Arama

Shadowcat / Kitty Pryde

Güncelleme: 18 Nisan 2012 Gösterim: 14.792 Cevap: 0
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #1
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
Shadowcat / Kitty Pryde

Sponsorlu Bağlantılar
16546981605kittyprydesu

Güçleri: Shadowcat katı cisimlerin içinden geçebilir. Dokunduğu kişileri de bu şekilde katı cisimlerin içinden geçirebilir. Shadowcat bu elle tutulamaz halinde iken havaya yürüyebilir ve bu şekilde sanki bir merdiven kullanırmışcasına bir binanın zemininden üst katlarına ulaşabilir. Elektrik ile çalışan bir aletin içinden geçerse bu aletin içini bozar. Bu şekli onu fiziksel saldırılardan korur ama psişik saldırıları engellemez. Katı bir cismin içinde nefesini tutabileceği süre kadar kalabilir.

Biyografi: Onüç yaşında iken Kitty sürekli artan başağrılarından şikayetçiydi. Aslında bu ağrılar onun ortaya çıkmaya başlayan mutasyonunun sonucuydu. Kitty'nin durumu Prof. X ve Emma Frost'un ilgisini çekince ailesinden onu okullarına almak için izin istediler, fakat bunu yaparken onlara Kitty'nin bir mutant olduğunu açıklamadılar. Henüz Kitty de mutant olduğunun farkında değildi. Kitty bir mutant olduğunun farkına varınca ailesi seçimlerini Frost'un Hellfire Club'u yerine Prof. X'in Xavier Enstitüsü'nden yana kullandılar. Frost'un elemanları tarafından kaçırılan üç X-Men'in kurtulmasına yardım eden Kitty kendini X-Men'in bir üyesi olarak buldu.

Önce Sprite, daha sonra Ariel kod adlarını alan Kitty takımın önemli elemanlarından biri oldu. Bunun sonucunda Xavier onu yeni kurduğu, üyelerinin yaşları Kitty'nin yaşına daha yakın olan Yeni Mutantlar adlı gruba atadı. Kitty, Storm ile çok iyi anlaşmaya başladı ve Colossus'a da aşık oldu. Ne var ki o ve Colossus arasındaki romantizm kısa sürdü ve arkadaş olarak kaldılar. Kitty'nin ailesi boşanınca takım arkadaşları bir bakıma onun yeni ailesi gibi oldular. Zamanla Kitty, Wolverine ile sağlam bir arkadaşlık edinince Wolverine onu eğitmeye başladı. Japonya'da iken yakalanarak bir zamanlar Wolverine'i eğitmiş bir dövüş sanatları ustası olan Ogun tarafından alıkonuldu. Wolverine, Kitty'e Japon dövüş sanatlarını öğreterek onu Ogun'a karşı koymasına yetecek kadar eğitti. Kitty'nin eğitimi tamamlandı ve yeni kod adı Shadowcat oldu.

Daha sonra gelişen olaylar sonucunda Shadowcat ve Nightcrawler diğer X-Men'lerin öldüğünü sanınca İngiliz mutant biliği Excalibur'un kurucu elemanları arasına katıldılar. Excalibur dağılınca ikisi Amerika'ya geri dönerek tekrar X-Men'e katıldılar. Kitty bazı takım arkadaşlarının ölümüne şahit oldu, fakat Colossus'un trajik ölümü onun için bardağı taşıran son damla oldu. X-Men'i terketti ve bir üniversitede öğrenime başlayarak kendi kaderini izlemeye koyuldu.

Kaynak: Shadowcat

Son düzenleyen asla_asla_deme; 18 Nisan 2012 12:35 Sebep: Resin Linki Yenilendi
Biyografi Konusu: Shadowcat / Kitty Pryde nereli hayatı kimdir.

Benzer Konular

14 Haziran 2016 / Candy_Girl Sinema-TV
16 Ekim 2009 / _PaPiLLoN_ Psikoloji ve Psikiyatri