Arama

Red Bull Ödüllü Yarışması

Güncelleme: 4 Mart 2016 Gösterim: 4.209 Cevap: 1
godmin - avatarı
godmin
Ziyaretçi
31 Ekim 2011       Mesaj #1
godmin - avatarı
Ziyaretçi
Şimdiye kadar hep o seni kanatlandırdı, sıra sende! Red Bull Yaratıcı Kutular başladı!
"Red Bull'un 1999'dan beri dünyanın dört bir yanındaki 42 şehirde düzenlediği yaratıcılık yarışması Red Bull Yaratıcı Kutular artık Türkiye'de!
Sponsorlu Bağlantılar
Bugüne kadar farklı kültürlerden on binlerce insanın katılarak Red Bull kutularını yaratıcılıklarıyla kanatlandırdığı yarışmaya katılım herkese açık! Red Bull'un ikonik kutusunu kullanarak ister modern bir Mona Lisa tasarla, istersen gerçek boyutlu bir boğa yap! Eğer eserin Burçak Madran, Erdem Akan, Cem Dinlenmiş, Esen karol, Gamze Saraçoğlu, Mehmet Turgut ve Mehmet Erkök'ten oluşan jüri tarafından sergilenmek üzere seçilecek 50 eserden biri olursa, Milano Tasarım Haftası'na ya da İsveç'teki Ice Hotel'de konaklama ve Buzdan Heykel Yapma Atölyesi'ne katılım hakkı kazanabilirsin. Başvuru süreci 18 Kasım'a kadar devam eden ve 21 Aralık - 8 Ocak tarihleri arasında sergisi gerçekleşecek Red Bull Yaratıcı Kutular organizasyonunun duyurusunu değerlendirmenize sunarız."

Detaylı bilgi için
http://www.redbull.com.tr/yaraticikutular adresinden inceleyebilirsiniz.BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 4 Mart 2016 22:25
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
15 Şubat 2012       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
1999 yılından beri dünyada 42 şehirde hayata geçirilen yaratıcılık yarışması Red Bull Yaratıcı Kutular sona erdi.
Gelen yüzlerce eserin içinden organizasyonun jüri üyeleri, Burçak Madran, Erdem Akan, Cem Dinlenmiş, Esen Karol, Gamze Saraçoğlu, Mehmet Turgut ve Mehmet Erkök tarafından seçilen 50 eserin sergilendiği ve ziyaretçiler tarafından oylandığı Red Bull Yaratıcı Kutular Sergisi, 21 Aralık 2011- 15 Ocak 2012 arasında santralistanbul'da gerçekleşti.
Serginin sona ermesiyle birlikte oylar açıklandı ve ödüller sahiplerini buldu. Binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sergide 12.987'si sergi alanında, 7.969'u sanal sergide olmak üzere, toplamda 20.956 oy kullanıldı.
Sponsorlu Bağlantılar

20111103 OFOO

Kadının özgürlüğünü temsil eden, bir erkeğin bir kadına duyduğu saygı, incelik ve hayranlıkla yaratılan, bir inci tanesi kadar güzel ve güçlü, aynı zamanda bir çiçek kadar narin ve kırılgan “Rexagirl” eseri sergi ziyaretçileri tarafından birinci seçildi. Yarışmaya Manisa’dan katılan eser sahibi İsmet Ekici eseri için “Rexagirl, kadına şiddete karşı mücadelemizde hepimize enerji ve destek getirecek” dedi.

Uçmayı ve özgürlüğü çağrıştıran kanat formuna maske şekliyle estetik bir bakış açısı getiren Esra Turan ise “Özgürlüğün Sureti” eseriyle jüri ödülünün sahibi oldu.


Red Bull Ödüllü Yarışması

Sergi ziyaretçilerinin birinci seçtiği eserin sahibi İsveç Ice Hotel’de konaklama ve Buzdan Heykel Yapma Atölyesi’ne, jürinin birinci seçtiği eserin sahibi ise Milano Tasarım Haftası’na katılmaya hak kazandı.
Red Bull Yaratıcı Kutular’da yalnızca eser sahipleri değil oylama yapanlar da ödül kazanma şansı yakaladılar. Birinci olan esere verilen oylar ile Onur Süllüoğlu, Özkan Çırak ve Hande Yanar da Apple iPad 2 3G-WiFi 64GB kazandı.


Kaynak: Red Bull Sanatlandırdı - Red Bull Yaratıcı Kutular


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

23 Haziran 2007 / virtuecat Genel Galeri
26 Mayıs 2016 / we come one Genel Galeri
19 Aralık 2015 / virtuecat Siyaset ww