Arama

Psikoloji ve PDR Bölümü Hakkında Soru ve Cevaplar - Sayfa 5

Güncelleme: 26 Kasım 2016 Gösterim: 406.341 Cevap: 520
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
16 Aralık 2009       Mesaj #41
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

pdr ve psikolji bölümleri ikiside tm dn mi alıyor ? bilgi verirseniz sevinirm..

PDR ve Psikoloji bölümleri eski sisteme göre EA-2, yeni sisteme göre TM-3 puan türünden alıyor.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2009       Mesaj #42
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
askeriye hastane de görev yapmak için pdr mi okumak gerekiyor psikoloji mi?? yardımcı olursanıuz sevinirim
Sponsorlu Bağlantılar
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
20 Aralık 2009       Mesaj #43
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

askeriye hastane de görev yapmak için pdr mi okumak gerekiyor psikoloji mi?? yardımcı olursanıuz sevinirim

Her iki bölümü okusanız da askerde sağlık sınıfında olursunuz ve büyük ihtimalle uzun dönem yaparsınız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2009       Mesaj #44
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
örneğin bir boğaziçi pdr mezununun iş bulma imkanı ve maaş ortalaması nasıl olur?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Aralık 2009       Mesaj #45
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2010 psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü için puanlar sınavdan sonra değişme gözterir mi yani şu anda belirlenmiş olan taban puanlar yüksek bu puanlarda düşüş olur mu lütfen bana bilgi verir misiniz?
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
26 Aralık 2009       Mesaj #46
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

2010 psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü için puanlar sınavdan sonra değişme gözterir mi yani şu anda belirlenmiş olan taban puanlar yüksek bu puanlarda düşüş olur mu lütfen bana bilgi verir misiniz?

Bu 2010'da sınava giren öğrencilerin başarı durumuna ve sınav sorularının zorluk derecesine göre belirlenebilir.Şu an için bir şey söylemek çok zor; yükselebilir ya da düşebilir.
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
26 Aralık 2009       Mesaj #47
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

örneğin bir boğaziçi pdr mezununun iş bulma imkanı ve maaş ortalaması nasıl olur?

Diğer üniversitelere oranla şansının daha yüksek olabileceğini söylerim ancak şu an için Hacettepe Üniversitesi PDR'ye eğitim kalitesi olarak en üstün demekte bir sakınca görmüyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #48
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
KKTC de PDR nin tarihi ve gelişimi hakkında bilgi verebilirmisiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #49
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrb ben meslek lisesindeym blgsayar bölümü ama pdr istyrm pdr bölümünü seçince puanm düşer mi düz liseyle eşitlik olmicakmş diye blyrm Msn Sad ve edebiyatı hiç sevmyrm ben yaa ama pdryi de çok istyrm edbyattan az soru yapsak olmz mı Msn Happycvp verirsenz çok sevinirim...
_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
5 Ocak 2010       Mesaj #50
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

mrb ben meslek lisesindeym blgsayar bölümü ama pdr istyrm pdr bölümünü seçince puanm düşer mi düz liseyle eşitlik olmicakmş diye blyrm Msn Sad ve edebiyatı hiç sevmyrm ben yaa ama pdryi de çok istyrm edbyattan az soru yapsak olmz mı Msn Happycvp verirsenz çok sevinirim...

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), meslek lisesi mezunlarına uygulanan katsayı farkını kaldırmış, Danıştay ise bu yönetmeliği durdurma kararı almıştı. YÖK de Danıştay'ın kararına itiraz etmişti.Fakat Bu itiraz reddedildi.YÖK başkanı tekrar tekrar düzenleme yaparak itiraz edeceklerini söylemelerine rağmen şu an için bir değişiklik yok.Şu an için katsayı farkının devam ettiğini söyleyebilirim.

Yapılabilecek tek şey gitmek istediğiniz alanı iyi belirlemek istediği puan türün hangi testleri içeriyorsa ona yoğun olarak çalışmak az ya da çok soru yapmaktan öte buna dikkat etmeni öneririm.