Arama

Windows kopyası, orijinal Windows doğrulamasından geçmedi nasıl düzeltilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Nisan 2015 Gösterim: 125.928 Cevap: 50
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
15 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhaba; yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz. bu windows kopyası, orijinal windows doğrulamasından geçmedi diye bir link var bu link nasıl silinir yardımcı olursanız sevinirim
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
İşletim Sisteminizi lisans ürün anahtarını kırmanız gerekmektedir...

Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle google.com adresinden aratarak mevcut işletim sisteminizin 25 haneli ürün anahtarını bulunuz... (SP2 için)

Sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapınız...

Not: Konuda kesinlikle serial verilmemiştir. Önceden illegal olan lisansı, satın aldığınız lisans paketi ile değiştirmek için anlatılmıştır.

1) Net ile bağınız kalmasın. Bağlantıyı kesin.

2)Başlat--> Çalıştır--> regedit komutunu girelim.

3) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents anahtarını acın sağ taraftan OOBEtimer cift tiklayın. FF değerini verip çıkın.

4) Başlat--> Çalıştır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a )komutunu verin.

5) Karşınıza gelecek pencerede seçeneklerden müsteri hizmetlerine telefon etmek istiyorum'a tıklayın ve ''ileri''ye basın.Anahtarini Değiştire basın ve İnternetten işletim sistemi keyi bulun ve giriniz. Artık burdan çıkın.

6) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents'a tekrar gidin ve OOBE timer a tekrar tıklayın, önceden girmiş olduğumuz FF değerini silin.

7) Baslat--> Çalıstır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a) tekrar girin ve ürünün aktif olduğuna dair yazıyı göreceksiniz...

enamil - avatarı
enamil
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #2
enamil - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı
inceledim çözüm bulamadım.
konuyu nereye açacagımı bilemedim.
Sponsorlu Bağlantılar
slm, ben bi aydır bu sorunla cebelleşiyom bi türlü çözemedim. biri bana yardım etsin. bi ay önce yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz yazısıyla karşılaştım. o zamandan beri 6 defa format attım, lisans doğrulamasından geçiyo, 2 gün geçmeden tekrar aynı sorun. pc den casusu siliyom, şu anda da yok
fakat pc kapamaya korkar oldum, açınca aynı yazıyla karşılaşmamak için.bu gün bile 2 defa lisans dogrulaması yaptım sonuç aynı.
programlardanmı kaynaklanıyo diye hiç bi program da yüklü deil şu anda. sorunun nerden kaynaklanabileceğini bilen birileri varmı acaba,kafayı yiyecem.burda verilen çözüm önerilerini de denedim, sonuç deişmedi.
şimdiden yardımlarınız için tşk ederim.
ahmed - avatarı
ahmed
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #3
ahmed - avatarı
Ziyaretçi
nette araştırın Legal xp diye bir program var sizin sorununuz çözebilir...
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
bilgisayarına birşey olmaz ama kopya olduğu için doğrulamadan geçirmeni kesinlikle tavsiye etmem.
Just fly - avatarı
Just fly
VIP Beşer
27 Kasım 2008       Mesaj #5
Just fly - avatarı
VIP Beşer
All Alone
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
28 Kasım 2008       Mesaj #6
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
WİNDOWS ORJİNAL DEĞİL YAZISINI NASIL KALDIRIRIM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Kasım 2008       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.

Öncelikle google.com adresinden aratarak mevcut işletim sisteminizin 25 haneli ürün anahtarını bulunuz... (SP2 için)

Not: Konuda kesinlikle serial verilmemiştir. Önceden illegal olan lisansı, satın aldığınız lisans paketi ile değiştirmek için anlatılmıştır.

3) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents anahtarını acın sağ taraftan OOBEtimer cift tiklayın. FF değerini verip çıkın.

4) Başlat--> Çalıştır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a )komutunu verin.

5) Karşınıza gelecek pencerede seçeneklerden müsteri hizmetlerine telefon etmek istiyorum'a tıklayın ve ''ileri''ye basın.Anahtarini Değiştire basın ve İnternetten işletim sistemi keyi bulun ve giriniz. Artık burdan çıkın.

6) HKEY_LOCAL_MACHINE--> SOFTWARE--> Microsoft--> Windows NT--> CurrentVersion--> WPAEvents'a tekrar gidin ve OOBE timer a tekrar tıklayın, önceden girmiş olduğumuz FF değerini silin.

7) Baslat--> Çalıstır--> regedit ( %systemroot%/system32/oobe/msoobe.exe /a) tekrar girin ve ürünün aktif olduğuna dair yazıyı göreceksiniz...
enamil - avatarı
enamil
Ziyaretçi
8 Aralık 2008       Mesaj #8
enamil - avatarı
Ziyaretçi
verdiğiniz bilgi için tşk ederim. ben sorunumu anlatamadım galiba.
lisans doğrulamasından geçemedi yazısı ve mavi yıldız saatin orada çıkınca lisans doğrulaması yapıyorum . pc kapatıp açıyorum, şimdi çözümle yazısı çıkıyo açılışta ok diyorum
pc normale dönüyo. fakat neden bilmiyorum belki bi günde 2 defa bazan iki günde bi aynı işlemi tekrarlıyorum. bu neden kaynaklanıyo bilmiyorum.
artık alıştım fakat sinir bozucu bi durum. böyle bi sorunla karşılaşan ve çözümleyen arkadaşların paylaşımını bekler ve şimdiden tşk ederim.
genco5589 - avatarı
genco5589
Ziyaretçi
20 Aralık 2008       Mesaj #9
genco5589 - avatarı
Ziyaretçi
pc acıldıgında windows kopyası orjinal windows dogrulamasından gecemedi diye sag kosede uyuarı cıkıyo bundan nasıl kurtuluruz
saygılar..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2008       Mesaj #10
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
AngelFRANTIX adlı kullanıcıdan alıntı

..
Quo vadis?