Arama

Scarlet Witch / Wanda Maximoff

Güncelleme: 29 Aralık 2011 Gösterim: 11.789 Cevap: 0
MaKaLeLe - avatarı
MaKaLeLe
Ziyaretçi
21 Şubat 2007       Mesaj #1
MaKaLeLe - avatarı
Ziyaretçi
Scarlet Witch / Wanda Maximoff

Sponsorlu Bağlantılar
Güçleri: Wanda enerji güçlerini kullanabilen bir mutanttır. Bu sayede Chthon adlı bir iblis tarafından kendisine verilmiş büyü yeteneklerini kullanabilir. Kaos-büyüsü adlı bu yetenekler sayesinde bir çeşit kara büyü güçlerinden psişik güçlere kadar çeşitli etkiler oluşturabilir. Bu gücü kullanmak için ne kadar zaman harcarsa etkisi de o denli büyük olur.

Biyografi: Wanda ve erkek kardeşi Pietro Manyetizmanın Efendisi olan mutant Magneto'nun çocuklarıdır. Bir çingene olan anneleri Magda hamileliği sırasında kocasının açığa çıkan mutant güçlerinden dehşete düşünce Balkanlardaki dağlarda yer alan Wundagore adlı yere kaçtı. Burada ikiz bebekler doğurarak onlara Wanda ve Pietro adlarını verdi. Kocasının peşinden gelip onları yakalayacağı korkusuyla soğuk dağlara kaçtı ve burada öldü.

İkizlere bakmakta olan Bova onları yakındaki çingene kampındaki evli bir çift olan ve kendi ikiz çocuklarını kaybetmiş Django ve Marya Maximoff'a evlatlık olarak verdi. Maximoff ailesi bu ikizlere kendi öz çocukları gibi baktılar. Wanda ve Pietro ergenlik dönemlerinde mutant güçlerini keşfetmeye başladılar. Django aç ailesini doyurmak için hırsızlık yapınca öfkeli köylüler çingene kampına saldırdılar. Pietro süper-hız yeteneğini kullanarak kız kardeşi Wanda ile birlikte oradan kaçtı. Gençlerin ailelerinden ayrı düşmeleri öyle travmatik oldu ki çocukluklarına ait çok az şey hatırlayabildiler. Bu olaydan sonraki birkaç yıl boyunca Wanda ve Pietro Avrupa'da dolandılar.

Küçük bir köyü ziyaretleri sırasında Wanda kontrol edemediği güçleri yüzünden yanlışlıkla bir evin yanmasına sebep oldu. Köylüler onu bir cadı sandılar. Pietro kız kardeşini savunmaya çalıştı ama kısa sürede köylüler sayıca onlardan çok üstün bir duruma geldiler. Tam öldürülmek üzerelerken yardımlarına Magneto geldi. Magneto onları kurtarıp kurmuş olduğu Brotherhood of Evil Mutants adlı gruba dahil etti. İkizler burada Scarlet Witch ve Quicksilver adları ile Magneto'nun emrinde çalışmaya başladılar. Magneto'nun insanlara karşı giriştiği terörist eylemlerine ve eski dostu Profesör Charles Xavier'ın kurmuş olduğu X-Men'e karşı savaşına yardım ettiler. Bu süre boyunca Magneto onların kendi çocukları olduğunu ve Wanda ile Pietro da onun babaları olduğunu bilmiyorlardı.

Brotherhood'un Stranger adlı bir uzaylıya yenilmesinin ardından Scarlet Witch ve Quicksilver kendileri gibi eski bir suçlu olan Hawkeye ile birlikte Avengers'a katılarak bu ekipten ayrılan üyelerin yerlerini aldılar. Gene de insanların mutantlara karşı olan öfke ve nefretinden aşırı rahatsız olan Quicksilver bir kere daha Magneto'ya katıldı ve kız kardeşinden de onunla birlikte gelmesini istedi. Sonunda ikizler yeteneklerini birleştirerek Avengers ve X-Men'in Magneto'yu yenmelerine yardım ettiler.

Tekrar Avengers'a katılan Scarlet Witch güçlerini kontrol altına alma yolunda önemli ilerleme kaydetti. Kendine Agatha Harkness adlı bir öğretmen buldu. Wanda'nın kod adında yeralan cadı (witch) kelimesi sadece bir yakıştırmaydı, fakat Agatha gerçekten de bir cadıydı. Wanda güçlerini kullanma yolunda uzmanlaşmaya başladı. Erkek kardeşi Pietro'nun karşı çıkmasına rağmen çok gelişmiş bir tür cyborg olan Vision'la yakınlaşmaya başladı. Avengers'ın bu android üyesi ile evlendi. Çift bir süre Avengers'dan ayrılıp New Jersey'e yerleşti. Kısa süre sonra Magneto ile karşılaştılar. Magneto Wanda ve Pietro'nun kendi çocukları olduğunu öğrenmişti. Wanda gerçek babasının kim olduğunu öğrenmiş olmaya sevinmesine rağmen bu onun Brotherhood'un bir üyesiyken yaptıklarından duyduğu pişmanlık duygusunu hafifletmedi.

442pxswitchjo8

Isaac adlı çok ileri bir zekaya sahip androidle birleşen Vision kontrolden çıkıp büyük bir tehdit oluşturduktan sonra hükümet tarafından ele geçirilip devre dışı bırakıldı. Vision'ın kalıntıları Avengers tarafından bulunup tekrar biraraya getirildi, fakat artık geçmişte yaptığı evlilikle ilgili hiçbir anıya sahip değildi. Wanda onun hafızasını yerine getirmek için başka bir Avengers üyesi olan Simon Williams/Wonder Man'den yardım istedi. Simon bunu reddetti, çünkü Vision'dan hoşlanmıyordu ve Wanda'ya ilgi duyuyordu. Hayal kırıklığına uğrayan Wanda büyük bir bunalıma girdi.

Wanda sonunda Vision'ın eskiden ona karşı olan aşkını artık hissetmemesini kabullendi ve kendisine yardım etmeyen Simon'ı affetti. Wanda ve Simon bir süre sevgili oldular. Wanda Avengers'da ayrılıp Force Works adlı bir ekip kurdu. Wonder Man dünyayı kurtarmak için kendi hayatını feda edince ve Force Works dağılınca Wanda tekrar Avengers'a geri döndü. Bir savaş sırasında Scarlet Witch ihtiyaç duyduğu zaman ölmüş olan Wonder Man'i yardıma çağırabildiğini farketti. Öğretmeni Agatha Harkness'dan hayatını kaybetmiş kahramana karşı beslediği yoğun sevgi yüzünden bunu yapabildiğini öğrendi. Scarlet Witch sevgisi sayesinde Wonder Man'i ölüler diyarından tamamen çekerek diriltebilmeyi başardı ve böylece iki sevgili tekrar birlikte oldular.


Son düzenleyen RuffRyders; 29 Aralık 2011 00:36 Sebep: Sayfa düzeni.
Biyografi Konusu: Scarlet Witch / Wanda Maximoff nereli hayatı kimdir.

Benzer Konular

15 Haziran 2013 / Misafir Anime Sanatı
20 Ağustos 2011 / RuffRyders Hayali Karakterler
10 Kasım 2012 / MaKaLeLe Hayali Karakterler
27 Şubat 2007 / Hi-LaL Hayali Karakterler
20 Şubat 2013 / _EKSELANS_ Hayali Karakterler