Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 19 Aralık 2012  Gösterim: 793  Cevap: 0

Emrecan Yavuz

KAPTAN
19 Aralık 2012 14:51       Mesaj #1
KAPTAN - avatarı
Ziyaretçi
Mesleği: Müzisyen
Doğum Yeri: İzmir, Türkiye
Doğum Tarihi: 3 Ağustos 1990

Sponsorlu Bağlantılar

Emrecan Yavuz, 3 Ağustos 1990'da İzmir'de doğdu.

Emrecan Yavuz, 1998 yılında yapılan bir sınavla İdil Biret-Suna Kan yasası olarak da bilinen 6660 sayılı "Harika Çocuklar" yasası kapsamında, dönemin kültür bakanı İstemihan Talay'ın himayesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda öğrenimine başladı. Bu kurumda 5 yıl boyunca piyanist pedagog Kamuran Gündemir'le piyano, Turgay Erdener'le teori çalıştı.

Emrecan Yavuz, 2001 yılında Ukrayna'da yapılan "Mavi Kuş Müzik Yarışması"nda kendi yaş kategorisinde birinci oldu. Aynı yarışmada "En İyi Çağdaş Eser Yorumcusu" ödülünü kazandı.

Emrecan Yavuz, 2003 yılından başlayarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrasıyla konserler verdi. Lise eğitimi süresince Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Lisesi'nde Fazıl Say ve Sanem Berkalp'le piyano, Mahir Cetiz'le kompozisyon, İbrahim Yazıcı'yla analiz çalıştı.

Emrecan Yavuz, Arkas Eğitim ve Kültür Vakfı sponsorluğunda Viyana konservatuvarı'nda Roland Batik ile çalışmalar yaptı...


Kaynak :BiyografistDaha fazla sonuç:
Emrecan Yavuz

Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç