Cevap Yaz Yazdır
Gösterim: 6.439|Cevap: 0|Güncelleme: 4 Kasım 2013

Dünyanın en hafif metali nedir?

Mesaja atla
4 Kasım 2013 17:04   |   Mesaj #1   |   
cilgin16 - avatarı
Üye
Arkadaşlar televizyon programı izlerken gördüm, soruyordu:
"Dünyanın En Hafif Metali Nedir?"
Ben de internette araştırdım ve sonucu sizlerle paylaşmak istedim.
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın En Hafif Metali Strüktürel Yapı
Devekuşu uçamaz. Nedenlerinden biri kemiklerinin içinin boş olmasıdır. Bu neden insanoğlunun bildiği en hafif metalin strüktrel yapısının da oluşma nedenidir. Araştırmacıların bilim adamları Caltech ve UC Irvine ile yaptıkları işbirliği sonucu strofordan daha hafif bir strüktürel bir yapı oluşturmuşlardır. Bu malzeme o kadar hafiftir ki bir Karahindiba bitkisi onun altında dağılmadan durabilir. Ama bu malzemenin güçlü olmadığı anlamına gelmez. % 50 basınçla yapılan sıkıştırma deneylerinde bile orjinal şeklini ve yüksekliğini % 98 oranında koruyabilmektedir.

10 mg/ cm3 değerlerini taşıyan çok hafif malzemelerin çok rastgele hücresel mimarileri bulunur. Bunun anlamı düşük yoğunluk,yüksek özel yüzey alanları demektir. Bu da ağır malzemelere göre daha sert, enerji emiş ve iletkenlik özelliklerini ifade eder.

up40

Daha fazla sonuç:
hafif metaller nelerdir

Hızlı Cevap
Mesaj:
Genel Mesajlar forumu 'Dünyanın en hafif metali nedir?' konusunu görüntülüyorsunuz: Arkadaşlar televizyon programı izlerken gördüm, soruyordu: Dünyanın En Hafif Metali Nedir? Ben de internette araştırdım ...

Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç