Arama

Ben Moody

Güncelleme: 23 Ekim 2015 Gösterim: 2.731 Cevap: 1
KisukE UraharA - avatarı
KisukE UraharA
VIP !..............!
13 Mart 2009       Mesaj #1
KisukE UraharA - avatarı
VIP !..............!
Ben Moody
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar


Ben Moody, 1981 yılında Arkansas'da doğan Ben Moody'yi 1998-2003 arasında gitaristlik yaptığı Evanescence grubundan tanıyoruz. 1994 yılında tanıştığı Amy Lee ile Evanescence'i kurup ilk hit albümleri Fallen'a kadar onunla birlikte müzik yapmayı sürdüren Moody, bas gitar,elektro gitar,piyano ve davul gibi birçok enstrüman üzerindeki hakimiyeti ve müzik yaratma konusundaki kabiliyeti ile uzun yıllar Evanescence'in beyni olmuştu. Grup elemanları arasında kişisel problemler ve müzikal yaratıcılık açısından farklılaşma olduğunu ileri sürerek 2003'de gruptan ayrıldı. Halbuki Amy Lee bir zamanlar onun için müzikal anlamda kendisine en yakın bulduğu insan olduğunu, hatta bu anlamda onu ruh ikizi gibi gördüğünü söylemişti. Amy Lee ile aralarında çıkan aşk dedikodularını ve ayrılma sonrası ortaya atılan diğer iddiaları bir kenara bırakırsak, Ben Moody'nin Evanescence'e katkılarının grubu zirveye taşıyan en önemli etkenlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz.
2004 senesinden itibaren birçok sanatçıyla ortak çalışmalar yapan Ben Moody, Avil Lavigne'in Under "My Skin" albümünde yer alan "Nobody's Home"a ve Kelly Clarkson'ın "Breakaway" albümündeki "Because Of You" ve "Addicted" parçalarına katkıda bulundu. Bunlardan en çok ses getireni 2005'te Anastacia'yla birlikte yaptığı "Everything Burns" oldu. Parça hem Anastacia'nın "Pieces Of a Dream" albümünde hem de Fantastic Four filminin soundtrack'inde yer aldı. Moody'nin sihirli elleri uzun süredir rehabilitasyon hikayeleri ve gece hayatıyla gündemden düşmeyen Lindsay Lohan'a, Daughtry'ye ve hatta Celine Dion'a kadar uzandı. Lindsay Lohan'a "A little More Personal" albümünde eşlik ederken, Céline Dion'un 2007'de hazırladığı albümde de yer alması Moody hayranlarını oldukça şaşırttı.
Önce 2004 senesinde yeni bir albüm hazırlığında olduğu söylenen Moody'nin "Can't Regret "What You Don't Remember" adını taşıyan ilk solo albümünün çıkış tarihi 2005 olarak belirtilmişti. Açıklamanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen çalışmalar bir türlü sonlanmadı. Müzik yaşantısı dışında, kurucuları arasında yer aldığı prodüksiyon şirketi "Makeshift Films" bünyesindeki projelerde yer almaya devam eden sanatçının, ayrıca Resident Evil:Apocalypse filminde ufak bir zombi rolü var.

Ben Moody, ilk solo albümünün çalışmalarına devam ediyor. Albümün çıkış tarihi belli olmasa da, hayranlarına göre Moody'yi beklemeye değer.

Son düzenleyen Safi; 23 Ekim 2015 19:21
Biyografi Konusu: Ben Moody nereli hayatı kimdir.
Gerçekçi ol imkansızı iste...
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
15 Ekim 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Ben Robert Moody
Sponsorlu Bağlantılar

Ad: 525px-Evanescence_2003_barcelona_ben_moody.jpg
Gösterim: 295
Boyut: 48.4 KB

Doğumu: 22 Ocak 1981, Arkansas
Eski Evanescence gitaristi ABD'li müzisyen, söz yazarı, besteci.

Diskografi

Evanescence
 • 1998: Evanescence EP
 • 1999: Sound Asleep EP
 • 2000: Origin
 • 2003: Mystery EP
 • 2003: Fallen
İşbirliği
 • 2004: Avril Lavigne - "Nobody's Home" (sözler) - Under My Skin
 • 2004: Ben Moody, Jason Miller ve Jason "Gong" Jones - "The End Has Come" - The Punisher Soundtrack ve Can't Regret What You Don't Remember
 • 2004: Kelly Clarkson, Ben Moody, Marty O'Brien, Mark Colbert, David Hodges - "Because of You" ve "Addicted" - Breakaway
 • 2005: Ben Moody ft. Anastacia - "Everything Burns" - Fantastic 4: The Album ve Can't Regret What You Don't Remember
 • 2005: Lindsay Lohan - "Fastlane" (sözler), "Edge of Seventeen" (gitar) - A Little More Personal
 • 2007: Daughtry - "What About Now" (sözler) - Daughtry
 • 2007: Celine Dion - "Taking Chances" - prodükötr. "This Time" - yazar, Prodüktör, Gitar. - "Alone" - Prodüktör.
VikipediBenzer Konular

8 Eylül 2014 / ThinkerBeLL Anime Sanatı
13 Kasım 2009 / huhu! Cevaplanmış
8 Haziran 2008 / KisukE UraharA Sinema ww