Arama

Garfield

Güncelleme: 17 Temmuz 2014 Gösterim: 71.828 Cevap: 10
virtuecat - avatarı
virtuecat
Ziyaretçi
14 Mart 2007       Mesaj #1
virtuecat - avatarı
Ziyaretçi
Garfield Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar
Garfield,19 haziran 1978 tarihinde gazetelerde yayınlanmaya başlayan tembel bir kedinin maceralarını anlatan bir karikatür dizisinin ve dizinin kahramanı olan kedinin adıdır.
Garfield kısa sürede çok sevildi.
1985-1987 yıllarında popülaritesini tam kaybetmeye başlamıştı ki 1988 yılında çizgi filimlerinin bir kısmı yapıldı. 1990'larda ise bu çizgi filmler yayınlanmaya başladı. Garfield popüleritesini geri kazandı adına birçok anlaşma yapıldı. (defter, kitap, silgi ve oyuncakları sadece bunlardan birkaçı.)
Garfield 1992'de karikatür olmaktan çıkıp evlerimize çeşitli şekillerde girdi çizgifilm, kalem, kitap, silgi gibi birçok ürünü ile çocuklar üzerinde büyük bir yer edindi.
2002 yılında
Garfield'in ilk filmi yapılarak yayınlandı bu filimde Garfield animasyon olarak çizilmişti.1996 yılında Amerikan ordusu tarafından yeni kurulan bir üssün maskotu olarak kullanılmak istenilse de buna izin verilmedi.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Mira; 17 Temmuz 2014 07:26 Sebep: Güncellendi.
Biyografi Konusu: Garfield nereli hayatı kimdir.
HayLaZ61 - avatarı
HayLaZ61
VIP BuGS_BuNNY
25 Mart 2007       Mesaj #2
HayLaZ61 - avatarı
VIP BuGS_BuNNY
Garfield
Garfield'ın gazelere ilk çıkışı, 19 Haziran 1978 tarihinde oldu. Mama Leone'nin İtalyan restoranında doğdu ve daha sonra karikatürist Jon Arbuckle tarafından evlat edinildi. Şişman, tembel, umursamaz ve son derece iğneleyici bir kediydi. Belki de bu kadar çok sevilmesinin nedeni de, onun bu özellikleridir. En iyi arkadaşı, gerçi o kabul etmese de, Jon'un diğer ev arkadaşı Odie. Garfield, yiyeceklerinin çeşitli olmasından çok hoşlanır. Kendi yemek kabındaki yiyeceklerin yanısıra, Jon'un yiyecekleri ve evdeki tüm artıklar Garfield'ın yiyecek listesine dahildir. Ama yine de onun vazgeçemediği yemek, lazanya. (Galiba doğduğu yer, İtalya'dan gelen bir özellik bu.)

Sponsorlu Bağlantılar
Hobileri
Yemek yemek, uyumak, Odie'yi yemek masasından atmak, postacının başbelası olmak, çitlere çıkarak şarkı söylemek, Nermal'ı Abudahbi'ye yollamak ve tabi ki yiyeceklerini hatır hutur yemek. (Bunu yapmayan bir kedi düşünebiliyor musunuz?) Ama Garfield'ın da hassas olduğu bir konu var elbette!
O da, oyuncak ayısı Pookie.

Son düzenleyen Mira; 17 Temmuz 2014 07:27 Sebep: Kırık resim linki kaldırıldı.
Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi...
iyilik_perisi - avatarı
iyilik_perisi
Ziyaretçi
18 Mayıs 2008       Mesaj #3
iyilik_perisi - avatarı
Ziyaretçi
garfield2as8

garfield23gifzo5 garfieldweihn2mr1
sanar - avatarı
sanar
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2009       Mesaj #4
sanar - avatarı
Kayıtlı Üye


garfield


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Mira; 17 Temmuz 2014 07:24 Sebep: Kırık resim linki kaldırıldı.
sanar - avatarı
sanar
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2009       Mesaj #5
sanar - avatarı
Kayıtlı Üye


5xh8scm

Son düzenleyen Mira; 17 Temmuz 2014 07:24 Sebep: Kırık resim linki kaldırıldı.
Avatarı yok
nötrino
Yasaklı
8 Mayıs 2010       Mesaj #6
Avatarı yok
Yasaklı
Garfield Üzerine Notlar

*Jim Davis’in oluşturduğu “Garfield” çizgi bant serisinde Garfield adlı bir kedinin, Odie adlı bir köpeğin ve ikisinin sahibi olan Jon Arbuckle adlı bir delikanlının serüvenleri anlatılır.

*2007 yılı itibariyle tam 2.570 gazetede yayınlanmakta olan “Garfield” serisi şu anda dünyanın en yaygın ve en çok izlenen çizgi bant serisi olarak Guinness dünya rekorunu elinde bulundurmaktadır.Serinin dünya çapında 260 milyondan fazla tiryakisi bulunmaktadır.

*19 Haziran 1978’den beri yayında olan çizgi bant serisinin ulaştığı popülarite, “Garfield”ın geride kalan 30 yıllık süre içerisinde çeşitli televizyon dizilerinin, animasyon tarzındaki özel televizyon programlarının, üç adet uzun metrajlı sinema filminin,çok sayıda oyuncağının ve çocuklara yönelik kırtasiye ürünlerinin yapılmasına yol açmıştır.

*Serinin ilk yayın günü olan 19 Haziran 1978 tarihi, Garfield’in doğum günü olarak kabul edilir. Evcil hayvan besleyenlerin evdeki hayvanlarla ilişkisine eğlenceli bir yaklaşım getiren “Garfield” serisinde evin gerçek efendilerinin aslında evcil hayvanlar olduğu gerçeği vurgulanır.

*Garfield karakteri ayrıca diet, pazartesi kabusu, tembellik, duyarsızlık, ilgisizlik, can sıkıntısı gibi insani problemlerle de başa çıkmaya çalışan bir karakterdir. Garfield’in en önemli özelliği, sahibi John’un ve diğer insanların ne dediğini anlayabilmesidir. Cevap veremez ama John, Garfield’in yüz ifadesine ve hareketlerine bakarak onun ne dediğini ve ne düşündüğünü anlamaktadır.

*Öte yandan Garfield’in başta köpek Odie olmak üzere diğer hayvanlarla düşünce balonları aracılığıyla konuşabildiğini görürüz. Odie onun ne dediğini anlar ama genellikle havlamak hariç cevap veremez.

*Seride normal iletişim kuramayan tek karakter Odie’dir. Bu nedenle çizgi seride Odie’nin konuşma balonları genellikle boştur.

*Serinin diğer hayvan karakterlerinin (Arlene, Nermal, Fare Squeak, Örümcek Guido gibi), Garfield ile karşılıklı konuşma yeteneği vardır.

*Garfield’ın ayrıca yazı yazma yeteneği de olduğu görülür. Sahibi John’un okuyabileceği mesajlar yazar ki bunların çoğu hediye getirmesi için Noel Baba’ya iletilmesi için yazdığı mektuplardır.

*Birçok çizgi bant serisinde olduğu gibi Garfield’ın çizimlerini de sadece Jim Davis yapmaz. “Garfield” Jim Davis başkanlığındaki bir çizerler ekibinin ve onların asistanlarının elinden çıkar.Yani bir ekip çalışmasının ürünüdür.Seriyi oluşturan Jim Davis ise, çizilen materyalin son şeklini kontrol ettikten sonra onaylar ya da onaylamaz.Onaylamazsa ekip yenisini oluşturur.

*Jim Davis, “Garfield”ın her kesimden okura ulaşması ve espirilerin gelecekte de eskimemesi için özel bir çaba sarf etmektedir. Bu nedenle geniş kesimler tarafından kabul görecek esprilere yer verir. Bu yaklaşımın sonucu olarak da, “Garfield” ile aynı dönemde doğmuş olan “Boondocks”, “Doonesbury”, “Dilbert” ve “Cathy” gibi serilerdeki toplumsal ve politik değinmelerden uzak durulur.

*“Garfield” serisinden yapılan ilk çizgi film, 1982 yılında hayata geçirilen “Here Comes Garfield”dir. Garfield karakterini aktör Lorenzo Music’in(1937-2002) seslendirdiği çizgi filmin müziklerini soul şarkıcısı Lou Rawls hazırlamıştı.

*1991 yılına kadar 12 tane özel televizyon programı yapıldı. Ayrıca Amerikan CBS televizyonunun cumartesi sabahı kuşağında yayınlanmak üzere çizgi film serisi hazırlandı. Bu serinin yayını 1988 ile 1995 yılları arasında devam etti.

*Garfieldi oluşturan Jim Davis, 1981 ve 1985 yıllarında Ulusal Çizgi Romancılar Derneğinin verdiği başarı ödülünü aldı. Ayrıca 1989 yılında Reuben Ödülünü kucakladı.

*Gazetelerde sadece Pazar günleri yayınlanan “Garfield” çizgi bantları, 7 Haziran 1999 tarihinden itibaren hafta içi günlerde de tam renkli olarak yayınlanmaya başladı.

*2004 yılına gelindiğinde “Garfield”in ilk uzun metrajlı sinema filmi yapıldı. ABD’de 11 Haziran 2004 tarihinde gösterime giren film, “Garfield: The Movie” adını taşıyordu. Garfield karakterinin bilgisayar ortamında hazırlanmış animasyon karakter olarak sunulduğu o filmde Odie’yi gerçek bir köpek oynadı. Garfield’ın seslendirmesini Bill Murray yaptı.

*Garfield’ın ikinci uzun metrajlı filmi ise, 16 Haziran 2006 tarihinde gösterime giren “Garfield: A Tail of Two Kitties” oldu.

images?qtbnANd9GcQfgFA5oZQL0rbgv9VAlGNuI6BW6A6LxKLsV5Zzo5Ov4qLKOF1WXg

Garfield Hakkında

*Garfield tembel, bencil, şişman, turuncu benekli bir kedidir. Yemek yemek ve uyumak en büyük zevkleridir.

*Pazartesi günleri kötü talihi bir türlü yakasını bırakmadığı için Pazartesi günlerinden nefret eder.
Diet yapmaktan da nefret eder. Çünkü diet kelimesinin ölümle eşdeğer olduğuna inanmaktadır.Spor yapmaktan da nefret eder.

*Şubat ayını da sevmez. Çünkü Şubat’ın ayların pazartesisi olduğuna inanır.
Kendisinin diğer hayvan ve insanlardan çok daha zeki olduğunu düşünür.
Kimi zaman onlarla iletişim kurmayı başarsa da örümceklerden nefret eder.

*Zaman içerisinde birçok hayvan ve eşyayla iletişim kurmayı ve onların düşüncelerini anlamaya başarmıştır. Bunlar arasında diğer kediler, fareler, köpekler, insanlar, saatler, ağaçlar, örümcekler, banyo terazileri, sincaplar, balıklar, bitkiler, yiyecekler, karıncalar ve kuşlar vardır.

*Mama Leoni’nin işlettiği İtalyan Lokantasının mutfağında dünyaya geldiği için doğduğu günden beri özellikle lazanyaya karşı özel bir tutkusu vardır. Favori yemeği lazanyadır.

*Sürekli birşeyler atıştırmaya bayılırsa da kuru üzümden hiç hoşlanmaz. Bu özelliğini doğum günü için istediği hediyeler listesini hazırladığı macerasında görürüz. Listesini hazırlarken zaman tasarrufu yapmak için istediği şeyler yerine, istemediği şeyler listesi yapar. Listesindeki tek madde ise kuru üzümdür.
Son düzenleyen nötrino; 19 Temmuz 2014 18:04 Sebep: Kırık link yenilendi!!
Avatarı yok
nötrino
Yasaklı
3 Ağustos 2010       Mesaj #7
Avatarı yok
Yasaklı
Garfield Karikatürleri

Gazetelerde bildiğiniz gibi eskiden karikatür bölümleri olurdu. İşte Garfield çizgi film olmadan önce gazetelerde karikatür bölümünde boy gösteriyordu. Garfieldın insanlarla tanışması 1978 yılında olmuştur.

Garfieldın çizgi filmlerinin yayınlanması 90lı yılların başına denk gelmektedir. Garfield dünyanın birçok ülkesinde yayınlanmış ve çok izlenen çizgi filmlerden olmuştur.

Garfield huysuz,geçimsiz,zeki bir kedinin yaşadıklarının anlatıldığı bir çizgi filmdir.Garfield çizgi filmlerini çok seven çocuklar garfield ile ilgili kırtasiye ürünlerine zamanında çok ilgi göstermişlerdir.

Garfield; çizgi filmden animasyon filme yükselerek itibarını beyaz perdeye taşıdı. Birinci filmin gişe başarısı üzerine devam filmleri yapıldı.

Garfield çizgi filmler içinde en başarılı olanlarından birisidir.


Garfield Karikatürleri


garfieldb


15x3kll


Garfield Resimleri

Garfield

images?qtbnANd9GcTqiY ZVO0OWmG4khEEq2na5nw rnLTZb02FFTtCwBcYKTqsQMd

images?qtbnANd9GcRz safjOxDIaHcJDOg3T9SVixJ4Mm9QGmIfOJZsKJytIHr3hp
Son düzenleyen nötrino; 19 Temmuz 2014 18:09 Sebep: Kırık linkler yenilendi!!
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
16 Mart 2011       Mesaj #8
ener - avatarı
Ziyaretçi
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Garfield,Jim Davis tarafından yaratılan bir karikatür karesidir.19 Haziran 1978'de ilk karikatür ana karakterlerle yaşamımıza girmiştir.Ana karakterler kedi Garfield(karakter)(Jim Davis'in büyükbabasının ismi) ve sahibi Jon Arbuckle ile Arbuckle'nin köpeği Odie'dir.2007 yılında yapılan sayıma göre Garfield tamı tamına 2,580 gazetede yer almıştır ve Guinness Rekorlar Kitabı'nda en çok yer alan karikatür karesi olarak tarihe geçti.
Garfield'ın ilk kitabı Muncie, Indiana'da bulunan evinde baskısı yapılmıştır.İlk kitap sonra ilk televizyon özel şovu olan Garfield Goes Hollywood (Garfield Hollywood'a Gidiyor)'u yaptı.Genellikle karelerin özü Garfield'ın lazanya yemesi,oburluk yaşaması,pazartesilerden nefret etmesi ve diyet yapmasıdır.Karelerde genellikle ana karakterler olan Jon,Garfield,Odie kullanılır.
İlk üretiminde Garfield çok orjinal bir karakter olarak tanındı.750 milyon dolar kazanacaklarını düşündükleri halde 1 milyar kazanmayı başardılar.Çizimden ve karikatürün ilerlediği yıllardan sonra Garfield'ın çizgi filimleri (Garfield ve Arkadaşları) sonra ise 2 film çıkartıldı.3 animasyon filmi yapıldı.2 filmi uzun yapım film olarak sayıldı.Eskiden bir çok karesinde sosyal ve politikal karelerede yer veriliyordu.Türkiye'de Garfield'ın kitapları Güloğlu Yayıncılık tarafından çıkartılmaktadır.

b 374583 garfield

Tarihi

1970'li yıllarda Jim Davis Gnorm Gnat adlı bir karikatür karesi yarattı.Editörler çizim iyiydi fazlasıyla güzeldi diye söylendi.Gnorm Gnat bir böceği konu almaktaydı.Son karikatür bandında böcek karakter giderken bir insan tarafından eziliyordu.Jim yeni bir kedi karikatür karakteri yaratmak istedi.Karalerde 4 ana karakterin olmasını istiyordu.
Jim kedinin adını Garfield koydu.Garfield'ı neden koyduğunun bir açıklamasını yapmıştı o açıklama ise şöyleydi. Ailemiz Davis'lerin en büyüğü büyükbabam James A. Garfield Davis'den esinlendim. dedi.Jim King Features Syndicate ve Chicago Tribune-New York News gibi yerlerde çizmeye 1978'de çizmeye başladı.Haziran ayı geldi.Jim Garfield'ı yaptı.İlk karikatürü 19 Haziran 1978'de çıkartıldı.Çizdikleri 41 gazete ile başladı.1994'de Davis şirketi olanPaws,Inc'nin başına geçti.
Garfield kolay bir şekilde yaygınlaşmaya başladı.1981'e geldiğinde Garfield 3 yaşına girmişti ve Garfield tam 850 gazetede yer almayı ve 15 milyar kazanmayı başardı.Davis Paws,Inc'de pek ilgilenmiyordu.2002 yılında Garfield dünyanın en çok tanınan kedisi oldu ve tam 2,570 gazetede yer aldı.Garfield'ı 263 milyon kişi okumaya başladı.Garfield 2004 yılında ise 2,600 gazetede yer aldı.750 milyar bütçeden sonra 1 trilyon kazandı ve 111 ülkede gösterime girdi.Davis ünlü olduktan sonra renkli karikatür yapmaya başladı taratıp boyatma işlemleri uzun sürdü.
Medya


Filimleri

Garfield The Movie karikatür bandının ilk filimidir.Filim 11 Haziran 2004'te gösterime girmiştir.Konusu Odie'yi hayvan şovundan kurtarmaktı.Garfield'ı filimde Bill Murray seslendirdi.Türkiye'de Garfield Okan Bayülgen tarafından seslendirildi.Filim Yahoo! Movies'te C-(Ortalama Kötü) aldı.Garfield'ın 2.filmi olan Garfield: A Tail of Two Kitties Yahoo! Movies'de yine C- aldı.Ama film çok beğeni kazandı.%11'lik bir kazançtan %15'lik bir kazanç elde ettiler.2007 yılında ise ilk animasyon filmi olan Garfield Gets Real(Garfield Geri Dönüyor) çıktı.
İnternet

Garfield.Com kedimizin orjinal lisanslı web sitesidir.Sitede Jim Davis'in gün gün çizdiği karikatürler yer alır.Hergün çizdiklerini siteye ve kitaba ekler.Sitesinden oyun oynanabilir yada alışveriş yapılabilir.Jim Davis'in izni ile Jim Davis,Ball State Üniversitesi,Pearson Digital Konuşma Kursları tarafından Professor Garfield yapıldı.Sitede eğitici aktiviteler matematik ve beyin geliştirici dersler bulunmaktaydı.Professor Garfield ingilizce pekiştirmek içinde yapılmıştı.
Bildiğiniz gibi Garfield'ın sitesinde hergün karikatürler yayınlanıyordu.2005 yılında site yeni bir çağrı yarattı.Adı Rastgele Garfield idi.Panel ile ileri geri yada istediğiniz tarihin karikatürüne gidebiliyordu.Bu site ve site kullanıcıları için çok iyi bir avantaj oldu.2006 yılında Sessiz GarfieldiPod Touch ve iPhone üzeri için tasarlanmıştı.300,000 hit kazanan uygulama çok tutuldu.Uygulamada baloncuklar kaldırılabiliyordu.Aynı Sessiz Garfield gibi.Ama bu telefon ve aygıtlar üzerine kurulmuştu.Garfield Minus Garfield'da Garfield'ın baloncuklarını çıkarabiliyor ve Jon'un kendi kendine söylediklerini okuyabiliyordu.Bu cidden çok komikti.Garfield Minus Garfield'ın kitabı Ekim 28 2008'de çıkartıldı. adlı bir uygulama yapıldı.Bu uygulamada Garfield'da istenen baloncuklar silinebiliyordu.Elbette sonraki günler kaldırılmak zorunda kaldı.2008'te Garfield Minus Garfield adlı bir uygulama geldi.Dan Walsh tarafından üretilen bu uygulama

Televizyon

1982 ile 1991 yılları arasında Garfield ve Arkadaşları 1 saatlik uzun bölümleri yayınlanmaya başlandı.Garfield ve Arkadaşları Garfield'ın ve U.S Acres(Orson'un Çiftliği) 'ni konu almaktaydı.Lorenzo Music Garfield'ı seslendiriyordu.Seslendirme sanatçısı 2000'li yıllarda ölünce Garfield'ı başka kişi seslendirdi.Garfield ve Arkadaşları 1988 ile 1994 yılları arasında yayınlandı.2008'te The Garfield Show yayınlanmaya başlandı.Kanal olarak (Türkiye dahilinde) Cartoon Network'te yayınlanmaya başladı.Türkiye'ye 2010'nun ortalarında geldi.
Video Oyunları

Garfield'ın 1987'de Garfield: Big Fat Hairy Deal adlı bilgisayar oyunu çıktı.Atari ST, ZX Spectrum, Commodore 64, Amstrad CPC gibi alet platformlarında sunuldu.Sega Garfield for the Genesis adlı bir Windows 3.1 oyunu yaptı.Son olarakta A Tale of Two Kitties (Garfield 2)'nin oyunu yapıldı.Nintendo DS ve PC platformları üzerinde yapıldı.2010 senesinde The Garfield Show Space Lazanga adlı bir oyun çıkartılmıştır.
Ana Karakterler

Garfield


İlk görünüş : 19 Haziran 1978
Garfield turuncu,tüylü,şişman bir kedidir.Bir italyan restorantının mutfağında doğmuştur.Zaten doğum yerini Garfield: His 9 Lives adlı televizyon özel çizgi filiminde Mama Leoni Restorantı olarak gösteriliyordu.Garfield normal olarak sevecan dost canlısı birisidir.1978'den beri epey bir değişiklik göstermiştir.Jim Davis Garfield üzerinde birdahaki senede değişiklik yapmayı düşünüyor.Garfield Odie'yi masadan atmayı çok seviyor.Televizyon karşısında uyumak hoşuna gidiyor.Restorant çıkışı bir hayvan mağzası tarafından yakalanıp getiriliyor ve o sırada hayvan mağzasına Jon Arbuckle girip Garfield'ı satın alıyor.Ama Jon gerçekten ne kadar düşünceli bir kedi aldığını bilmiyor.(Baloncukların bulut içinde olanlar düşündüğünü gösterir.)Garfield uyanık,obur bi kedididir.Garfield için herşey lazanya,pizza ve uykudan ibarettir.Bütün sorunları çözer.Uyanık olmasının neden obur olmasından kaynaklanır.Çünkü yemek yemek için hertürlü şeyi yapar.
Jon Arbuckle


İlk görünüş : 19 Haziran 1978
Jon(Jonathan Q.Arbuckle) Garfield'ın bakıcısı,sahibidir.Kahve içmeyi çok sever.Her ne yapsada kız tavlamayı beceremez (2000 yılının karikatürlerini inceleyin.) Doktor Liz'e gitmek için her zaman yırtmaya çalışır.Garfield'ın yapabildikleri karşısında duramaz.Hatta 1978'in 2.ay karikatürlerinden birisinde Jon Garfield tarafından dövülüyordu.Polka Ninjalarını izlemeyi seviyor.Her televizyon şovunda en az 1 kez yer alıyor.Karikatürlerde Garfield dışında onada çok yer veriliyor.Köpeği Odie'nin geleceğini düşünür anne babasıyla bir çiftlikte yaşamıştır.Karikatürist'tir ve çok iyi niyetli bir adamdır.Çünkü Garfield'e çok iyi dayanıyor ve her dediğini yapıyor.

Odie


İlk görünüş : 8 Ağustos 1978
Odie sarı küçük burun dev dilli bir köpektir.Aslında normal olarak Odie Lyman tarafından Jon'a getirildi.Odie ile Lyman Jon'da kalıyorlardı.Ama kısa bir süre sonra Lyman bir daha hiç karikatürlerde gösterilmedi ve Odie evin köpeği olarak kaldı.Odie'ye bir müzik cd'si yapıldı.Garfield ve Arkadaşlarında ona özel bölümlerde yapılmıştı.Odie saf fakat mutlu bir köpektir.Bazı şeylerde Garfield gibi oda Garfield ile dalga geçer (2000'li karikatürlerinde Garfield 20'sine basarken Odie dalga geçmişti.)Odie aslında saf bir köpek değildir iyi niyetli bir köpektir.Saf olmamasının nedeni bi keresinde Garfield Odie'nin sevdiği fırçayı çöpe atmıştı.Ve Odie çok üzüldüğü için Garfield yeniden bi fırça almıstır faka Odie bu fırçanın sevidiği fırça olmadıgını anlayı vermisti.Odie sevimli tatlı bi köpektir.Garfield ile her koşulda yanında olmak ister fakat Garfield yemeği çok sevdiği için Odie ile ilgilenmez.Odie'de herşeyden mutlu olmaya çalışır.

Dr. Liz Wilson

Liz Garfield'ın veterineridir.Jon Arbuckle ile sevgilidir.Normalde Dr.Wilson Jon'u hiç bir koşulda sevmezdi.İyi yürekli olduğunu bilirdi fakat onu sevecek kadar ilgi duymazdı.Haziran 2006'da aşkını Jon'a ilan ettiğinden dolayı Liz ile Jon sevgili olmuştur ve Jon'un sevgili arayışı sona ermiştir.Liz 2007 Haziran'da Garfield'ın ana karakterlerine katıldı.
Hikayelerin Temelleri

Garfield her zaman bir temel üzerinde duruyor hep aynı konular işleniyor.Mesela Nermal, Arlene, postacı, alarmlı saat, televizyon, Pooky, örümcekler,diyet yapmak,balıklar ve benzeri gibi...Garfield hep bu hikayeler üzerinde duruluyor mesela 3 Aralık'ta Nermal bir espiri yapar Garfield espiriyi yer.4 Aralık'ta Nermal espiri yaptığı için dalga geçer Garfield ona sinirlenir.5 Aralık Garfield Nermal'a bir plan kurar ve onu küçük düşürür.İşte olaylar gün gün karikatür olarak ilerler.Hikayelerin temeli budur.Diyet konusuna gelirsek Garfield 29.doğumgününe kadar diyet oluyormuşda haberimiz yokmuş.29.Doğumgününde Liz pastayı getirince Garfield dayanamaz ve Artık bu diyeti bırakıyorum! diye bağırır.Özel günler için özel karikatürler yapılır.Mesela yılbaşı,noel,cadılar bayramı,paskalya günleri gibi bayramlar.Cadılar bayramı hikayesinde Garfield bir rüya görüyor ve rüyada kafayı yiyince uyanıp Jon ile Odie'yi görüyor.Rüya sona eriyor.Cadılar Bayramı karikatürü 27 Ekim 1989'da çıkartıldı.Garfield her sene özellikle noel üstünde durur.Mutlu Noeller Sizi Seviyoruz sözü ile bitirir.
Garfield'ın Klasik Kitapları

Garfield 1980'li yıllar sonrasında 1 senede 2 kitap birden çıkarmaya başlamıştır.Kitapların tasarımı ve çizimleri Jim Davis'e aittir.Klasikler aynı basımcıdan basılmaktadır.Jim Davis yeni klasikler çıkarmaya devam etmektedir.Tahmini 52.kitabında 2009'un sonuna kadar gelebilecektir.
 • Garfield At Large: His First Book 1980
 • Garfield Gains Weight: His Second Book 1981
 • Garfield Bigger Than Life: His Third Book 1981
 • Garfield Weighs In: His Fourth Book 1982
 • Garfield Takes the Cake: His Fifth Book 1982
 • Garfield Eats His Heart Out: His Sixth Book 1983
 • Garfield Sits Around the House: His Seventh Book 1983
 • Garfield Tips the Scales: His Eighth Book1984
 • Garfield Loses His Feet: His Ninth Book 1984
 • Garfield Makes It Big: His 10th Book 1985
 • Garfield Rolls On: His 11th Book 1985
 • Garfield Out to Lunch: His 12th Book 1986
 • Garfield Food for Thought: His 13th Book 1987
 • Garfield Swallows His Pride: His 14th Book 1987
 • Garfield World Wide: His 15th Book 1988
 • Garfield Rounds Out: His 16th Book 1988
 • Garfield Chews the Fat: His 17th Book1989
 • Garfield Goes to Waist: His 18th Book 1990
 • Garfield Hangs Out: His 19th Book 1990
 • Garfield Takes Up Space: His 20th Book 1991
 • Garfield Says a Mouthful: His 21st Book 1991
 • Garfield By the Pound: His 22nd Book 1992
 • Garfield Keeps His Chins Up: His 23rd Book 1992
 • Garfield Takes His Licks: His 24th Book 1993
 • Garfield Hits the Big Time: His 25th Book 1993
 • Garfield Pulls His Weight: His 26th Book 1994
 • Garfield Dishes It Out: His 27th Book 1995
 • Garfield Life in the Fat Lane: His 28th Book 1995
 • Garfield Tons of Fun: His 29th Book 1996
 • Garfield Bigger and Better: His 30th Book1996
 • Garfield Hams It Up: His 31st Book 1997
 • Garfield Thinks Big: His 32nd Book 1997
 • Garfield Throws His Weight Around: His 33rd Book 1998
 • Garfield Life to the Fullest: His 34th Book 1999
 • Garfield Feeds the Kitty: His 35th Book 1999
 • Garfield Hogs the Spotlight: His 36th Book 2000
 • Garfield Beefs Up: His 37th Book 2001
 • Garfield Gets Cookin’: His 38th Book 2002
 • Garfield Eats Crow: His 39th Book 2003
 • Garfield Survival of the Fattest: His 40th Book
 • 2004 Garfield Older and Wider: His 41st Book 2005
 • Garfield Pigs Out: His 42nd Book 2006
 • Garfield Blots Out The Sun: His 43rd Book 2007
 • Garfield Goes Bananas: His 44th Book 2007
 • Garfield Large & In Charge: His 45th Book 2008
 • Garfield Spills the Beans: His 46th Book 2008
 • Garfield Gets His Just Desserts: His 47th Book 2009
 • Garfield Will Eat For Food: His 48th Book 2009
 • Garfield Weighs His Options: His 49th Book 2010
 • Garfield Potbelly of Gold: His 50th Book 2010
 • Garfield Shovels It In: His 51st Book 2011
 • Garfield His 52st Book 2011

kaynak
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
8 Haziran 2014       Mesaj #9
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
Garfield PNG
garfield by mollyketty d65ejsv
Garfield by MollyKetty on deviantART

🌘 🚀
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
9 Haziran 2014       Mesaj #10
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Gn788r
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

24 Nisan 2014 / Misafir Soru-Cevap
26 Ekim 2013 / Misafir Soru-Cevap
6 Temmuz 2012 / Finn and Jake Sinema ww
22 Mart 2013 / _EKSELANS_ Siyaset ww
Etiketler: Garfield