Arama

Özge Borak

Güncelleme: 25 Ekim 2016 Gösterim: 27.265 Cevap: 2
GÜLGECELER - avatarı
GÜLGECELER
Ziyaretçi
29 Ağustos 2008       Mesaj #1
GÜLGECELER - avatarı
Ziyaretçi
Ad:  Özge-Borak.JPG
Gösterim: 740
Boyut:  26.5 KB

Özge Borak

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Özge Borak, 14 Şubat 1982 tarihinde,İstanbul’da doğdu. Henüz 8 yaşındayken şehir tiyatroları çocuk bölümünü kazanarak küçük yaşta sanat hayatına atıldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü bitiren Borak, sanatçı bir aileden gelmektedir. Annesi balerin kardeşi ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi ( İDOB ) baş dansçısıdır.

Başarılı oyuncunun adını duyurduğu ilk yapım, 2003–2004 yılları arasında rol aldığı Sultan Makamı oldu. Bu diziyi 2005–2007 yılları arasında rol aldığı Ihlamurlar Altında ve 2007–2009 yılları arasında kadrosunda bulunduğu Eşref Saati takip etti. Başarılı oyuncunun rol aldığı son tv yapımı ise Küçük Kadınlar oldu.

Özge Borak, 2010 yılında, Hakan Algül‘ün yönettiği ve Ata Demirer‘in senaryosunu yazdığı Eyvah Eyvah adlı filmde canlandırdığı Müjgan karakteri ile sinema severlerin beğenisini kazandı; filmin popüleritesi sayesinde 2011 yılında devam filmi olan Eyvah Eyvah 2 vizyona girdi.

Özge Borak , Ata Demirer ile 11 Kasım 2011 tarihinde nişanlanıp 22 Nisan 2012 tarihinde evlenmişlerdir. Çift evliliklerini 14 Kasım 2014 tarihinde sonlandırmıştır.

Başarılı oyuncu Özge Borak Güldür Güldür adlı Show programında ki komik tavırları, kısa sürede geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına neden olmuştur. Her Cuma günü Ali Sunal, Alper Kul, Aylin Kontente gibi ünlü isimlerinde yer adlığı komedi programı seyrini devam ettirmektedir.

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

2014 - Güldür Güldür
2014 - Bana Adını Sor
2014 - Eyvah Eyvah 3
2013 - Bir Yastıkta
2011 - Eyyvah Eyvah 2
2010 - Eyyvah Eyvah
2009 - 2010 - Küçük Kadınlar
2007 - 2009 - Eşref Saati
2005 - 2007 - Ihlamurlar Altında
2005 - Ömer Seyfettin Hikayeleri
2003 - 2004 - Sultan Makamı
2003 - Kara Gün

Ödülleri :

16. Sadri Alışık Ödülleri "komedi ya da müzikal en iyi yardımcı oyuncu.

Derlemedir.

Son düzenleyen Baturalp; 25 Ekim 2016 15:18 Sebep: konu düzeni moderatör ekleri foruma uygun resim eki
Biyografi Konusu: Özge Borak nereli hayatı kimdir.
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
9 Haziran 2016       Mesaj #2
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi

Özge Borak

MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Ad:  özge.borakJPG.jpg
Gösterim: 706
Boyut:  14.0 KB
Özge Borak, (d. 14 Şubat 1982, İstanbul), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
8 yaşındayken açılan bir sınavla Şehir Tiyatroları çocuk bölümünü kazanarak sanat hayatına adım atan Borak, İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB) sanatçısı, başkoreografı Selçuk Borak’ın kızıdır. Sanatçı bir aileden gelen ve İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan sanatçının annesi, balerin Buket Borak olup, Kardeşi Selim Borak İDOB’un baş dansçılarından.Özge Borak, ilk olarak 2003 yılında kamera karşısına geçerek bir dizide rol almış, film dünyasına da katılmıştır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 3 üye beğendi.
Son düzenleyen Baturalp; 25 Ekim 2016 15:23
Baturalp - avatarı
Baturalp
Ziyaretçi
25 Ekim 2016       Mesaj #3
Baturalp - avatarı
Ziyaretçi
Ad:  Özge_Borak1.JPG
Gösterim: 279
Boyut:  26.7 KB

Özge Borak, Güldür Güldür Show' a veda etti

Show Tv'nin beğenilen komedi programlarından Güldür Güldür Show'da beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Özge Borak, sürpriz bir kararla “Güldür Güldür” ekibinden ayrıldı. Artık dramalara ağırlık vermek istediğini açıklayan ünlü oyuncu, “Bu sezon skeçlerle güldürmeyeceğim” dedi.

ERDEM Yener’in müzik çalışmalarına ağırlık vereceğini söyleyerek ekipten ayrılmasının ardından, “Güldür Güldür”de bir kopuş daha yaşandı. Özge Borak, drama işlerinde rol almayı özlediği gerekçesiyle iki yıldır devam eden “Güldür Güldür” macerasını noktaladı. Ünlü oyuncu, bu kararını skeçlerinden yaptığı kolajı sosyal medyada paylaşarak duyurdu:

“Uzun zaman aynı yolda yürüdük. Anıları biriktirdik. Bu sezon ben yokum ekipte. Yeni sezon çok yakında başlıyor. Ekip arkadaşlarıma bol şans, bol alkış diliyorum. Sizlere de iyi seyirler, bol bol kahkahalar. Yeni işlerde görüşmek üzere.” Borak, bu kararın ardında yatan sebebin ise drama özlemi olduğunu ifade etti: “Güldür Güldür’de olduğum süre boyunca dizilerden uzak kaldım, dramadan ister istemez uzakta durdum. Şimdilerde kafamı dağıtıyorum, tatil yapıyorum. Değerlendirdiğim işler de var. Dizide de, sinema filminde de rol alacağım, ancak artık skeçlerle güldürmeyeceğim.”

Özge Borak, Ata Demirer ile evli olduğu dönemde ekibe katılmış ve yaptığı roller ile büyük beğeni toplamıştı. Hatta ilk rolünde eşi Ata Demirer kendisi yalnız bırakmamış ve seyirci olarak kendisini izlemişti. Yeni sezonda yine Show TV'de yayınlanmaya devam edecek olan Güldür Güldür, bu sefer Özge Borak olmayacak.

Derlemedir.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.