği bildirildi.

Sponsorlu Bağlantılar
Kanal D’nin haberine göre, Türk savaş uçaklarının operasyonları sonucu büyük moral çöküntüsü yaşayan bölücü örgüt mensupları PKK’dan kopmaya başladı.

PKK’dan kopan teröristeler Kuzey Irak’ta dağılarak yaşamlarını sürdürürken, bazıları Türkiye’ye dönüyor. Irak’taki ABD ordusuna katılmayı tercih edenler var.

Erbil’deki Amerikan Ofisi’ne başvurarak kayıtlarını yaptıran PKK’lılar, Bağdat’ta kısa bir eğitimden geçirildikten sonra yeni bir kimlikle sözleşme yaparak paralı Amkerikan askeri oluyor. Paralı asker olan PKK’lılar, Afganistan’a gönderilerek Taliban ve El Kaide örgütüne karşı gerille savaşında ABD saflarında savaşıyor.

Eski PKK’lıların ABD ordusunda paralı asker oldukuları iddiası MİT, Emniyet ve Jandarma istihbaratın raporlarına yansıdı. İstihbarat raporlarının paralı asker olan PKK’lıların konu başlığı da ilginç bir sıfatla adlandırılıyor: "PKK’lı Coniler.."

PKK’lıların ABD ordusuna paralı asker olarak katıldıkları haberlerini teslim olan teröristler de doğruladı. Hezir kod adlı Suriye kökenli bir PKK’lının verdiği bilgiye göre, en az 15 arkadaşı ABD ordusuna katıldı. ABD ordusu yetklilelerinin PKK’lı teröristlere ABD’de yaşama hakkı veren ’Yeşil Kart’ vaadinde bulundukları bildirildi.

Kaynak : Medya Haber

DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009       Mesaj #1032
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Lider7

Sponsorlu Bağlantılar
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopter düştü.

Büyük birlik Partisi,nin ve beraberinde,kilerin İçinde bulunduğu Helikopter kaza,sında Aradan 1 gün geçmesine rağmen halen ulaşılamamış..

Ne söyleyeceğimi bilmiyorum Büyük Üzüntüdeyimm..
Allah,tan Umut kesilmez İnşallah Sağ sağlim Ulaşırlarr.
Rabbim Ailelerine bağışlasın..
Ben,de 96 Senesin,de Tanışma fırsatına erişmiştim.
Çok Çoooooook İyi birisiydi.Mütevazi ve Bilgiliydi.
Rabbim Ona ve Yanındakilerinin yardımcısı olsun.
Tüm Sevenlerine Sabır Yağmurları yağdırır İnşallah.
Ne yazacağımı dahi bilmiyorumm..
Üzüntü verici Elim,den dua etmekten başka bir şey gelmiyor.

Beni Ona sorsanız, 1 ölüyüm. Bana O'nu sorsanız tüm kalemlerim...
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
26 Mart 2009       Mesaj #1033
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığı söyleniyor, umarım sağ ve salimdir.
Olay çok üzücü. Zor ama iyi sonuçlansın diliyorum.
Sivoy - avatarı
Sivoy
Ziyaretçi
26 Mart 2009       Mesaj #1034
Sivoy - avatarı
Ziyaretçi
Yazıcıoğlu'nun örnek aldığı tarihi lider

Medya Haber

İçinde bulunduğu helikopterin arama çalışmaları hala süren BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun mücadele azmini kimden örnek aldığı ortaya çıktı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun 14 Temmuz 1997 tarihinde Antalya'nın Kaş ilçesi Kınık beldesinde bulunan Kolakoğlu Un ve Yem Fabrikası'nı ziyaret ettiğini belirten işadamı Durmuş Ali Konu, "BBP lideri Celaleddin Harzemşah'ı çok sevdiğini söyledi. Partisinin çok kişi tarafından sevilmesine rağmen oy verilmemesi konusunda 'mahallenin güzel kızına talip çok, alan yok' tabirini kullandı." dedi.
Konu, "Yazıcıoğlu, Celaleddin Harzemşah'ın Moğal zulmüne karşı direnmesini ve korkusuzca savaşmasını seviyordu. Harzemşah'a yakın dostları 'Moğol ordusuna karşı yenileceğini bile bile niçin savaşıyorsun?' dendiğinde, 'Muzaffer etmek Allah'ın elinde, ben vazifemi yapıyorum' demiş. Yazıcıoğlu da, 'Bizim görevimiz bu millete doğruları söylemek. Tercih halkın. Lütuf ve ihsan Allah'ın. Biz çalışmalarımızı birileri plaket versin apolet taksın diye yapmıyoruz. Atalarımızdan miras kalan ve 3 asırdır dumura uğrayan Nizamı-ı Alem davasını en güzel şekilde temsil etmek.' demişti." ifadesini kullandı.
BBP liderinin 30 yıldır 'en aziz dostu' olduğunu belirten Manavgatlı işadamı Muharrem İnce de Cenab-ı Allah'ın Yazıcıoğlu'nu önce eşi Gülefer Yazıcıoğlu'na, çocukları Firuze ve Furkan ile Türk milletine bağışlamasını diledi.
İnce, Yazıcıoğlu'nun, 1994 yılında Manavgat'ta köylerinin yaylasına çıkarken sağ ayağının bir taşa takılması sonucu bileğinin kırıldığını ifade etti.

(CİHAN)
peaceful - avatarı
peaceful
Ziyaretçi
27 Mart 2009       Mesaj #1035
peaceful - avatarı
Ziyaretçi
Sen üşüdün, bizim de içimiz dondu Reis
Medya Haber

Türk milliyetçiliğinin efsane lideri Muhsin Yazıcıoğlu içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu ebediyete göç etti. Şimdi akıllarda 25 önce yazdığı şiir var...

27 Mart 2009 18:10
size10 size12 size14 size16

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde beraberindeki 5 kişi ile bindiği helikopteri düşerek hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, Mamak Cezaevi'nde yıllar önce yazdığı 'Üşüyorum' şiiri şimdi ayrı bir anlam kazandı. Türk milliyetçiliğinin efsane lideri, siyasitin vakur ismi Muhsin Yazıcıoğlu 25 yıl önce kaldığı Mamak cezaevinde yazdığı "Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır, Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum." dizeleriyle şiirine başlamıştı.

50 saat boyunca içinde olduğu helikopterin kar tipi altında kalan enkazına ulaşılımayan Yazıcıoğlu'nun şiiri, "Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum Durun kapanmayın pencerelerim, Güneşimi kapatmayın, Beton çok soğuk, üşüyorum." dizeleriyle bitiyor.

YAZICIOĞLU'NUN AĞZINDAN "ÜŞÜYORUM" / DİNLEYİN
İşte Yazıcıoğlu'nun Mamak Cezaevi'ndeyken yazdığı ve okuduğu 'Üşüyorum' şiiri
Bir coşku var içimde bugün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi, süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum..

(Muhsin YAZICIOĞLU)
DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009       Mesaj #1036
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Kaza,da Hayatını kaybeden, Liderimiz ve Yanında bulunan dava Kardeşlerimize..
Allah,tan Rahmet ve Aile,lerine ve Tümm Sevenlerine Sabırlar Diliyorum.
Mekanınız cennet olsun.
Canı veren Yüce "Allah Elbette yine alan Odur.

96 Senesinde Tanıştığım "Mushsin yazıcıoğlu" Ölüm orucuna yatan Çeçen Askerine.
Bizler Elhamdulillah Müslümanız. !! Birlik ve kenetleşceğimiz günlerde..
Bunu sağlığımızı tehdit ederek değil; Ancak Mücadele ederek Gösterebilirz diyip..
Açlık grevini bitirmesini istemişti.
Gerçek,ten Çok İyi bir Lider ve Öncüydü.
Reisim.. Mekanın Cennet" Peygamberimiz Şefahatcin Ruhun şaad olsun.
,

bbp

DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009       Mesaj #1037
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
deprem cizmeyi vurdu 13 olu o

İtalya,daki Sabaha karşı 03:30 saatlerinde 6.3 Şiddetinde Yaşanan deprem,de
Hayatını kaybedenlerin Allah,Günahlarını Affetsin..
Yakınlarına,da baş sağlığı ve sabır diliyorum.
Gerçekten Üzücü bir olay. 80 den fazla Ölü olduğu söyleniyor..
Bizde depremi yaşamış olan bir Millet olarakk..
Oradakilerin neler yaşadığını tahmin edebiliyoruz.
Allah yardımcıları olsun.
Sivoy - avatarı
Sivoy
Ziyaretçi
6 Nisan 2009       Mesaj #1038
Sivoy - avatarı
Ziyaretçi
Obama'dan TBMM'de tarihi konuşma

İşte Obama'nın TBMM^'deki tarihi konuşmasından satır başları:

* Ülkelerimiz arasındaki dostluğu pekiştirmek istiyorum.

* Bu ABD Başkanı olarak ilk resmi ülke ziyaretim. Bana bu ziyaretin bir mesaj olup olmadığı soruldu. Buna cevabım “Evet”.

* Türkiye ABD’nin mütteifki ve AB’nin bir parçasıdır. Bu sabah Atatürk’ün kabrini ziyerette Anıtjkabir’den çok etkilendim. Ancak Atatürk’ün mirası bu etkileyici yapıyla değil, kurduğu laik ve bağımsız ülkeyle kendini açıkça gösteriyor.

* Abdülaziz’in bize gönderdiği küçük plakayla başlayan dostluk bugün çok ileri seviyelere ulaştı. Türkiye ve ABD Kosova’da Kore’de Afganistan’da birlikte çalıştı.
* Bir basketbol sever olarak ben de Hidayet ve Mehmet Okuru zevkle izliyorum.
* Artık iki demokrasinin de önünde daha büyük sorunlar var. Ekonomik kriz, aşırılıklar, enerji krizleri yüzyılımızın yeni sorunlarıdır ve buna karşı nasıl mücadele edeceğimiz önemli.
* Hiçbir ulus bu sorunlarla tek başına mücadele edemez. Bu yüzden birlikte ve müşterek menfaatlerimiz için farklılıklarımızı ortadan kaldırmak için çalışmalıyız.
* Bu krizden en kısa sürede çıkmak ve dünyayı bir daha böyle bir kriz yaşatmamak için Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’la birlikte görüştük. İklim değişikliği ve enerji sıkıntılarını aşmak için de birlikte çalışmalıyız.
* Türkiye’nin doğu-batı koridorunda enerji konusunda büyük bir önemi var.
* ABD Türkiye’nin AB üyeliğini şiddetle desteklemektedir. Türkiye AB’ye yalnızca köprülerle bağlı değildir. Türkiye’nin üyeliği AB’nin gücünü artıracaktır.
* Türkiye’ni de üzerine düşen görevler var. DGM’ler kapandı, Kürtçe yayınlar başladı, insan hakları konusunda gelişmeler var. Ancak demokrasiler durağan olmaz.
* Heybeliada Ruhban Okulunun açılması konusunda güçlü sinyaller verileceğine inanıyoruz. Azınlık ve din özgürlüğü konusunda Türkiye’ye güveniyoruz. Ben bunu bir zamanlar değil başkan olmak, oy bile veremeyen bir halkın üyesi olarak konuşuyorum.
* Geçmişimizle yüzleşmeliyiz. ABD halen kendi karanlık tarihiyle yüzleşiyor. Bizim ülkemizde kölelik ve ayrımcılık geçmişi var. Tarih trajik olaylarla dolu. Geçmişimizle yüzleşemezsek ağırlığı daha da artar. Bu mecliste 1915 olaylarını da dile getirmem lazım. Ermeni ve Türk liderlerin attıkları cesur adımları gördük. ABD ilişkilerin normalleşmesini arzu etmekte ve sınırların açılmasını arzu etmektedir. Kafkasya ve Karadağ’daki çatışmaların bitirilmesinde önemli roller alabilirsiniz
* Kıbrıs’ta özerk ve çift taraflı bir çözümü destekliyoruz.
* ABD Ortadoğu’da iki devletli ir yapıyı desteklemektedir. İsrail ve Filistinliler de bunu istemektedirler. VE bu konuda her iki taraf da uzun dönemdir süren sorunları çözmelidirler. ABD ve Türkiye bu çabada İsrail ve Filistin’e yardımcı olabilir.

*Hiç hata yapmayalım ortak bir terörizm tehdidiyle karşı karşıyayız. Bunların içinde El Kaide ve PKK da var. Hiç bir ülkeye karşı yapılan teröre bir mazeret bulmak mümkün değildir. ABD Başkanı ve NATO sıfatıyla ne PKK’yı ne de bir terör örgütünü desteklemiyorum

*Türkiye güçlü bir ortağımız. Uluslararası ilk güçlerden biri bölgeyle giden. Birlikte daha önceden yaptığımız gibi bu zorlukları yenebileceğimizi düşünüyorum.

*Birbirimizi bir araya getiren güvenin zaman zaman zorlandığını biliyorum. Özellikle müslüman inancın yaşandığı ülkelerde bunun yaşandığını biliyorum. ABD hiçbir zaman İslam’la savaşta değil. Olmamıştır, olmayacaktır. Esasen Müslüman dünyasıyla ortaklığımız kritik öneme sahiptir. ABD’nin Müslüman toplumlarla olan ilişkisi sadece terörizm karşıtlığıyla sınırlanamaz. Biz daha kapsamlı müdahil olmak istiyoruz bu sürece. Ortak zeminler yaratmalıyız. Aynı fikirde olmadığımızda bile saygı göstermeliyiz. Yüzyıllar boyunca islam dünyası dünyanın şekillenmesine katkıda bulundu. Pek çok Amerikan ailesinde de Müslüman üyeler var. Bunu çok iyi biliyorum çünkü ben de öyle bir aileden biriyim.

* Ben daha fazla çocuğun eğitim alması için çaba göstermek istiyorum. Ticaret ve yatırımları artırarak herkesin hayat standardını artırmalıyız. Müslüman dünyasına ortak hedeflere yönelik işbirliğinde bulunmak için biz ABD olarak dostluk elini uzattık, herkese uzattık. Sizin eski bir sözünüz var. Siz yangına körükle gidemezsiniz. ABD de bunu gayet iyi biliyor, TR’de bunu iyi biliyor. Gelecek güç kullananların tahrip edenlerin değil, onaranların olmalıdır.

* Biliyorum ki siz medeniyetlerin ortasında tarihin dalgalarından etkilenen bir ülkesiniz. Ülkeyi bir yöne ya da diğer yöne çekmek isteyenler olabilir ama ben inanıyorum ki Türkiye’nin büyüklüğü herşeyin ortasında olmasıdır. Kültürünüzün güzelliği de doğu ile batının birleşmesinden... Tarihinizin zenginliği ve demokrasinin gücü ve beraberce geleceğe yönelik umudunuz Türkiye’yi Türkiye yapıyor.

Medya Haber
Sivoy - avatarı
Sivoy
Ziyaretçi
25 Nisan 2009       Mesaj #1039
Sivoy - avatarı
Ziyaretçi
12 yaşında anne oldu

İngiltere'de yaşayan 12 yaşındaki bir kız çocuğu karın ağrısı için gittiği hastaneden evine kucağında bebekle döndü.

Henüz ilkokula giden kızın ailesi, kızlarının bu durumu karşısında şok oldu. Hamile olduğunun farkına varmadığını belirten kız, bir yıl önce eski erkek arkadaşının evinde bir gece geçirdiğini söyledi.

Erkek arkadaşıyla birlikte geçirdikleri geceden sonra böyle bir durumla karşı karşıya kalacağını beklemediğini ifade eden küçük kız, anne olduktan sonra hayatına nasıl devam edeceğini söylemedi.

11 yaşında hamile kalan kızın, İngiltere'nin en genç annesi unvanını kazandığı açıklandı. İngiltere dünyada genç yaşta çocuk sahibi olan anne sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Medya haber
peaceful - avatarı
peaceful
Ziyaretçi
4 Mayıs 2009       Mesaj #1040
peaceful - avatarı
Ziyaretçi
Medya Haber
MURAT GÖĞEBAKAN SEVENLERİNİ ÜZDÜ.

Murat Göğebakan sevenlerini üzdü

Türk Rock Müziği'nin sevilen sesi Murat Göğebakan sevenlerini üzdü...
Türk Rock Müziği'nin sevilen sesi Murat Göğebakan'a kan kanseri teşhisi kondu.'Ben Sana Aşık Oldum' şarkısıyla 13 yıl önce yıldızı parlayan, Fethullah Gülen'e ait, 'Aşk'ın sözlerini kendisine has yorumlayan Türk Rock Müziği'nin sevilen sesi Murat Göğebakan'a kan kanseri teşhisi kondu. HERKES DUA ETSİN
Geçtiğimiz akşam kaldırıldığı Memeriol Hastanesi'nde lösemi (kan kanseri) hastalığına yakalandığı öğrenilen ünlü sanatçı sevenlerini üzüntüye boğdu. Göğebakan'ın eşi Sema Hanım, eşinin rahatsızlığını doğrularken şunları söyledi:
"Hastalığı dirençli bir şekilde karşıladı. Lösemi'yi yeneceğine inanıyoruz. Kemoterapiye başladı. Uzun bir süre steril ortamda hayatını sürdürecek. Herkesin duasını bekliyoruz. İyileşene kadar görüntü alınmasını, bu kötü anlarının hatırlanmasını istemiyor." Sevenleri ve sanatçı dostlarının telefonlarıyla moral kazandığını belirten Sema Hanım "Petek Dinçöz'den çiçek geldi. Erhan Güleryüz, Murat Kekili aradı" dedi.