Arama

Allison Argent

Güncelleme: 19 Eylül 2012 Gösterim: 6.922 Cevap: 5
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
18 Nisan 2012       Mesaj #1
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
allison argent gallery

Sponsorlu Bağlantılar
Allison Argent

Kasabanın güzeller güzeli yeni kızı olarak karşımıza çıkan Allison, ailesinin neden sürekli taşındığının ve babasının aslında neyin peşinde olduğunun sırrını çözmek üzere.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Allison Argent nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀
Mira - avatarı
Mira
VIP VIP Üye
25 Nisan 2012       Mesaj #2
Mira - avatarı
VIP VIP Üye
Allison Argent
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar
Teen Wolf dizisi karakterlerinden Allison Argent
4w66f
Kişisel Bilgiler
Teen Wolf dizisi ana karakterlerinden biri olan Allison Argent'in babası kurtadam avcısıdır ve bu sebeple ailesiyle beraber sık sık taşınırlar. İlerleyen zamanda yeni kurtadam Scott'tan hoşlanır ve sonrasında Scott'ın kız arkadaşı olur. Karakter Crystal Reed tarafından canlandırılıyor.

Argent hakkında...
Argent "gümüş" anlamına gelir ve aslen Latince olan bu terim Argentum'un gelişmiş bir sürümüdür. Argent aynı zamanda Fransızca'da da ''gümüşi'' anlamına gelir. Gümüş, efsanelerde kurtadamlar için çok ölümcüldür ve onları öldürmek için avcılar tarafından kullanılır.

Alıntı

Allison is the beautiful new girl in town, and Scott's love interest. On her seventeenth birthday, her aunt, Kate Argent, gave her a silver medallion with the family crest that depicts a large snarling wolf and arrows. Kate tells Allison to “look it up” and find out what it means, implying that initiation into the family business may not be too far off.

Compared to her father and her aunt, Allison seems more gentle and compassionate. She demonstrated a care for animals in
Wolf Moon, getting very upset when she accidentally hit a dog with her car then picking it up to take it to Scott at the vet clinic for care despite the animal’s agitated and potentially dangerous disposition. During the family dinner in Magic Bullet, she appeared to be near tears as her father recounted the tale of a rabid dog that had to be put down by her grandfather.

Allison ended her relationship with Scott in
Night School, due to trust issues. She managed to avoid him in Lunatic. In Co-Captain, Allison begins to soften toward Scott. Kate Argent reveals the family secret by showing her Derek Hale as a werewolf.

In
Formality, she initially shook up about it but gets over it and practices her archery on a wanted poster of Derek. She begins to focus on the Winter Formal and goes to the dance with Jackson, due to persistence from Scott for Jackson to protect her from Peter Hale. Eventually Allison ends up dancing with Scott. He kisses her and she asks, why did he do that? Scott admits that he loves her and they embrace with another kiss. Allison takes Scott outside so they can be alone. Later, Scott (through her father attacking him) reveals he is the second beta.

In Code Breaker, her parents attempt to send her and Kate to their home in Washington, but Kate gets her in on the hunt for the Betas. She shoots Derek twice with arrows and is about to shoot Scott, who tries to explain how he tried to protect her. However, she says she doesn't believe him. Only when Kate tries to kill Scott, does Allison finally change her mind. Kate is stopped by Chris Argent, who confronts Kate with her involvement in the Hale family house fire. Then she witnesses Peter Hale rip out her aunt's throat. Allison played a part in killing Peter Hale. With her cross bow, she shoots the self-igniting Molotov cocktail in Peter's hand and he begins to be burned alive. After Peter is incapacitated, Allison approaches Scott gently. Despite Scott being in werewolf form, Allison kisses him, turning him back into a teenager. When asked why she did that, her answer is that she loves him. At the end, she is last seen kissing Scott on her roof, showing she doesn't care he's a werewolf.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
theMira
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
26 Nisan 2012       Mesaj #3
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
soldaki peter hale Scott McCall'ı dönüştüren alfa, scott'ı kendi tarafina çekmek isteyen alfa Allison Argent ile ilgili bir plan peşinde.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
🌘 🚀
Finn and Jake - avatarı
Finn and Jake
VIP 🐻 Bear ✔
19 Eylül 2012       Mesaj #4
Finn and Jake - avatarı
VIP 🐻 Bear ✔
Allison Argent Resimleri
🌘 🚀
hrkN - avatarı
hrkN
Ziyaretçi
19 Eylül 2012       Mesaj #5
hrkN - avatarı
Ziyaretçi
tumblr mallxcWEgP1rgfs9uo1 500
tumblr malme8xvK01r4vn48o1 500
tumblr makmwpOFq01r04uelo1 500
tumblr makk1mklAD1rf548ao1 500

murat_1907 - avatarı
murat_1907
Ziyaretçi
19 Eylül 2012       Mesaj #6
murat_1907 - avatarı
Ziyaretçi
Allison başarılı bir okçu ve jimnastikçi.
Onun aile hayatı zordur. Ölümünden önce annesi öfke nöbetleri verildi. Babası Allison isyankar bir çizginin biraz sahipken üzerinde koruyucudur.Argent "gümüş" anlamına gelir ve aslen Latince olan bu terim Argentum'un gelişmiş bir sürümüdür. Argent aynı zamanda Fransızca'da da ''gümüşi'' anlamına gelir. Gümüş, efsanelerde kurtadamlar için çok ölümcüldür ve onları öldürmek için avcılar tarafından kullanılır.
O iki kişiyle arkadaş Lydia Martin ve Jackson Whittemore .
O sık sık kendini onun erkek arkadaşı olan aşkı arasında kalır bulur Scott McCall , ve onun ailesine bağlılık.
O daha az bir ölçüde, Scott ailesi ve, tarafından işlenen aldatma ay sonra güven sorunları var.
Aile:
Chris Argent (Baba) Victoria Argent (Anne, merhum) Kate Argent (teyze, merhum) Gerard (Büyükbaba)
Işgal:Öğrenci
Tür:Insan
Durum:Canlı
Tarafından Oynandı:Crystal Reed
İlk görüldü :Wolf Moon
Son görülme:Master Planı
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

17 Kasım 2015 / KisukE UraharA Sinema ww
14 Kasım 2006 / KisukE UraharA Edebiyat ww