Arama

Helga Hufflepuff

Güncelleme: 29 Mayıs 2011 Gösterim: 3.964 Cevap: 0
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
29 Mayıs 2011       Mesaj #1
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Helga Hufflepuff
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ad:  Helga_Hufflepuff.jpg
Gösterim: 677
Boyut:  66.9 KB
Sponsorlu Bağlantılar
Helga Hufflepuff, Hogwarts'ı kuran dört büyük büyücüden birisidir. Hufflepuff binasının başkanıdır. Barışcıl, sakin ve adaletli olan öğrencileri tercih etmiştir.
Helga Hufflepuff'ın doğum günü ve doğduğu yer zaman içinde kaybolup gitmiştir. Söylenenlere göre kendisi küçük bir çiftlikte dünyaya gelmiş ve genç yaşta çalışmaya başlamıştır. Hufflepuff'ın çocukluğu ve ailesinin çiftçiliği ve çiftliği istediği gibi olmamıştır.
Helga Hufflepuff babası için çok üzülmüştür. Çünkü babasının çiftliği onlara hiç para kazandırmamıştır. Bu yüzden Helga, iyi bir fikir bulmuş, birkaç ay sonra olağanüstü başarısı ile yeni büyülü bitkiler geliştirmiş ve yeni bitkileriyle yeni iksirler ortaya çıkarmıştır. Helga Hufflepuff Biçim Değiştirme İksiri'nin (Çok Özlü İksir) orijinal yaratıcısıdır. Genç Hufflepuff babasına çiftliğinde yeni yöntemlerle çalışmasını öğretmiştir.
Helga buradaki hayatından sonra adalara göç etmiş, bilgisiyle yeni iksirler, karışımlar ve bitkiler bulmaya devam etmiştir. Bu seyahatlerin birinde neredeyse ölmek üzere olan bir porsuk almış, hayvanı sahibine iyileşmiş olarak geri verene kadar bakmmıştır. Böylece Helga porsukları iyileştirmek için yeni bitkiler yetiştirmiştir. Bu arada da Hufflepuff, arkadaşı ile Hogwarts'ın kara gölünde bulunan siyah-beyaz ve gölgelerle kaplı balıkla oldukça bir ilgilenmiştir.
Hufflepuff'ın Hogwarts'ın bahçesinin yapımında oldukça fazla çabası vardır.
Helga Hufflepuff, Salazar Slytherin ile Godric Gryffindor'un arabuluculuğu işini de yapmıştır. Fazla kavgalara karışan biri olmayan Hufflepuff, inandıklarına her zaman güvenmiştir.
Slytherin okuldan ayrıldıktan sonra Hogwarts kurucuları birbirlerinden ayrılmışlardır. Hufflepuff ormanına geri dönmüş, orada orijinal porsuğunu bularak huzurlu yaşamına devam etmiş ve sevdiği bitkiler arasında ölmüştür.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Helga Hufflepuff nereli hayatı kimdir.
Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
Hızlı Cevap
Mesaj:

Etiketler: Helga Hufflepuff