Arama

Ayberk Akdemir

Güncelleme: 2 Ekim 2015 Gösterim: 1.558 Cevap: 0
escobar1970 - avatarı
escobar1970
Ziyaretçi
2 Ekim 2015       Mesaj #1
escobar1970 - avatarı
Ziyaretçi
Ayberk Akdemir (d. 09 Aralık 1989; Eminönü, İstanbul), Türk Müzisyen ve şarkı yazarı.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayberk Akdemir İstanbul'un Eminönü ilçesinde dünyaya geldi.Çocukluğu Bahçeşehir'de geçti. Müziğe lise zamanlarında arkadaşlarının yönlendirmesiyle başladı.Kendisi müziğe başlangıç hikayesini şöyle anlatıyor:"Lise 1 yada lise 2'ye gidiyordum tam emin değilim.O senede çok sağlam kar yağmıştı tabi bizde oynadık oynadık üşütüp hasta olduk.Çok yakın bir arkadaşımın mavi gitarı vardı öğrenci gitarı bende kalmıştı.Bende hasta olduğum için evdeyim ne yaparsın can sıkıntısı çalmaya çalışayım dedim.Çalamadım tabi.Bende de huy bir şeyi yapana kadar bırakmam.O gitarın sahibi arkadaşımla küstük.Gitar kaldı bende.Bizim apartmanda da bir arkadaşım gitar çalıyordu kursuna gidiyordu o sene.Biraz o gösterdi.Hakan abimiz vardı o gösterdi derken Efe diye bir arkadaşım vardı o artık profesyonelleşmişti o gösterdi.Gel zaman git zaman geliştirdim kendimi.Küçük yaşta sahnelere çıktım.Allah yürü ya kulum dedi büyük müzisyenlerle çalıştım.Sahne tozu yuttum derken baktım ki bir yerlere gelmişim."

Kendisi şu anda Haliç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyor.

Ayberk Akdemir 2008-2009 yılları arasında Düşler Akademisi'nde engellilere gitar eğitmenliği yaptı.Yine o yıllarda Düşler Akademisi isimli gruba Deniz Yıldızı isimli şarkıyı yazdı.Bir çok orkestrada yer alan Ayberk Akdemir bir çok sanatçıyla birlikte çalıştı.

Kendisi gitar,ud,saz,bağlama,kanun,cümbüş,piano çalmasının yanı sıra üflemeli sazlardan neyede ayrı bir ilgisi olduğunu söylüyor.

Hiçbir sanatçıya beste vermemesi ise kendisinin şarkılarına olan bağını gösteriyor.
Biyografi Konusu: Ayberk Akdemir nereli hayatı kimdir.