Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 11

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.446 Cevap: 520
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Temmuz 2010       Mesaj #101
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben pdr okumak istiyorum bi kaç sorum olacak bu bölüm için en iyi üniversite hangisi acaba?maaşı ortalama olarak ne kadar? sınav da ortalama ne kadar soru yapsam yeter?bir de ben geometriden pek anlamıyorum acaba sınav da yapmasam ne kadar etkiler onun açığını hangi dersle kapatabilirim? soruları mı cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden tesekkürlr
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #102
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pdr bölümünde hangi ünilerde hazırlık var ??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #103
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben psikoloji ve ya pdr okumayı düsünüyorum fakat psikoloji okuduktan sonra devlet birimlerinde rehberlik ve psikolojik danısmanlık yapılabılıyor mu bılmıyorum ve eger yapılabılıyorsa da pedagojik formasyon eğitimini mi almam gerekiyor bunlara cevap yazarsanız sevinirim cünkü baska sitelerden bu konuya iliskin yeterli ölçüde bilgi alamadım.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Temmuz 2010       Mesaj #104
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bnm puanm 9 eylül pdrye tutuo ama ailem göndermk istemio okudğm üniwerste ne kadar etkili olr?sonnda kpssye girmicez mi yine
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #105
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
pdr mezunlarının devlet işine girme oranları ne durumdadır mesela bu yıl devlet ne kadar pdr mazunu alacak benı bu konuda bılgılendırırsenız sevinirim
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #106
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben psikoloji ve ya pdr okumayı düsünüyorum fakat psikoloji okuduktan sonra devlet birimlerinde rehberlik ve psikolojik danısmanlık yapılabılıyor mu bılmıyorum ve eger yapılabılıyorsa da pedagojik formasyon eğitimini mi almam gerekiyor bunlara cevap yazarsanız sevinirim cünkü baska sitelerden bu konuya iliskin yeterli ölçüde bilgi alamadım.

Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra devlet birimlerinde psikolojik danışman olarak çalışmak için yüksek lisans zorunludur. Psikoloji bölümünde Yüksek lisansı yaparsanız pedagojik formasyona gerek kalmaz. PDR mezunu olursanız 4 yıllık eğitim sonunda size bu hak verilecektir.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #107
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ya bnm puanm 9 eylül pdrye tutuo ama ailem göndermk istemio okudğm üniwerste ne kadar etkili olr?sonnda kpssye girmicez mi yine

Okuduğunuz üniversite size alacağınız eğitim açısından çok büyük etkide bulunur. İyi bir üniversitede alınmış bir eğitim sizi teknik ve bilgi açısından yukarı taşır. Eğer devlet istiyorsanız evet, sonunda KPSS'ye girmeniz gerekir. Ancak özel sektör düşünürseniz KPSS zorunluluğu yoktur. Özellikle üniversitenizin kalitesi sizi özel sektörde daha çok gösterecektir.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #108
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

pdr bölümünde hangi ünilerde hazırlık var ??

Bildiğim kadarıyla bir tek Boğaziçi Üniversitesi'nin yabancı dille eğitimi var. Diğer üniversitelerin PDR bölümlerinde hazırlık programı yok. Yine de özellikle merak ettiğiniz bir üniversite varsa sizin için araştırabilirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #109
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ünv sınavından çok iyi bir puan aldm ve tm öğrencisiyim.hemn her psikoloji ve pdr bölümüne gidebiliyorm ve bunları istiyorm ama kararsızım.ünv konusunda ege tercihim fakat bölümler konusunda yeterli bilgi edinemedm henüz.psikolojiden mezun olduğumda yüksek lisans yapmazsam bu diploma benim iş sahibi olmama yetmiyor mu?ve ya yüksek lisans yaptıktan sonra psikoloji mezunu olmak mı daha avantajlı pdr mi?bu konuda bilginz varsa yardmcı olurmusunuz..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Temmuz 2010       Mesaj #110
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
PDR , Psikoloji ve Hukuk arasında kararsızım ?
Hangisini istiyorum bilmiyorm : S
Aslında endişeli demek daha doğru olur .
Ea2 dimi bu meslekler yani Matematik ve Geometri .
Ooo'uuf.