Arama

Salazar Slytherin

Güncelleme: 29 Mayıs 2011 Gösterim: 19.561 Cevap: 1
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
15 Mart 2008       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
Salazar Slytherin

Salazar Slytherin Slytherin binasını kuran büyücüdür. Binasına safkan ve en sinsi büyücüleri seçmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar
Salazar Slytherin, Godric Gryffindor ile aynı şatoda dünyaya gelmiş ve büyümüşler. Salazar defalarca Gryffindor ile arkadaşlık etmeye çalışsa da, bunu başaramamıştır, Godric Gryffindor bile. Godric Gryffindor mugglelarla çok iç içeydi. Ve Slytherin Muggle'ları sevmemeye başladı. Sonra Slytherin kalede başkaları ile arkadaşlıklar kurmaya çalıştı. Ama onlarda Gryffindor gibi aslanlara olan ilgilerinden dolayı Slytherin onlardan ve Gryffindor'dan nefret etmeye başladı. Sonra Slytherin yılanlarla ilişki kurmaya çalıştı.
Çok bilinen inançlar gibi Çataldili özel verilmiş bir hediye değildi. Salazar Slytherin yılan dilini anlamaya çalıştı. Onlarla konuşarak yıllarını harcadı, birçok değişik yılanla konuşarak dilini geliştirdi. Dersler arasında, o genellikle büyülerle uğraşırdı ama lanetlerle zamanını harcadı ve kendisi yenilerini yarattı. Salazar Avada Kedavra lanetini yarattı ve bu laneti horozlar üzerinde kullandı. Onları öldürerek Yılanların Kralı Basiliskleri ölmelerine izin vermedi. Yılanların onu arkadaşları olarak kabul etmesine minettardı başkaları yapmasa da.
Salazar diğer üçlü ile bir araya gelince Gryffindor'dan nefretinden dolayı yarı uyumlu çalıştı Hogwarts için. Hogwarts: Bir Tarih kitabında da belirtildiği gibi sonunda uyuşmazlıklar ortaya çıktı. Salazar Slytherin Hogwarts Okulu'na sadece saf kanların girmesini istiyordu, ama diğerleri buna karşı çıktı. Onların düşüncesi büyücü yeteneği olan herkesin bu okulda ders alabileceği üzerineydi. Bunun sonucunda onların düşünceleri Salazar Slytherin'e fazla gelmeye başladı ve okulu terketti. Ama bu onun okulda bir oda bırakmadan gittiği anlamına gelmiyordu. Okulda saklı favori yılanı Basiliskle bir oda bıraktı.
Salazar'ın okuldan ayrılışından sonra tek bilinen şey vücudunu korumak için bütün yıllar boyuncaNecromancy çalışmaya başladığıydı. Ya da bunun dışında dünyada olan bütün muggle-doğumluları nasıl yok edeceği hakkında olan çalışmalar yaptığıydı ve sonunda sırlar odası kurulmuştu insanlar bu odanın yerini bilmiyorlardı taki harry potter lavabonu üzerindeki slytherin logosunu görene kadar harry potter yılan işaretini okşadığı anda sırlar odasının sırrı çözülmüştü ve sırlar odası bulunmuştu artık bütün bir sorun başlamıştı orada ne olduğuydu? Bu sorunu tabiki okulun en cesur öğrencisi harry potter çözecekti tabi arkadaşı Ron'da yardım etti.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Salazar Slytherin nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
29 Mayıs 2011       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Salazar Slytherin
Ad:  salazar_slytherin.jpg
Gösterim: 2168
Boyut:  65.6 KB
J. K. Rowling ‘in eseri olan Harry Potter'daki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu kuran dört baş büyücüden karanlık sanata en yatkın olanı ve büyücülük de safkan diye tabir edilen anne babası büyücü insan topluluğunun okula alınması taraftarı olduğu için diğer kurucularla çatışmış ve okulu terk etmiştir.
Sponsorlu Bağlantılar
Günümüzden bin yıl kadar önce yaşadığı bilinen Salazar Slytherin, Hogwarts'ta sadece safkanların eğitim görmesi gerektiğine, sihir ilminin büyücü aileleri arasında kalması gerektiğine inanırdı.
Yılanlarla dostluk kurduğu için çataldili geliştirmiştir ve kendisi de bir çatalağızdır, bu yüzden Slytherin binasının amblemindeki hayvan yılandır.Ayrıca affedilmez lanetlerden Avada Kedavra'yı yaratıcısıdır.
Efsanevi Sırlar Odası'nı diğer kuruculardan gizli olarak inşa etmiş, gerçek Slytherin varisi açıncaya dek kapalı kalması için mühürlemiştir. Varisi Lord Voldemort’tur.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

16 Eylül 2015 / Valeria Siyaset ww
16 Eylül 2015 / Safi Edebiyat ww
16 Eylül 2015 / Safi Edebiyat ww