Arama

Saç Ekimi (Saç Ektirmek)

Güncelleme: 3 Hafta Önce Gösterim: 7.026 Cevap: 8
nünü - avatarı
nünü
Ziyaretçi
28 Şubat 2008       Mesaj #1
nünü - avatarı
Ziyaretçi

Saç Ektirme

Ad:  saç3.jpg
Gösterim: 1545
Boyut:  30.7 KB

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Günde yaklaşık olarak 90-100 adet saç telinin dökülmesi normal kabul edilir ve bu saçların yerine yenileri çıkar. Baştaki saç sayısı ve saç kalınlığı kişiden kişiye değişebilir. Ayrıca, yaşa bağlı olarak saçın büyüme hızı da değişir. Erkeklerde saç dökülmesi genelde alında ve tepededir. Başın arka kısmında saç dökülmesine rastlanmaz. Bunun nedeni iki farklı saç kökünün olmasıdır. Alındaki ve tepe bölgedeki saç kökleri Testosteron Hormonuna duyarlıdır ve bu hormon bu bölgelerdeki saç köklerine zarar verdiği için Erkek tipi saç dökülmesi buralarda gerçekleşir. Diğer bölgelerdeki saç kökleri, Testosteron Hormonuna duyarlı olmadıkları için dökülmediğinden, bu bölgelerden alınan saç kökleri, dökülen bölgelere ekilir. Bu ekilen saç kökleri Testosteron' a karşı duyarlı olmadıkları için, yeni ekildikleri bölgede de "Testosteron'a bağlı dökülme" göstermezler. Ayrıca, kişinin kendi saçı kullanıldığı için de görüntü gayet doğal olur.

Saç Ekimi işlemi tamamlandıktan sonra, kişi evine dönebilir. İlk 2 gün saçlar yıkanmaz ve bu süreden sonra saç her gün özel bir madde ile yıkanır. Saç ekiminden birkaç gün sonra alın bölgesinde şişlik ve morluklar oluşabilir, fakat bu geçici bir durumdur ve 1-2 gün içerisinde bu şişlik ve morluklar kaybolur. Yeni ekilen saçlar bir süre sonra dökülürler ve yaklaşık 3 ay içerisinde yeniden çıkmaya başlarlar. Saçlar alındıkları bölgedeki büyüme hızları ile saçın ekildikleri bölgede büyümeye devam ederler ve bu saçlar, yukarıda da belirttiğimiz gibi, dökülen bölgelerdeki saç köklerinden farklı yapıda oldukları için, dökülmezler. Herkesin saçındaki dökülme ve açıklı oranı farklıdır. Bu nedenle kişi uzman bir hekim tarafından muayene edilmeli ve hangi bölgelere ne sıklıkta saç ekileceğine karar verilmelidir.
Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 02:18
djdelih - avatarı
djdelih
Ziyaretçi
5 Haziran 2010       Mesaj #2
djdelih - avatarı
Ziyaretçi
Saç ekimi açık renkli saçlarda daha başarılı
İşin ehli bir uzman, saçlı bölgeden doku keserek ya da saç köklerinizi tek tek çıkarıp saçsız bölgeye naklederek sizi 'kellikten' kurtarabilir. Kıvırcık, dalgalı, açık renk ya da açık tenli kişiler ise saç ektirme konusunda daha şanslı.
Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerde ve kadınlarda ciddi estetik kaygılara ve özgüven problemlerinin yaşanmasına sebep olan saç dökülmesine karşı kişiler birçok alternatif yöntem deniyor. Losyon, ilaç ya da bitkisel bazlı ürünlerin dışında daha köklü bir çözüm arayanlar ise saç ekimi yöntemlerine başvuruyor. Maalesef ehil ellerde yapılmayan saç ekimleri hayal kırıklıklarını derinleştirebiliyor. Oysa saç ekiminde hedeflenen saçsız alanları saçla kapatmak değil, olabildiğince doğal ve diğer insanlar tarafından normal saçlardan fark edilmeyen ekim yapmak olmalı.

Medicana Hastaneler Grubu'ndan Plastik Cerrah Uzman Dr. Melike Erdim uygulanan saç ekim tekniklerini bizlerle paylaşırken açık renk saçlı ya da açık tenli kişilerin saç ekiminde daha avantajlı olduklarının da altını çiziyor.

Ad:  saç1.jpg
Gösterim: 366
Boyut:  13.0 KB

İKİ YÖNTEM ÖNE ÇIKIYOR
Bugün pratikte iki saç ekim tekniğin uygulandığına dikkat çeken Dr. Erdim, bu yöntemleri şöyle anlatıyor:
'FUT (foliküler ünite transplantasyonu) ve FUE (foliküler ünite ekstrasyonu) bugün kullanılan iki yöntemdir. Foliküler ünite, içerisinde 1-5 (genelde 2-3) kıl folikülü bulunan yapıya verilen isimdir.
Klasik saç ekim yöntemi olarak da bilinen FUT yönteminde ilk olarak ensede her iki kulak arasında kalan saçlı bölgeden bir doku dilimi alınır. Bu doku dilimi birli, ikili ya da üçlü saç kökleri içeren ünitelere (greft) ayrılır. Hazırlanan bu üniteler saç ekiminin yapılacağı saçsız alanda hazırlanan kanallara ekilir.
Dikişsiz yöntem olarak da bilinen ve her geçen gün popülaritesi artan FUE yönteminde ise FUT da olduğu gibi kesi yapılmasına gerek yoktur. Bunun yerine mikromotor ve ucuna takılan saç ekimi için tasarlanmış özel bıçaklarla saç kökleri teker teker çıkartılır. Köklerin çıkartıldığı yerler kendiliğinden iyileşir ve kesim olmadığı için ensede iz kalmaz.'
FUE'nin dünyada ilk kez 2004 yılında uygulanmaya başlandığını belirten Dr. Erdim, 'FUE yöntemi daha hızlı iyileşmeye olanak sağlaması ve kafa derisinde dikiş izi bırakmaması sebebiyle hastalar tarafından daha fazla tercih edilir hale gelmiştir' diyor.

HASTANE ORTAMINDA YAPILMALI
Erdim, saç ekimi için daha avantajlı olanların ise açık tenli, açık renkli, kıvırcık ya da dalgalı saçlı kişiler olduğunu belirtiyor.
Uzman Dr. Melike Erdim, hangi yöntemle olursa olsun saç ekiminin cerrahi bir müdahale olduğunu ve mutlaka hastane ortamında plastik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğini de vurguluyor. Erdim, 'Kişinin işlemin ardından uzun süre mutlu olabilmesi için uygulanan cerrahi teknik, saçların ekildiği kanalların açısı ve sıklığı ile aktarılan saç miktarı çok önemlidir' diye konuşuyor.


Balık yiyin, saçlarınız parlasın, güzelleşsin
Beslenme saç sağlığınız için tek başına yeterli değildir. Ancak saçı besleyen hücrelerin besin ve oksijen ihtiyacını karşılayan kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırmak saçınızın daha parlak, daha sağlıklı ve güzel olmasını sağlar. Bunun için de yeterli ve dengeli beslenmenin yanında folik asit, B6 ve B1 vitaminlerini, demir ile çinko içeren besinleri yeterli derecede tüketmelisiniz. Folik asit: yapraklı yeşil sebzeler, bira mayası, karaciğer, böbrek, yumurta, zarı alınmamış tahıllar, ceviz, badem, fındık, fıstık, mercimek, portakal suyu, ıspanak, yonca, yosun, maydanoz, enginar, nane, kurufasulye (baklagiller) ve tohumlu gıdalarda bulunur.
B6: Buğday, bulgur, mercimek, havuç, tavuk, yumurta, balık, avokado, muz, esmer pirinç, tahıllarda bulunur. B12: Bamya, pancar, soya fasulyesi, börülce, ıspanak, taze fasulye, brokoli, enginar, karaciğer, süt, peynir, balık, karides, yumurta beyazında bulunur. Çinko: Et ürünlerinde, tereyağı, tahıl grubu besinlerde bulunur. Demir: Kırmızı et, sakatat, tahıllar, yumurta, kabak çekirdeği, kepek ve ıspanakta bulunur. Ancak demirin vücudumuzda kullanılabilir hale gelebilmesi için C vitamini ile birlikte tüketilmesi gereklidir.


Baharda saçlarınızı kısaltın
Sağlıklı bir bireyde günde 100 ila 150 tel saçın dökülmesinin normal kabul edildiğini belirten Dr. Melike Erdim, bahar aylarında özellikle uzun saçlı kişilerde saç dökülmelerinin arttığını belirtiyor.
Saç dökülmesinin birçok sebebi bulunabileceğini ifade eden Dr. Erdim, 'En yaygın olanı androgenetik saç dökülmesidir. Erkek tipi saç dökülmesi olarak da adlandırılan bu durumun sebebi saç dökülmesine sebep olan genlerin bazı saç köklerini erkeklik hormonuna karşı duyarlı hale getirmesidir' diye konuşuyor. Dr. Erdim, saç koparma hastalığının, anemi, lupus, tiroid, diyabet gibi çeşitli sistemik hastalıkların, bazı ilaçların, genel anestezi, yoğun fiziksel ya da psikolojik stresin, gebelikle doğumun, aşırı yoğun diyetlerin, vitamin eksikliklerinin saç dökülmesine sebep olduğunu söylüyor.
Saç sağlığının vücudun genel sağlığı ile paralel gittiğine dikkat çeken Dr. Erdim, 'Örneğin demir eksikliğine bağlı kansızlık kadınlarda sık rastlanan bir rahatsızlıktır ve bu sebepten kaynaklanan saç dökülmelerinde vücudun eksilmiş demir depolarının yerine konması gerekir' diyor.
Dr. Erdim saç dökülmesini önlemek için şu pratik önerilerde bulunuyor:
'Yaz aylarında uzun süre güneşe maruz kalmamak gerekir. Çünkü yüksek dozda UV-A ve UV-B saçlarımız için zararlıdır.
Mevsimsel dönüşlerde artan normal saç dökülmeleri uzun saçlı kişileri daha çok etkiler. Bu sebeple dökülme dönemlerinde saçların bir miktar kısaltılması faydalı olabilir.
Çok sıcak suyla yıkamak da saçları dökebilir. Saçın kuru ya da yağlı olup olmamasına göre yıkamada kullanılan şampuanlar belirlenmelidir.
Kuru saçlar çevresel faktörlerin etkisiyle daha fazla zarar görebilir. Bu yüzden saça nem kazandıracak ürünler kullanılmalıdır.'

AKŞAM | CUMARTESI | 18 NİSAN 2009, CUMARTESİ

Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 02:20
Valeria - avatarı
Valeria
VIP Çilekli
14 Şubat 2012       Mesaj #3
Valeria - avatarı
VIP Çilekli
Saç Ekimi Öncesi
Saç ekimi öncesi 7-10 gün içinde aspirin ya da içeriği aspirin türevi kan sulandırıcı, kan akışkanlığını arttırıcı etkisi olan ilaçları kullanmayın. Bu tip ilaçlar işlem sırasında açılan deliklerden durdurulması zor olan kanamaya neden olur.
Gelmeden önce başınızı şampuanla güzelce yıkayınız. Başınızın temiz olması, infeksiyon riskini azaltır. Gelirken jöle, briyantin gibi şekil verici ürünler sürmeyiniz.
Ekim işlemi sırasında lokal anestezi uygulanacağı için saç ekimi öncesi 3-4 saat süreyle hiçbir katı ve sıvı gıda almamanız gerekir.
Herhangi sebepten dolayı sürekli kullanıyor olduğunuz ilaç varsa, herhangi ilaca karşı alerjiniz varsa mutlaka bildirin.
Saç ekimi öncesi, sonradan ortaya çıkabilecek risk ve komplikasyonları önlemek için kalp, akciğer gibi hayati organlarınızı ilgilendiren, alerji gibi bağışıklık sisteminizi ilgilendiren, şeker hastalığı gibi yara iyileşmesini geçiktiren, ya da kanınızda pıhtılaşma bozukluğu gibi herhangi bir hastalığınız varsa mutlaka bildirin. Şeker hastaları için kan şeker seviyesini düzenleyen ilaçların düzenli kullanılarak kan şekeri seviyesinin normal seviyelerde kontrol altına alınmış olması gerekir. Diabet hastalarında kan şekeri seviyesinin normalden yüksek olması, hem yara iyileşmesini geçiktirir, hem de infeksiyon riskine zemin hazırlar. Aynı şekilde yüksek tansiyon hastalığınız varsa, tansiyonunuzun antihipertansif tedavi ile kontrol altında olması gerekir. Kan basıncının yüksek olması, işlem sırasında kanamayı arttırarak risk oluşturur, diğer taraftan uygulamayı zorlaştırır.
Genel sağlık durumunuzla ilgili her türlü bilgiyi herhangi endişe hissetmeden doktorunuzla paylaşın. Unutmayın ki, sağlığınız herşeyden daha önemlidir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 01:50
BoraDAF - avatarı
BoraDAF
Ziyaretçi
23 Mart 2014       Mesaj #4
BoraDAF - avatarı
Ziyaretçi
Protez saç ekimi nedir?
Ad:  saç2.jpg
Gösterim: 642
Boyut:  31.4 KB

Protez saç herhangi bir cerrahi işleme gerek duymadan başınızın saçsız bölgesine özel bir dokuyla birlikte saçların yerleştirilmesidir. Bu dokunun kalitesi, ekilen saçların nasıl elde edildiği vs gibi etkenlere göre protez saç yerleştirmenin etkisi değişir. Protez saç ekimi standart saç ekimi yöntemlerinden tamamen bağımsızdır ve bunu kafa derinize yerleştirilmiş bir peruk gibi düşünebilirsiniz. Bu sebeplerle protez saç ekimi ve günümüz normal saç ekimi yöntemleri derken kesinlikle farklı şeylerden bahsediyoruz hangisini istediğinize sizin karar vermeniz gerekmektedir. Doğal ve sizin kendi saçınız olması dolayısıyla standart saç ekimi sürecini protez saçlar ile kıyaslamanız bile anlamlı değildir.

Saç ekimi acı verir mi?
Saç ektirme yöntemine karar veren kişilerin belki de en büyük endişesi operasyon esnasında acı olup olmayacağıdır. saç ekimi yöntemi saç dökülmesi ve kellik sorunlarında bugün en çok tercih edilen yöntemlerden biridir ve hastaların çoğu saç ekimi operasyonu esnasında oluşan acıdan yakınmamaktadır. Operasyon lokal anestezi ile gerçekleştirilir bu sebeple acı veya ağrı hissedilmez. Yalnızca lokal anestezi uygulanmasını hissedersiniz. Lokal anestezinin ardından uygulama bölgesine yapılacak işlemler hissedilmez.

Ayrıca hastanın psikolojik olarak bu operasyona hazırlanması da oldukça önemlidir. Çünkü saç ekiminde psikolojik faktörler de ağrıyı artırabilir ve kişiyi huzursuz eder. Bunun için detaylı bilgilendirmenin yanı sıra operasyon öncesi verilen ilaçlar ile hastalar sakinleşip rahatlayabilir. İşlem sırasında fizyolojik ağrının indirgenmesi açısından, en az giriş yeri ile en ince iğneler kullanılarak vücut sıcaklığındaki anestezik maddeler cilde enjekte edilmekte ve geniş alanlarda kanamasız çalışılabilmektedir.

Gerekli durumlarda sinir blokları uygulanarak 8-12 saatlik bir anestezi sağlanabilir. Operasyon sonlarına doğru verilen güçlü bir aneljezik madde ile operasyon sonrası ağrıların da önüne geçilmiş olur.

Saç ekimi sonrası kabukların dökülmesi nasıl olur?
Saç ekimini takip eden ilk 24 saatin ardından ilk yıkama yapılır. Ekim alanı taze ve hassas olduğu için ilk yıkama şampuan yerine antiseptik bir madde ile yapılır ve hastaya yıkamanın nasıl yapılacağı açıklanır. Saç ekiminin ertesi gününden itibaren saç ekilen alanda kabuklanmalar görülür. Ortalama on gün içerisinde bu kabuklar yıkamaların sonucunda kendiliğinden dökülür. Kabukların kendiliğinden düşmesini beklemek gerekir. Kesinlikle tırnakla soyulmamalıdır. Yalnızca yıkama esnasında saç diplerine masaj yaparak sürece yardımcı olabilirsiniz. Kabuklar gereken sürede doğal olarak dökülecektir.
Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 02:20
psikopat - avatarı
psikopat
Ziyaretçi
22 Eylül 2015       Mesaj #5
psikopat - avatarı
Ziyaretçi
UE : Sadece kaliteli ve dökülmeyen kıllar seçici olarak alınır ve ekilir

FUT : Saçlar enseye yapılan 2×15-20 cm ik kesiyle ameliyatla alınır
FUE : Saçlar 0.6-0.7 mm lik aletlerle ameliyatsız alınır.

FUT : Alım yerinde 15-20 cm lik yara izi kalır
FUE : Alım yerinde hiç iz kalmaz.

FUT : 300-500 ml kanama olur
FUE : 20-30 ml kanama olur

FUT : Santimetre kareye 40-60 kök ekilebilir
FUE : Santimetrekareye 160 kök ekilebilir

FUT : Alınan saçların ortalama % 80 i ekilebilir % 15-30 kadarı ayıklama anında ölür
FUE : Alınan saçların % 100 ü ekilebilir

FUT : Ekilen 100 saçtan 70-80 kıl çıkar 2-3 saat bekleyenlerin bir kısmı ölür
FUE : Ekilen 100 saçtan 102-110 kıl çıkar (dinlenme dönemindeki görünmeyen kökler)

FUT : Kökler ortalama 3 saat vücut dışında bekler
FUE : Kökler 10 dakika içinde bekletmeksizin ekilir

FUT : 10-20 gün iş gücü kaybı olur
FUE : İş gücü kaybı olmaz

FUT : Ensede 4-8 ay uyuşukluk hissi olur
FUE : Uyuşukluk hissi olmaz

FUT : Gözlerde abartılı şişlik olur
FUE : Hiç şişlik olmaz

FUT : Ensede 2-4 ay gerginlik olur
FUE : Cilt çıkarılmadığından hiç gerginlik olmaz

FUT : Ekilen yerde binlerce 3 mm lik çukurlar şeklinde kesik izi kalır
FUE : Ekilecek yer kesilmediğinden iz kalmaz

FUT : Saç dipleri çukur görünür
FUE : Saç dipleri doğal yapısındadır

FUT : Saçlar 3-7 kök halinde çıkar
FUE : Saçlar en fazla 2 li olarak çıkar

FUT : Saçlar cilde 90 dereceyle ekilir
FUE : Saçlar cilde 45-60 dereceyle ekilir

FUT : Saçlar dimdik çıkar
FUE : Saçlar dökülmeden önceki gibi çıkar

FUT : Zorunlu olarak yukarı taranır
FUE : İstenilen şekil verilebilir

FUT : Sadece ense saçları ekilebilir
FUE : Vücuttaki tüm kıllar ekilebilir

FUT : Ekilen saçların tamamı geçici dökülür
FUE : Ekilen saçların bir kısmı geçici dökülür

FUT : Sadece dökülme yerine ekilebilir
FUE : Yanık,yara izi gibi yerlere de ekilebilir

FUT : Bir seansta en az 700 kök ekilebilir
FUE : Bir defada 100 kök bile ekilebilir

FUT : Bir seansta en fazla 2.000-3.000 kök ekilebilir
FUE : Her seansta sınırsız sayıda kök ekilebilir

FUT : Ekilen saç 700-3.000 arasıdır ama ücret aynıdır
FUE : Sadece ekilen saç kökü ücretlendirilir.

FUT : İkinci seans en erken 7 ay sonra yapılabilir
FUE : İkinci seans 5 gün sonra yapılabilir

FUT : Alınan alanda ciddi ameliyat ağrısı olur
FUE : Alım bölgesinde ağrı olmaz

FUT : Ameliyatın iltihap riski vardır
FUE : Ameliyat olmadığından iltihap riski yoktur

FUT : Saçlar kavak ormanı gibi düzenli görünür
FUE : Saçlar normalde olduğu gibi düzensizdir

FUT : Delerken ekim alanındaki kökler zedelenebilir
FUE : Jilet kullanılmadığından zedelenmez

FUT : Saç çıkarken çok sayıda kıl döner
FUE : Kıl dönmesi çok seyrektir

FUT : Cilt nakli şeklinde olduğundan tepe 20-30 santimetrekare genişler
FUE : Cilt nakledilmez sadece kök nakledilir

FUT : Genellikle sağlık memuru ve hemşire eker
FUE : Ekim ancak doktor tarafından yapılabilir

FUT:Çok miktarda uyuşturucu ilaç verilir
FUE : Şeridin ¼ ü kadar ilaçla ekim yapılır

FUT : Ameliyat sonrası ağrı kesici,antibiotik gerekir
FUE : İşlemden sonra ilaç gerekmez

FUT:Ameliyat sonrası 10-15 gün pansuman gerekir
FUE : Ameliyat olmadığından gerekmez

FUT : İlk gece oturarak uyumak gerekir
FUE : Genellikle yatış pozisyonu önerilmez

FUT : Sadece saç ekimi yapılabilir
FUE : Kaş,sakal,bıyık,kirpikte ekilebilir

FUT : Dikişler alınana kadar denize girmek önerilmez
FUE : Ertesi gün denize girilebilir.

FUT : Sigara 1 hafta kesinlikle yasaklanır
FUE : Genel sağlık için içilmemesi önerilir

FUT : 10 gün ağır spor yasaklanır
FUE : Ertesi gün spor yapılabilir

FUT : Ameliyathane şartları gerektirir
FUE : Muayenehane şartlarında yapılabilir

FUT : 6 saatte 2000-3000 kök ekilebilir
FUE : Saatte 150-300 kök ekilebilir

FUT : Teknoloji kaliteyi değiştirir
FUE : Bilgi beceri kaliteyi belirler

FUT : Sınırsız uzar
FUE : Ense kılı sınırsız uzar vücut kılı 7-8 cm uzar

FUT : Daha ucuzdur
FUE : Pahalı bir işlemdir

FUT : Her şehirde yapılmaktadır
FUE : Belirli şehirlerde yapılabilmektedir

FUT : Enseyi traş etmek gerekmez
FUE : Kılın alınacağı alanın kısaltılması gerekir
Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 01:51
27 Eylül 2017       Mesaj #6
Avatarı yok
Yasaklı
Saç dökülmesinden muzdarip olan bir kişiyseniz, yalnız değilsiniz. Aslında, çoğu insan hayatının bir döneminde çeşitli nedenlerden ötürü saç dökülmesi sorunu ile baş başa kalmaktadır. Fakat saç ekimi işlemini tercih etmeden önce kendinize sormanız gereken birkaç şey vardır. Saç ekimi cerrahisi öncesinde kendinize sormanız gereken soruları sizler için derledik;

Kellik düzeyim nedir?

Saç dökülme cerrahisi söz konusu olduğunda, kellik seviyeniz son derece önemlidir. Eğer yeterince fazla saçlarınız varsa, işleme gerek kalmayabilir. Öte yandan, yeterli miktarda saç FUE saç nakli gibi uygulamalara uygun olmayabilir. Buna ek olarak, cerrahi son çare olarak düşünülmelidir. Dolayısıyla, uzun süre saç dökülmesi yaşıyorsanız ve başka tedavilerde başarı elde etmediyseniz, bir saç ekimi işlemi sizin için doğru olabilir.

Bu işlem için makul bir yaşta mıyım?

Saç dökülmesi ayrım gözetmese de, saç ekimi ameliyatları 25 yaşın altındaki hastalarda uygulanma konusunda halen tartışmalıdır. Bunun nedeni, başta bir kişinin hayatının bu noktasında vücutlarının gelişimin nihai aşamasında olmasıdır. Buna ek olarak hasta "şok kaybı" yaşayarak sağlıklı saçlarını da kaybedebilir. Şok kaybı, cerrahi bir işlemin travmasına bağlı saç kaybıdır.

Saç ekimi ameliyatı için uygun muyum?

Bazı insanlar için, saç ekimi işlemi doğru bir tercih olsa bile uygunluk konusunda sorunlar oluşabilir. Ancak genel anlamda eğer hastanın genel sağlık düzeyi iyiyse saç ekimi cerrahisi için uygun bir aday demektir.
Son düzenleyen Safi; 29 Eylül 2017 01:49 Sebep: Reklam Yasaktır
payem - avatarı
payem
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2018       Mesaj #7
payem - avatarı
Kayıtlı Üye
Günümüzde erkeklerin en büyük sorunlarından biri olarak kelliktir. Hem fiziki olarak hem de biyolojik olarak birçok sebepten insanlar kellikten kurtulmak istemektedirler. Son yıllarda Türkiye’de sadece yurt içi değil yurt dışından da saç ekimine gelen insan sayısı fazlaca yükselmiş durumdadır. Buna dayanarak sağlık turizminde en çok gelişen ve hizmet verilen uzmanlık alanı saç ekimidir. Türkiye’nin bu kadar çok rağbet görmesinde iki ana sebep vardır.

1) Alanında iyi yetişmiş uzman doktorlar
2) Fiyatların ucuzluğu

İlk madde sadece saç ekimi ve estetikte değil bir çok uzmanlık dalında Türkiye en iyi hekimlere sahiptir. Fakat saç ekimi konusunda hekimlerimize özellikle Arap ülkeleri ve Avrupa’dan ciddi talepler gelmektedir. Türkiye’ye gelen hastaların hekimden sonra ikinci olarak baktıkları şey de fiyatlardır. Birbirinden farklı birçok saç ekimi fiyatı vardır. Bunun başlıca sebebi ise yurtdışından gelen müşterilere verilen ekstra hizmetlerdir. Uçaktan inince karşılamaktan, otele yerleştirmeye, otelden hastaneye gidiş geliş araç kiralama yada taksi tutmak gibi bir çok hizmet de bu kapsam içinde verilmektedir. Bu fiyatlara saç ekimi sonrası hastanın 1-3 ay arası kullanacağı ilaç, şampuan gibi malzemelerin dahil olup olmaması da fiyatları etkilemektedir. Burada hekim isminin çok bilinen olması da fiyatları yada ameliyatın yapıldığı yerin uluslararası alanda tanınan bir marka olması fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden biridir.

2018 yılının gelmesi ile birçok hizmetin fiyatları değiştiği gibi saç ekimi fiyatları da değişmiş durumdadır. 2018 yılı fiyatlarında en ucuz saç ekimi 5000 TL ye mümkün olurken en pahalısı 50000 TL yi bulmaktadır. Yaklaşık 10 kat fark olmasının sebeplerini yukarıda anlatmıştık. Fark çok gibi görünse de hiçbir hekim ve hastanenin tek bir fiyatı yoktur, belli bir fiyat aralığı vardır. Buradaki fiyatlar saç ekimi fiyatlarının ortalamasıdır kesin rakamlar değildir.
wandering312 - avatarı
wandering312
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018       Mesaj #8
wandering312 - avatarı
Kayıtlı Üye
başarılı buldum Msn Happy
saç ekimi ve saç ekimi fiyatları için bize uğramayı unutmayın.
durbi - avatarı
durbi
Kayıtlı Üye
3 Hafta Önce       Mesaj #9
durbi - avatarı
Kayıtlı Üye
baya başarılı olmuş.
Hızlı Cevap
Mesaj:

Benzer Konular

6 Ekim 2014 / GÜLGECELER Moda
9 Temmuz 2016 / neslihanyare Sağlıklı Yaşam
20 Ağustos 2012 / mhmmdcngz Soru-Cevap
23 Mayıs 2011 / DERUNİ X-Sözlük