Arama

Apple iOS Teknik Destek - Tek Mesaj #3

_EKSELANS_ - avatarı
_EKSELANS_
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2014       Mesaj #3
_EKSELANS_ - avatarı
Kayıtlı Üye
evasi0n7 ile iOS 7.x için Jailbreak Nasıl Yapılır?
MsXLabs.org

evasi0n7 ios7 nasil jailbreak
Nihayet %20 civarında olan Jailbreak’li iOS kullanıcılarının merakla beklediği an geldi. evad3rs’ın yayınladığı evasi0n7 ile artık iOS 7.x için Jailbreak yapımı mümkün.
Sponsorlu Bağlantılar
Volkan Manav’ın dün yayınladığı “Sonunda Beklenen Oldu!!! iOS 7 İçin JailBreak Yayınlandı” haberine buradan ulaşabilirsiniz.
Jailbreak işlemi yapmak için sistem gereksinimlerini şöyle:
  • En düşük Windows XP ve daha yukarısı bir işletim sistemi, Mac OS X, Linus X86_X64
  • Sistemde iTunes Yüklü olacak
  • Orijinal USB kablosu ve
  • 5 dk zaman
evasi0n7 untethered jailbreakı için desteklenen sürümler: iOS 7, iOS 7.0.1, iOS 7.0.2, iOS 7.0.3, iOS 7.0.4 (Ayarlar/Genel/Hakkında/Sürüm’den kontrolünü yapabilirsiniz)
Bu JailBreak aşağıdaki iOS 7.xx cihazlar ile uyumludur:
  • iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4
  • iPad Air, iPad 4, iPad 3, iPad 2
  • Retina iPad Mini, iPad Mini
  • iPod touch 5.Nesil
iOS 7 için Jailbreak’in nasıl yapılır işlemi için aşağıdaki adımlara başlamadan önce bilmeniz ve yapmanız gereken bazı şeyler var.
  1. Önemli: Bu işleme başlamadan önce telefonunuzu iCloud veya iTunes’ta yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.
  2. Bilgisayarınızdaki iTunes’un en son versiyon olduğundan emin olun.
  3. Lütfen Jailbreak yapımından sonra garantinizin iptal edileceğini ve telefonunuza zarar verebileceğinizi unutmayınız.
  4. Jailbreak işlemini yaptıktan sonra illegal uygulama ve oyun yüklemeyiniz.
Şimdi adım adım talimatlara başlayalım.
Adım 1: Öncelikle evasi0n 7 Jailbreak dosyasını Windows için buradan indirin.
Adım 2: İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyanın içerisindeki dosyaları masa üstünde bir klasör açarak onun içine çıkartın.
Adım 3: Klasörün içerisindeki evasi0n.exe isimli dosyaya sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır deyin.
Adım 4: evasi0n.exe’yi çalıştırdıktan sonra sizden iPhone’unuzu bilgisayara bağlamanızı isteyecek.
Not: Telefonunuzda güvenlik şifresi varsa kaldırın.
Adım 5: Güvenlik şifresini kaldırdıktan sonra telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. evasi0n telefonunuzu görecek ve hangi iOS versiyonunu kullandığınızı da tanımlayacaktır.
Adım 6: evasi0n telefonunuzu sorunsuzca tanıdıktan sonra Jailbreak butonuna basın ve telefonunuzun Jailbreak olmasını bekleyin.
Not: Jailbreak işlemi bitene kadar asla kapatmayın ve iTunes veya Xcode’u açmayın.
Adım 7: Telefonunuz yeniden başladığında uygulama size “To continue, please unlock you device and tap the new evasi0n 7 icon.” şeklinde bir mesaj iletecek. Burada telefonunuzun ekranındaki evasi0n 7 uygulamasının ikonuna tıklayarak çalıştırmamızı söylüyor.
Not: Bu sırada evasi0n uygulamasını sakın kapatmayın.

evasi0n7 nasil iphone 21
evasi0n7 nasil iphone 3

Adım 8:
evasi0n 7 uygulamasını açtıktan sonra, telefonun ekranı beyaz olacak ve yeniden başlayacak.
Adım 9: Tebrikler, telefonunuz yeniden açıldığında artık iOS 7′niz Jailbrake olmuş olacak.

JAILBRAKE SONRASI YARDIM:

Eğer telefonunuz Apple logosunda takılı kaldıysa: bu durumda telefonu hard reset yapmanız gerekiyor. Bunun için Home tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda 10 saniye basılı tutun.
Eğer telefonunuz sürekli yeniden başlıyorsa: bu durumda problem MobileSubstrate’ten kaynaklanıyordur. Programcısı Saurik ve evad3rs takımı evasi0n 7′nin bir sonraki güncellemesini beklemelerini ve bu zamana kadar aldıkları backup ile telefonlarını tekrar eski hale getirmelerini söylüyor.
Umarım sizlere yardımım dokunmuştur. Sağlıcakla kalın.

andronova.net