Arama

Burak Hakkı

Güncelleme: 30 Ekim 2015 Gösterim: 63.232 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2008       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Burak Hakkı
MsXLabs.org

Sponsorlu Bağlantılar

Doğum Tarihi :
23 Mayıs 1972

Eğitimi : Lisans

Erenköy İlkokulu?nda başlayan eğitim hayatı Fenerbahçe Lisesi?nde ortaokulu ve Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi?nde liseyi okumasıyla devam etti. Kendisi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri Bölümü?nü bitirmiş, elde ettiği iyi dereceler sayesinde İsviçre?de okuma fırsatı elde etmesine rağmen adapte olamadığı için Türkiye?ye geri dönerek master derecesini almıştır.

O yıllarda profesyonel olarak basketbol oynayan genç model, aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansına yazılarak eğitim ve spor hayatına son vermiş, kesin olarak modelliği tercih etmiştir.

10 yıl boyunca modellik ve mankenlik yapan Hakkı ayrıca 1000?den fazla defilede yer almış ve onlarca reklamda oynamıştır.

Kendisini Sibel Can?ın Kanasın adlı şarkısına çekilen klipten de tanıyanlarımız olabilir.

Dünyanın pek çok ülkesinde, tanınmış markaların modelliğini yapsa da son dönemde oyunculuk çalışmalarına hız veren Hakkı?yı, Zehirli Çiçek, Gurbet Kadını gibi dizilerden ve Aşk Adreste, Mutluluk Peşinde gibi televizyon filmlerinden anımsayabiliriz. 2001 yılında kendisi gibi modellik yapan eşi Sema Şimşek ile hayatını brleştiren Burak Hakkı?yı son dönemde Semum adlı korku filminde izleme fırsatı bulacağız.

• 2007 - Dudaktan Kalbe : Bestekar Kenan
  • 2006 - Kaybolan Yıllar : Ali
  • 2005 - Yeniden Çalıkuşu : Kenan
  • 2003 - Gurbet Kadını : Murat
  • 2003 - Aşk Aynı Adreste
  • 2003 - Paşalı : Hüseyin
  • 2002 - Kırık Ayna : Simar
  • 2000 - Zehirli Çiçek : Ekrem 19

Son düzenleyen Jumong; 30 Ekim 2015 15:36 Sebep: sayfa düzeni
Biyografi Konusu: Burak Hakkı nereli hayatı kimdir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Haziran 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
  • Gerçek Adı : Burak Hakkı
  • Dogum Yeri : İstanbul
  • Doğum Tarihi : 23 Mayıs 1972
  • Hayat Tarzı : Sakin, Pozitif, Evcimen
  • Giyim Tarzı : Casual, Spor
  • Boy : 190
  • Ağırlık : 82
  • Ayakkabı No : 44
  • Göz Rengi : Mavi
  • Saç Rengi : Kumral
  • Hobileri : Tavla,Internet , PS2 oyunları, Ralli, Motorsiklet, Ata Binmek
  • Favori Aktorler : Brad Pitt, Jack Nicholson, Robert de Niro, Edward Norton, Jim carrey, Benicio Del Toro
  • Favori Aktris : Helen Hunt, Meg Ryan
  • Favori Sporcular : Michael Schumacher, Allen Iverson, Edgar Davids
Erenköy ilkokulunda başlayan eğitim yıllarımı, Fenerbahçe lisesindeki ortaokul zamanları izledi. Liseyi ise bursla Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde bitirdim.Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat fakultesi, ekonometri bölümünü kazandım. İstanbul Üniversiteni bittikten sonra ise bitirme derecelerim sayesinde MBA İktisat Master'ı eğitimi için İsviçre Montreux deki European University'den Burs kazandım ve kısa bir süre için İsviçre'ye eğitim amaçlı yerleştim. Ancak oradaki okula ve hayat tarzına adapte olamadığımdan kısa bir süre sonra tekrar vatanıma döndüm.Takip eden sene İ.Ü.İktisat Fak.Ekonometri Bölümü Master sınavını birincilikle kazandım.

Sponsorlu Bağlantılar
Üniversite ilk yılında Nasaş (Oynadığım yıllarda Ülkerspor oldu) genç basketbol takımında ve daha sonraki sene A takımda basketbol oynadım. Aynı dönemde Başak Gürsoy modellik ajansında mankenliğe başladım.Ancak modellik mesleğinin daha ağır bastığı bu zamanlarda okul ve spor hayatına son verme kararı aldım.10 yıl modellik ve mankenlik yaptım 1000'den fazla defile tanıtım ve organizasyonlarda yer aldım. 10 reklam filmim oldu. Birçok yarışma da Mankenlik dalında Türkiye'yi temsil ettim. Bunlar;
  • 1993 Vizonshow da halk jurisi beni bay Vizon secti.
  • 1994 Best model of Turkey yarışması 1.seçildim.
  • 1995 Manhunt International (avustralya) yarışma 4.su ve en iyi fotomodel.
  • 1997 Top Meditteranie (Tunus ) Akdenizin en iyi ikinci mankeni ödüllerini Türkiye'ye getirdim
Bunların dışında 1995-2003 yılları arası zaman zaman İtalya, Almanya, Avusturya, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın önde gelen ajanslarıyla ve modacılarıyla çalıştım. Yurt dışında yaptığım modellik zamanlarımda aklıma gelen en onemli işler, BMW Z3 james Bond Araba tanıtımı ve Claude Montana defileleridir..

Sibel Can'ın Kanasın Klibi sanırım benim modellik dışında da tanınmama neden oldu.

2000 yılında oyunculuğa başladım.
"Aşk aynı adreste" , "Paşalı 1" , "Paşalı 2" ,"Mutluluk Peşinde" gibi tv filmleri ve "Zehirli çiçek" , "Günah" , "Kırık ayna" , "Gurbet kadını" , "Yeniden Çalıkuşu" dizilerinde oynadım.
2001 yılında kalbimde her zaman çok özel yeri olan Sema Şimşek ile hayatımızı birleştirdik ve Istanbul da Yıldırım Mayruk’un evinin bahçesinde evlendik.

Son düzenleyen _Yağmur_; 3 Temmuz 2014 16:11 Sebep: sayfa düzeni