Arama

Forumu Nasıl Kullanırım? (Resim, Müzik, Video, Animasyon Ekleme)

Güncelleme: 27 Şubat 2016 Gösterim: 117.483 Cevap: 150
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
11 Ekim 2005       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Merhaba,

Sponsorlu Bağlantılar
Konu açma, mesaj gönderme, mesaj düzenleme, profil düzenleme, avatar değiştirme, profil resmi yükleme, imza düzenleme vb. konular hakkında bu başlık altında bilgi alabilirsiniz...

İngilizce bilen üyelerimiz MsXLabs - SSS sayfasına bakabilirler.

Forumda kullanabileceğiniz tüm kodların listesi için tıklayınız.

Saygılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 5 üye beğendi.
Son düzenleyen NeutralizeR; 28 Şubat 2015 02:15 Sebep: Başka bir konuyla birleştirildi
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2005       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anlatım BrookLyn'e aittir. Çalışması için teşekkürler..

Sponsorlu Bağlantılar
Forum'a nasıl flash eklerim ?..
  1. Bilgisayar'ınızda kayıtlı olan bir flash'ı forum'a yüklemek için sırasıyla alt'daki güzargahları izleyerek ekleme yapabilirsiniz..
www.imageshack.us adres'ine giriyoruz...
ya da ;

Gelişmiş Mod'a Geçtikten sonra aşağıda Görmüş Olduğunuz Mini Toolbar'a gelin

Buraya Gelip " Gözat tuşuna tıklıyoruz

1 Dosya'yı seçiyoruz, 2 diyoruz...

Ardından host it diyoruz

Dosya upload işlemimiz tamamlandı...

Resim'de gördüğünüz gibi Üst Menü'den Görünüm / Kaynak diyoruz...

Karşımıza üst'de görmüş olduğunuz ekran geliyor. CTRL + F yapıyoruz ( Arama ) swf yazıyoruz ve dosya'mızın direk link'ini buluyoruz.
Burada bir dipnot düşmek istiyorum, my.php?image=lovezp7.swf bu uzantı direk link uzantısı değildir
Direk link dosyaadı.swf şeklinde'dir her zaman.

Yukarı'daki resim'de gördüğünüz gibi aynı şekilde devam ediyoruz...

Sonuç olarak ;
Normal görünüm ::..
[flash=https://www.msxlabs.org/swf/aboutmsxlabs.swf]width=200 height=100[/flash]
Transparan görünüm ::.
[flasht=https://www.msxlabs.org/swf/aboutmsxlabs.swf]width=200 height=100[/flasht]

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 5 üye beğendi.
Son düzenleyen _EKSELANS_; 20 Mart 2015 16:03
Morrigan - avatarı
Morrigan
Ziyaretçi
14 Ekim 2005       Mesaj #3
Morrigan - avatarı
Ziyaretçi
FORUMA İMZA EKLEMEK

Hazırladığımız imzayı foruma eklemek için öncelikle hazırlayıp kaydettiğimiz swf uzantılı flash dosyamızı imageshack.us sitesine upload ediyoruz.

1imza

Upload ettikten sonra bize, aşağıda gösterdiğim gibi dosyamızın yüklendiği linki vericektir.

2imza

Bu linki kopyalayıp tarayıcımızın üst kısmına yapıştırıyoruz ve imzamızın yüklenerek görünmesini bekliyoruz.

3imza

İmzamız yüklendikten sonra "Görünüm" menüsünden "Sayfa Kaynağını Göster" menüsüne tıklıyoruz.

4imza

Menüye tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi kaynak kodların yer aldığı pencere açılacaktır.
Bu pencerede, "Düzenle" menüsüne, burdan da "Bul ve Değiştir" menüsüne tıklıyoruz ve alt kısma yani "Bul" kısmına bulmasnı istediğimiz sözcük olarak swf yazıyoruz.

5imza

"Bul" dediğimiz zaman bir kaç tane swf uzantısının yer aldığı satır çıkaracaktır ama bizim aradığımız " dosya ismimiz.swf " uzantısı şeklindeki linktir.
Aşağıdaki gibi o linki bulduktan sonra linki seçerek "Kopyala" diyoruz.

6imza

Kopyaladığımız linki aşağıda yer alan "kopyaladığımız linki buraya yapıştırıyoruz" yazdığım kısma yapıştırıyoruz : )

7imza

Yapıştırdıktan sonra da yukardaki satırın tümünü kopyalayıp Kullanıcı Kontrol Panelinde ki imza bölümüne yapıştırıyoruz.

Ve bitti.....Msn Tongue

[flash=http://img226.imageshack.us/img226/9460/deneme36tb.swf]width=400 height=160[/flash]
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen Blue Blood; 11 Ekim 2006 09:12
CrasHofCinneT - avatarı
CrasHofCinneT
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
16 Ekim 2005       Mesaj #4
CrasHofCinneT - avatarı
VIP Pragmatist Çılgın Zat...
Foruma Video Eklemek

Bir konu'ya cevap yazarak ya da yeni konu acarak bu kod'u mesajiniza yazin.

[+flash= URL]width=420 height=350[+/flash]

Ekleyeceğiniz video'nun swf uzantılı URL'si
Video'nun boyutu
+ işaretlerini silin

URL yazan yere ekleyeceğiniz video'nun swf uzantılı URL'sini yazın ve video'nun boyutunu gösterilen yerden ayarlayın...

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Ölmediğine sevindim, hala acı çekebiliyorsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Ekim 2005       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anlatım BrookLyn'e aittir. Çalışması için teşekkürler..

Forum'a Nasıl Resim Eklerim?
  1. Bilgisayar'ınızda kayıtlı olan bir resmi forum'a yüklemek için sırasıyla alttaki güzargahları izleyerek ekleme yapabilirsiniz..

İlk Olarak " Gelişmiş Moda Geç " Diyoruz

Gelişmiş Mod'a Geçtik ve Üstteki Resmin Hemen Alt Tarafında Aşağıda Görmüş Olduğunuz Mini Bir Toolbar bulunmaktadır.

Buraya Gelip " Gözat tuşuna tıklıyoruz

Bilgisayar'ımızda bulunan, eklemek istediğimiz 1- resmi seçip " 2 - Aç " diyoruz ve daha sonra'sında " host it " diyoruz ve dosyamızı upload ediyoruz.
Resmi'in link'inin size gelmesi bağlantı hızınıza bağlıdır.
Dosya upload işlemimiz sona erdiğinde aşağıda görmüş olduğunuz ekran karşımıza çıkacaktır

Bu ekran'da " Direct link to image " seçeneğinin sol tarafında bulunan link'i kopyalıyoruz

Kopyaladığımız link'in adresini " 1 - Resim Ekle " Buton'una tıklayıp linki 2- yapıştırıyoruz ve " 3 - Tamam " tuşuna basıyoruz.

ve... Bilgisayar'ınızda kayıt olan resmi forum'a aktarmış bulunmaktasınız. Bundan sonra'ki aşamada " Cevap Gönder " buton'una tıklamak size kalmış :-)

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
nise - avatarı
nise
Ziyaretçi
29 Aralık 2005       Mesaj #6
nise - avatarı
Ziyaretçi
bende de nacizane bir öneri...

online bir destek hattı. chat gibi kullanılabilen. anında, birebir bir destek hattı. sitenizde yer verdiğiniz programların kurulumu, çalışması veya pc de meydana gelen acil sorunlar için. biliyorum msn ve pc olmak üzere en az 2 destek bölümünüz var ama ne yazık ki bazen hiç çözülmüyor bazende epey zaman içinde mesajlaşarak soruna çözüm aranıyor.

mesela ben winkslerin yüklenmesi konusunda epey sorun yaşadım. bu konuda bir kaç mesaj yolladım ve sağ olasınız cevapta verdiniz ama sorunumu ben başka kanaldan çözdüm. belki ben yeterince açık anlatamadım... ve son olarak sitenizden aldığım registry fix programının crack'ında sorun yaşadım. ve hala çözüm bulamadım...

ama böyle bir bölümünüz olsaydı belki daha kolay sorunlar aşılırdı.

eminim bu size oldukça fazla yük bindirir.... belkide buna ayıracak vaktiniz yoktur. şimdiye kadar girdiğim ,hiç bir form sitesinde böyle bir bölümde yoktu... yinede bunu bir düşünün...

şuna eminim çokkk dua alırsınız...

sitenizde son derece zevkli vakit geçiriyorum.. bilmediğim ve merak ettiğim bir çok şeyede açıklık getiriyorsunuz. bunu için ayrıca teşekkür ederim....

hepinize mutlu ve zevki çalışmalar dilerim...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
29 Aralık 2005       Mesaj #7
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Öneriniz değerlendirilecek ve bire bir teknik destek alabileceğiniz bir teknik destek birimi kurulacak. Fakat kısa bir süre içinde bunun gerçekleşmesi maalesef mümkün görünmüyor. Sitenin trafiği her geçen gün artıyor ve biz de hızlı ve kesintiniz bir erişim için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Her şeyden önemlisi site hala yapım aşamasında ve 6 ana bölümünden sadece 2 tanesi şu an aktif ve hizmet veriyor. Aslına bakılırsa yetkili arkadaşlar her ne kadar forum düzenini muhafaza etmekte çok iyi olsalar da, karşılaşılan teknik problemlerin çözümü ve güncellemeler tek bir kişi tarafından yapıldığı için zaman alıyor ilerlemek...

İlginiz için teşekkürler, saygılar...
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
14 Şubat 2006       Mesaj #8
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
merhaba foruma flash animasyon eklemek istiyorum ama nasıl yapıldığını bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Şubat 2006       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
https://www.msxlabs.org/forum/misc.php?do=bbcode

Sözkonusu linkte ihtiyacınız olan kodları bulacaksınız..

İyi eğlenceler..
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Blue Blood; 14 Şubat 2006 17:13
Pollyanna - avatarı
Pollyanna
Ziyaretçi
4 Mart 2006       Mesaj #10
Pollyanna - avatarı
Ziyaretçi
profilime imza olarak resim eklemek istiyorum nasıl yapabilirim hareketli yada hareketsiz iki türlüde ekleyemiyorum yardım lütfennnnnnnn
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.