Arama

Derviş Yücel

Güncelleme: 26 Nisan 2011 Gösterim: 3.266 Cevap: 0
DERUNİ - avatarı
DERUNİ
Ziyaretçi
26 Nisan 2011       Mesaj #1
DERUNİ - avatarı
Ziyaretçi
Derviş Yücel

Sponsorlu Bağlantılar
dervis yucel2

AK PARTİ İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI

Dil bilimcisi – Eğitimcisi. 1960 Bayburt doğumlu. İlk, orta ve liseyi Bayburt’ da bitirdi. 1977 -79 yılları arası Almanya’ da dil eğitimi aldı. 1979-83 yılları arası Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı mezunu. Aynı yıllar içersinde fakülte de, Milli Eğitim Bakanlığının Pedagojik Eğitim Formasyon diplomasını aldı. 1982-83 yıllarında Pendik İmamhatip Lisesinde Almanca derslerine girdi. Pendik’ te uzun yıllar yeminli mütercimlik yaptı. 1983 de yurtdışına çıkarak Almanya’ da –master- çalışması yapabilmek için Alman devleti yeterlilik sınavını kazandı. 1983-86 yılları arasında Stuttgart Üniversitesi, Felsefe Fakültesinde Siyasal Bilimler, Pedagoji ve Dilbilimleri dallarında master çalışması yaptı. 1984-86 yılları arasında Alman Kültür Bakanlığı’ nın yabancılar dairesine bağlı- öğretim görevlisi- ünvanıyla çalıştı. Askerliğini kısa dönem olarak önce Bilecik’ te (jandarma) daha sonra Ankara Jandarma Okul Komutanlığında, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisinde yaptı. Askerlik sonrası Ticarete atıldı. Pendik – Yücel Giyim- adıyla hazır giyimde işletmecilik yapmakta. Pendik Konut Yapı Kooperatifi Başkanlığı yaptı. Tuzla Hayat sitesi Elit Kooperatifi II. Başkanlığını yürütüyor. Tuzla Musiki Cemiyeti Derneği kurucusu ve II. Başkanı. Tuzla Farabi ilköğretim Okulu Derneği II.Başkanı. Bayburt Eğitim-Kültür ve Hizmet Vakfı Kurucusu . Anadolu Yakası Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı. İstanbul Gazetesi Haberler Müdürü. Türkiye dergiciler Derneği Kurucusu. Tuzla Belediyesi Meclis Üyesi ( encümen ve İmar Komisyonu görevinde bulundu) tuzla Belediyesi Ulaşım- Çevre ve Sağlık komisyon Başkanı. Tuzla Belediyesi Kadın ve Aile Komisyonu Raportörü , Trafik Fahri Müfettişi … Evli ve 2 çocuk babası.

bayburt.net ... BAYBURT.NET... Gncel Haber ve Bilgi
Biyografi Konusu: Derviş Yücel nereli hayatı kimdir.