Arama

Platonik Aşk - Sayfa 36

Güncelleme: 12 Aralık 2018 Gösterim: 135.092 Cevap: 425
MYDMR - avatarı
MYDMR
Ziyaretçi
7 Mayıs 2008       Mesaj #351
MYDMR - avatarı
Ziyaretçi
Sana uzaktan bakıyorum. Sana bakmak inanılmaz mutlu ediyor beni. Sen gidince aklım da senin peşinden sürüklenip gidiyor, yüreğim de.. Yanında biri mi var, ona bir şey mi söylüyorsun, onunla gülüyor musun.. içim yanıyor. Ama senden sonra gördüğüm o insan birden senden biri oluyor. Senin baktığın her yer artık güzel, senin konuştuğun her insan, özel oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Sen evine şu yollardan gidiyorsun. Ardından yürüyorum. Beni fark etmiyorsun. Önünden geçtiğin evlere, gölgesinde yürüdüğün ağaçlara, her gün bindiğin otobüse bakıyorum. Senin gözünle bakıyorum. Sen yokken de o yollardan defalarca geçiyorum. Senin kokun, senin havan, senin auran sinmiş havaya.. Sanki seni soluyorum.

Akşamları ne yaparsın acaba? Sofraya oturduğun zaman yanında kimler var? Hangi yemeği severek yersin, neyi sevmezsin? Kitap okur musun? Hangi kitapları seversin? Ne tür filmlerden hoşlanırsın? Televizyon izler misin? Gece sokağa çıkar mısın? Arkadaşlarınla en çok neye gülersin? En çok kim kızdırır seni..Hangi futbol takımını tutarsın?

Bilmeliyim. Senin hakkındaki bütün ayrıntıları öğrenmeliyim. Çünkü ben de o filmlere gideceğim, ben de o dizileri izleyeceğim, ben de o yemekleri seveceğim ya da nefret edeceğim. Bilmeliyim. Baştan kuruyorum dünyamı. Seninle yaşamaya başlıyorum.

Onca kalabalığın içinde, karmaşık yaşamın ortasında eğer sen varsan daha seni görmeden bir kuş gibi çırpınmaya başlıyor yüreğim. Bir ışık çarpıyor yüzüme, bir sıcaklık yürüyor göğsümde. Anlıyorum ki sen varsın. Sen ordasın. Sen gelmişsin. Bakmadan, başımı çevirip seni görmeden varlığının farkındayım.

Ey uzak uzak baktığım.. göz göze gelmeden, saçını okşamadan, değil bir rüyayı bir cümleyi paylaşmadan sevdiğim sevgilim. Bir aşk filiz verdi, fidan verdi, kök saldı içimde. Onu sana göstermek için ömrümü veririm.(Alıntıdır..)
MYDMR - avatarı
MYDMR
Ziyaretçi
9 Mayıs 2008       Mesaj #352
MYDMR - avatarı
Ziyaretçi
O kadar öksüz bir aşk hikayesi ki bu
Boynu bükük ,çalınmış zamanlardan
Sponsorlu Bağlantılar
Tesellisi yok aşıklara kalan sadece gözyaşı
Her saniyesi buram buram hasret
Elde kalan yanlızca sevgiliye GURBET
Sıcak bakışmalar ,minik bir dokunma yok
Gözlerin sevdası hiç bitmeyecek
Ellerin ellerimin yolunu asla bulamaz
Bilirimki ,bu aşık sana asla kavuşmaz
Sabahlar yalancı,senle biten geceler yalan
Kulağımı okşayan güzel sözler yalan
Yazılan aşk nameleri,kondurulan buseler
Benim varlığım senin varlığın yalan
Yetim bir sevda bu,hasret sadece buna yakışan..

Sedef 21 - avatarı
Sedef 21
Ziyaretçi
23 Mayıs 2008       Mesaj #353
Sedef 21 - avatarı
Ziyaretçi
Platonik Takılıyorum

hayatımdaki en büyük değişiklik sendin bugüne kadar.
saçın,gözlerin ve ellerin.
bilmiyorum ki neden seviyorum seni?
ve şu satırları yazarken ellerim, neden sen varsın duygularımda?
hayatıma açtığım o bembeyaz sensiz sayfa neden bomboş?
aklıma gereksiz cümlelerle girmek zorunda mısın anlamıyorum?
neden bende herkes gibi sevdiğimi haykıramıyorum?
neden kalbim seni her gördüğünde hızla atıyor?
arkadaşlar senden konuştuğunda neden lafı çevirmeye çalışıyorum?
onlar bilmiyorlar ki ben tek seni sevdim.
ama bu saçma kızın bir sorusu var sana.
ya sen,ya sen onu,onun seni sevdiği gibi seviyor musun?
işte bu sorunun cevabını hiç öğrenemeyeceğim.
çünkü ben sana platonik takılıyorum.

Burcu Özer
nünü - avatarı
nünü
Ziyaretçi
2 Haziran 2008       Mesaj #354
nünü - avatarı
Ziyaretçi
Bu aşk oyunu beni yormaya başlarsa diye korkardım
Olur ya bi yerden sonra ben de saklayamazdım,
Artık hiç korkmuyorum soylemekten
Olur ya sen de seversin beni, çekip gitmeden…
uzakmavi...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #355
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bazen kendi kendime derim ben.
Çok ama çok seviyorum seni ben.
Ama sen bunu anlamıyorsun
Çünkü hiç umursamadın.

Ben bir platonik aşk yaşarken sen bir başkasının koynundasın.
Zor desem sevilmeden sevmek.
Seni bir başkasının yanında görmek.
Sevip sevip sonunda yabancı olmak.

Ama sen hiç merak etme.
Anladım ki beni sevmeyeni bende sevmem, sevemem.
Tek taraflı bir aşk yaşamaktansa hiç yaşamayayım daha iyi.
Benim senden tek istediğim beni birazcık sevmendi.

Ama biliyorum zorla sevgi olmaz.
Gideceğime hiç üzülmüyorum
Çünkü özleyeceğim Hazal yok artık
Sadece eski bir platonik aşkım var

Yasin Odabaş
MYDMR - avatarı
MYDMR
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #356
MYDMR - avatarı
Ziyaretçi
PLATONİK AŞKIM TATLI KIZ
Merhaba,
Rüyalarımın perisi, hayalimin sevgilisi, platonik aşkım tatlı kız merhaba…
Bu gece kararlıyım. Sensizliklerde seni yaşamaya son vermeye. Bir gün içimde yanan volkanlara bir avuç su atmaya kısacası kararlıyım bu gece seninle hesaplaşmaya.
Evet… Kocaman evde küçücük odamda yalnızım bu gece! Karanlıklarda penceremden ılgıt ılgıt odama süzülen rüzgarı çekiyorum içime kana kana…. Binbir umutla belki senden bir haber, belki senden bir ümit getirmiştir diye! Ama nafile. Uzun yılların dostları duruyor masamda, sigaram ve rakı kadehim. Onlar benim vazgeçilmezlerim, onlar benim sadakatlerim. Yıllardır beraberiz ihanetsiz, karşılıksız. Seni onlara soruyorum, aman Allah’ım! Vazgeçilmezlerim bile cevap vermekten aciz bir şekilde öylece duruyorlar masamda. Artık onlara da kuşku ile bakıyorum. Çünkü konu sen olunca susmayı yeğliyorlar. Onlarda bana aynı şekilde bakıyorlar. Çünkü uzun yıllardan sonra aramıza birinin girdiğini hisseder bir şekilde, kuşku ile telaşla.
Dostlarımla arama nifak sokanda sen oldun tatlı kız…
Ayak parmaklarımdan başlayıp bütün hücrelerimi sarsan, beynime doğru süzülen bir acı hissediyorum. Ellerimle önce okşuyor, acılar dinmeyince de patlatırcasına sıkmaya başlıyorum kafamı. Neler oluyor Allah’ım? Bu güne kadar sihirli olarak addettiğim ellerimde işlevini kaybetmiş, merhem olamıyor acılarıma. Kapatıyorum gözlerimi yalvarıyorum tanrıya bildiğim bütün duaları sıralıyorum ardı ardına, seni bana göstersin diye. Birkaç saniye sonra mucize gerçekleşiyor. Sen evet sen! Tatlı kız. Bütün iştihamınla bir güneş gibi doğuyorsun karanlık odama. İşte karşımdasın. Bütün hesapları göreceğim, an bu an olsa gerek. Melekler kadar güzel yüzüne bakmaktan utanıyor, hayâ ediyorum. Neden mi? Bakışlarımla melek yüzünü kirletirim korkusu var içimde.
Beynimde yüzlerce soru çakışıp dursun, bütün gücümü birleştiriyor, tek tabanca oluyor ve sana karşı ilk cümle dökülüyor dudaklarımdan. MERHABA diyebiliyorum. Ama sen sadece tebessüm etmeyi yeğliyorsun. Üzülmüyorum, kırılmıyorum, yüzsüzce bütün gururumu bir kenara bırakarak sana dönüyor ve ürkek bir sesle SENİ SEVİYORUM TATLI KIZ diyorum. Kısa bir süre alaycı bir tebessüm atıyorsun. Cevap vermek yerine gecenin sessiz karanlığında bilinmezlere doğru kayboluyorsun.
Ne yaptım seni üzecek? Seni kıracak? Sorularını peş peşe sıralarken ardından bir ıslaklık hissediyorum içerimde. Kalbimden yola çıkan deli dalgalar gibi beynime çarpan ve göz pınarlarımdan dökülen bir çift gözyaşı önce yanaklarımı yontan sonra da senin gibi sessiz karanlıklarda meçhule karışan gözyaşlarım tükendiğimin belgesi oluyor adeta.
Seni ve beraberinde çok şeyi kaybediyorum. Platonik aşkım tatlı kız!
Şimdi sorguluyorum kendimi hiç görmediğim, bilmediğim, tanımadığım bir insana bu sadakat neden? Neden onun varlığını bilmek, hissetmek beni bu derece mutlu kılıyor?
Neden onun isminin geçtiği her şey benim için kutsallaşıyor? Allah’ım bu soruların cevabını öğrenebilmek adına neler feda etmezdim ki, hatta gözümü kırpmadan canımı bile.
Öyle enteresan ki, bu sorulara cevap aradıkça daha çok bağlanıyor, müptelası oluyorum adeta. Çıldıracak gibiyim, Allah’ım bana bir çıkış yolu göster. Çılgın dalgaların kıyıya bıkmadan, usanmadan acımasızca attığı tokatlar gibi içimdeki bu acı da beni çaresizleştiriyor, son bulsun artık bu acılar istiyorum.
Evet tatlı kız yine beceremedim, yine seninle hesaplaşamadım ve yine kaybeden ben oldum. Düşünüyorum ve rahatlıyorum. Çünkü bu acıları seni sevme adına yaşıyorum. Sensizliklerde seni yaşamak daha da ilginç olanı seni senden daha fazla sevebilmek duygusu yaşatıyor beni. İnanırmısın! Senin beni sevebilme ihtimalini dahi seviyorum ben.
Bu duygular kaç on yılda bir uğrar sana bilemiyorum ama ben nefes aldığım her an bu duygularla yaşıyorum, tatlı kız.
Asma o melekler kadar temiz yüzünü seni suçlamıyorum. Sana hesap soramıyorum. Sana kahır da edemiyorum. Çünkü ben seni çok ama çok seviyorum tatlı kız. Hissetmesen de, paylaşmasan da ben seni ölürcesine sevmeye devam edeceğim.
Bu gecenin sonunda seni sana emanet ediyorum platonik aşkım tatlı kız.
YORGUN…!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Haziran 2008       Mesaj #357
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sessizce bir kizi seviyorum
Ona bile söylemedim henüz...
Sadece gözlerim
Ve gözleri biliyor
Bazan gözlerim
Bazende dilim variyor söylemeye
Ama ben mani oluyorum.

Oturmuşum Sinop zindanina
Karsi yaka bir ormanda
Sirtim kabuğu kabarmis bir ağaca yaşli
Ve ben belki de böylesi bir platonik aşkin
Tek eylemcisiyim Noel'de.

Yeşil çay dağlarina yaka
Karadeniz kiyisinda
O, deli bir cakayla
Beni hayat denizinde
Yüzdüren son yelkenli Taka.

Her kelimesine kattigi "da" hecesi
Gönlü Rus kraliçesine düşmüş asi bir gürcüye
Sanki kraliçenin "evet" demesi,

Heyhat!..
Her aci ve sevince kiler olan ciğerim,
Her aci ve sevince şahit olan gözlerim...
Taniyorlarsa birazcik şu aşki
Her ne sebep ve hikmet icerisinde
En uzağinda bir diyarda
Yaşiyor olsam da ben
Sessizce o kizi seviyorum Hala "da"...

Bahtiyar Kahraman
MYDMR - avatarı
MYDMR
Ziyaretçi
28 Haziran 2008       Mesaj #358
MYDMR - avatarı
Ziyaretçi
Sanalda Seven gencin İntihar Mektubu (Bi nevi platonikHysteric)

Bebeğim,Bitanem,Herşeyim,Yaşama Sebebim

Bu hayatta basıma gelen en güzel, en eğlenceli,en tatlı,en mükemmel şeydin sen. Sen benim yasama hevesimdin, beni hayata, Allah a bağlayan şeydin.Öyle zor anımda geldin ki yanıma,bana her şeyi unutturdun..ama şimdi beni tekrar o hale sokuyorsun.keşke açık açık her şeyi söyleseydin bana, sevmiyorsan sevmiyorum deseydin,seviyorsan bile sevdiğini tam anlamıyla gösterseydin..Bi Seviyorum Bi Sevmiyorum Diye Bana Acı Vermeseydin..Son konuşmamızda sana hala askım diyordum,bana askım deme dedin yine.Olsun sen benim aşkımsın..Sakın arkamdan üzülme,zaten üzülmezsin ya neyse.Bu hayattayken değerimi bilmedin belki de. Belki de beni,benim seni aldığım kadar ciddiye almadın.Neden Bıraktın beni Be aşkım?O kadar hayalimiz varken,ben seni o kadar çok severken,senin için her şeyi göze alırken..Hiç mi değer vermedin bana? Neden Yaptın bunu bana..
Sana diyecek lafım yok,ben hiçbir zaman sana layık bir sevgili olamadım.Seni hep üzdüm..Ama beni kimsenin anlamadığı gibi sende anlamadın hiçbi zaman..Arkamdan Üzülmezsin Bunuda Biliyorum ,unuttun zaten beni.Hem Bi Sürü Çevren Varken Ben Kimimki ..senden bi tek isteğim var Bari Benden Sonrakini Üzme Bari Ona İyi Davran Bari Ona Göster Sevgini Dostlarım,hiçbir zaman benim yanımda olmadı,Aşkım Var Yanımda Diyordum Sana Güvenmiştim..Şu son 1 yıldır hayatım o kadar acımasız o kadar iğrenç o kadar sıkıcı o kadar boğucu geçti ki aklıma her turlu şey geldi.Ben hayatım boyunca hiç bu yılki kadar ağlamamış, bu kadar yalnız kalmamıştım.Beni Seven Biri Var bebeğim var Desemde Sen Yokmussun Geçiciymiş Senin Sevgin Ettiğin yeminler Hep Yalanmış Sende Herkes Gibi Kandırmışsın Beni Sende Yalan Söylemişsin Bana En Çok Güvendiğim Sendin Netten Bile Olsa En Çok Sevdiğim Sendin Benim her şeyi Göze Almıştım Senin İçin Sadece Senle Bi hayat Düşündüm Hep Sadece Sana Hayal Kurdum Kısa Zamanda Olsa Senle Yaşadım İçimdeki Hep Sendin Ama Sen Beni Sevmemişsin Be Güzelim Beni Anlayamamışsın Hiç ..Hep Senin isteklerine Derman Olmamı Bekledin Hep Seni Güldürmemi Seni Bir Palyaço Gibi Eğlendirmemi İstedin hep Denizliye Geldiğinde Sadece Vaktini Geçirmek İsteklerini Karşılamak İçin Seni Tatmin Eden Bi Oyuncaktım Ben Beni Hiç Sevmedinki Sen Benim Msn de Yazılarımı Sevdin Seni Güldürmemi Sevdin Senin canın Sıkıldığında Sıkıntını Geçirdiğim İçin Sevdin Ben Değil Msn de Yazdıklarım Hoşuna Gidiyodu Ne Yüzümü Ne Tipimi Nede Varlığımı Sevdin Oysa Ben Senin Gönlünü Sevdim Fiziğini Değil… Hep Mutlu Olmanı İstedim Halada Mutlu Olmanı İsterim Madem Ben Senin Hep canını Sıktım Yokum İste Bundan Sonra Sıkmam Canını Sen Mutlu Ol Bana Yeter O Ama Emin Ol ki Öbür Tarafta Dularım Hep Senin Bu Hayatta Mutlu olman İçindir.. Ben Mutlu Olmadım Bari Sen Mutlu Ol İnş. Sevdiğin Biriyle Evlenirsin İnşallah Çocuklarınız Olur 3 Tane Ömür Boyu Seversiniz Birbirinizi Benle Olamadın bari Onla Olursun İnşallah Allahtan Tek Dileğim Bu .. Biliyorum Yerim Cehennem Ama Sensiz Hayatta Kalmaktansa İşte Ben Cehennemde Yanmayı Seçtim … Kimsem Yoktu Senden Başka Etrafımdakiler Hep Sahte İnsanlardı Ama Sen Netten Olsa Bile Bana Göre Gerçektin Ama Anladımki Bugün Diğerleri Gibi Sende Kullandın Beni Ve Peçete Gibi İşin Bittiğinde Attın Bi kenara En Sonunda Dedin ya Bana Ne Yaparsan Yap Umrumda Değil Diye İşte O Zaman Bitirdin Beni O Zaman Yıktın Beni Biz Yapamadık beceremedik Ama İnş. Başka Birisiyle Becerirsin ve Ömür Boyu Mutlu Olursun ….
Derdimi Anlatacak Tek İnsan Sendin Yanımda Olan Tek İnsan Sendin Ama Sende Yalancıymışsın İşte Sende Bitirdin Beni Beni Sevdiğini Sanmıştım Ama Demekki Yanılmışım Olsun Gülüm Sen Mutlu Ol ve Sana Ölürüm Dediğimde Hiç Yalan Söylemedim Sana Hiçbir Zaman Yalan Söylemedim Haaa Söylediysem de Bilki Sen Üzülme Diye Söylemişimdir… İntihar Ederim Diye Canını Sıktım Özür Dilerim Ama İşte Bundan Sonra Sana İntihar Ederim De Diyemem Dediğimi Yapıyorum Çünkü… Ne Senle Arkadaş Olabilirdim Ne de Dost Ben Seni Sevdim Güzelim Sevdim Ama Sen Arkadaş Olarak yapabildiğine Göre Demekki Sevmemişsin İşte İşin Bitti Benle Kullandın ve Attın Yalan Söylemedim Sana Ama Sen Beni Anlayamadın Vildana Aysegule Hepsine Cok Cok Slm Söyle Aysegul hakkımı Helal Etmem Demişti Olsun Etmesin Benim hakkım helaldir Herkese ..

Beni Öldü Say İstersen Yaşıyorum Say Ama Yemin Ederim Ben Artık Öldüm Çünkü Ben Sensiz Bi Hayat Sürmektense Ölmeyi Tercih Ediyorum savaşmak Sürekli Terslenmek Ve İstenmemekse Zorla Güzellik Olmazsa İşte Ben Kaçtım Bu hayattan Artık yeter….
Bu Dünyada Rahat Yok,Ölüm Belki Kurtuluş Kendine İyi Bak Gülüm Hayatta Hep Mutlu Ol Ben Mutlu olamadım Sen Mutlu Ol Benim Bi Mezarım Bile Olmucak hani Bir Gün Aklına Gelirse Ziyaret Etmek Mezarımı Oda Olmucak Araba İle Ne Kadar Hızlı çarpabilirsem O Kadar Parçalancam Parçalarım Bile Zor Buluncak İste yapcam Dedim Güzelim Sana İnanmadın bana İşte Yokum Artık

Mutlu Kal Gülüm Kendine İyi Bak….Seni Çok Sevdim Ama Anlayamadın Anlayan Birini Bulursun İnşallah…

Hakkımda Bişey Düşünme Benle Hiç tanışmadın Say ben Hiç Yoktum farzet ve Hayatına Devam Et … Üzülme Yeter …

Seni Sevdiğim İçin Özür Dilerim …

nünü - avatarı
nünü
Ziyaretçi
11 Temmuz 2008       Mesaj #359
nünü - avatarı
Ziyaretçi
Seninle buluşmamız ne kadar zor olsa da,
Senden sadece beni sevmeni istiyorum.
Beş dakika baş başa kalmamız suç olsa da
Çağırsam bile gelme,yorulma ne olursun,
Sen üzülme,incinme,kırılma ne olursun,
Beni yanlış anlama,darılma ne olursun,
Bir gün bensiz kalsan da benimle yaşamanı,
Aşkımı değerini sır gibi taşımanı,
Nemli bakışlarınla resmimi okşamanı
Senden tek dileğim var,özel imtiyaz değil,
Kulun başka bir kula ibadeti farz değil,
Haşa! Yaratan gibi beş vakit namaz değil,
Senden sadece beni sevmeni istedim
BAŞKA BİŞEY İSTEMEDİM

cemal safi
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2008       Mesaj #360
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Boğazıma kanlı bir düğme takıp, seni sevdim.
Gördüğüm ilk an içime yerleştin,
Biliyordum canımı yakacağını...
O andan sonra hep bir feryat vardı içimde,
Bir kız çocuğunun feryadı.
Ne babamın gölgesi
Ne annemin kucağı dindirdi bunu.

Her gün bekledim seni
Bitmedi,
Dinmedi sevgim.
Acıyı seviyorum
Dedim
Ama