Arama

WGA (Windows Genuine Advantage / Windows Orijinal Ürün Avantajı) ve WGA Bildirimleri

Güncelleme: 1 Temmuz 2013 Gösterim: 63.804 Cevap: 1
Magnifique - avatarı
Magnifique
Ziyaretçi
21 Aralık 2008       Mesaj #1
Magnifique - avatarı
Ziyaretçi
WGA (Windows Genuine Advantage / Windows Orijinal Ürün Avantajı) ve WGA Bildirimleri nedir?
WGA bildirimlerini el ile kaldırma nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar
MsXLabs.org

WGA, orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyararak, lisanlanmaları için çözüm sunan bir teknolojidir.
WGA Bildirimi, internet aracılığıyla Windows XP’nin orijinal olup olmadığını doğrular ve orijinal yazılım kullanımının avantajlarına ilişkin bilgi verir.

WGA Bildirimi nasıl çalışıyor?
WGA Bildirimleri kapsamında internete bağlı ve otomatik güncelleme seçeneğini kullanan kişilerin Windows XP’lerinin orijinallikleri kontrol edilecek. Orijinal değilse, giriş ekranında ve sistem uygulamaları alanında 14 gün boyunca “sahte yazılım mağduru” olabileceklerini vurgulayan bir uyarı çıkacak.
14 gün sonrasında hala orijinal olarak etkinleştirilmeyen Windowslar için aynı alanlarda ürünlerinin orijalliğinin doğrulanamadığı uyarısı çıkacak.
Windows’unun orijinal olmadığını öğrenen kullanıcılar, ister web sitesinden, isterlerse İş Ortaklarımızdan GGK (Get Genuine Kit) alarak orijinal lisans sahibi olup, bu doğrulamayı yapabilecekler ve bu aşamadan sonra uyarı görünmeyecektir.

Orijinal Windows kullanmanın ne gibi avantajları var?
Sadece Windows XP’lerının orijinal olduğunu doğrulayan kullanıcılar,
Internet Explorer 7.0,
Windows Media Player 11 ve
Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncelleştirmeyi ücretsiz yükleyebilecekler.

Aynısı Benimde Başıma Geldi. Ne Denediysem Bir Çözüm Bulamadım Ve Format Atarak Düzelttim Sorunu Orjinal XP CD'si İle Format Atmadığından Ve Güncelleme Yapmak İstediğinden Bu Uyarıyla Karşı Karşıya Geliyorsun Eğer Orjinal XP CD'in Yoksa Şöyle Yap; Yeniden Format At Ve Bilgisayarın Formatlanmış Hali Açıldığında Otomatik Güncelleştirmeler, Güvenlik Duvarı Ve Virüs'ten Koruma'yı İptal Et; Başlat>Denetim Masası>Güvenlik Merkezi>Orada Gördüğün Yeşil Renk İle Açık Olanları Kapat Ve Masaüstü Sağ Alta Kırmızı Bir Uyarı Gelicek Bilgisayarınız Güvenlik Altında Olmayabilir Gibi. Ondan Kurtulmak İçinde; Başlat>Denetim Masası>Güvenlik Merkezi>Sol'da En Altta Güvenlik Merkezinin Uyarı Yöntemini Değiştirin'e Tıkla Ve Seçili 3 Kutucuğun İşaretlerini Kaldır Ve Uygula.

Umarım Yazıklarımı Anlayabilirsin...Msn Happy Şuan İçin Bunları Dene Daha Farklı Çözüm Yolu Bilenler Yardımcı Olacaklardır...

Ekstra bilgiler:
Alıntı
tHeBruTaLiTyOfHeLL adlı kullanıcıdan alıntı

Bu Arada Mavi Yıldız Uyarısı Alıyorsanız Serial Patlamıştır.

Google'ye Girip "XP Legal" Diye Arat Programı İndirin Adım Adım Anlatıyor. Gerisi Sana Kalmış.
Programla Uğraşamam Diyorsanız Anaxiealia'nın Dediği Yöntemi Uygulayın skull

Alıntı
emcana adlı kullanıcıdan alıntı

ben çözümü şöyle buldum:
Unlocker indir ve kur.
başlat-ara-tüm dosya ve klasörler: wga
buluklarını unlocker ile aç-sil-tamam deyin
tekrar başlat-çalıştır-regedit
açılan kayıt defterinden bul:wga (arama tamamlana kadar) en sonunda arama tamamlanır.
bulduklarını sil
işlem bitince bilgisayarı tekrar çalıştır.
bu kadar...
msn happy

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar sorunu çözmek için formata gerek yok. Bilgisayarım=c=windows=arama(WGA yazıp windowsta aratıyoruz)Çıkan sonuçların uzantılarını (.exe,.dll,.sys vs.) .OLD olarak değiştiriyoruz. Sonra pcyi kapatıp tekrar açıyoruz. Sorun çözülmüştür. İsterseniz .OLD uzantılı yaptığımız programları silebilirsiniz.

Alıntı

system 32 içinde wgtray.exe, wgtray.dll dosyalarını bulup isimlerini değiştirin wgtrsy.dll kullanılmaz hale geliyor.Sonra restart yapın sorun kalmıyor.Kendi buluşumdur!!!

Alıntı

Arkadaşlar Bilgisayarım /c/windows 'a giriyoruz WGA yazıp arıyoruz Çıkan sonuçları silin ve windows orjinal ürün avantaj bildirimi gidiyor .

Son düzenleyen _VICTORY_; 1 Temmuz 2013 22:03 Sebep: Düzenlendi.
KRALL - avatarı
KRALL
Ziyaretçi
30 Nisan 2009       Mesaj #2
KRALL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
CemEmir adlı kullanıcıdan alıntı

kaldırmakk için ws 1 prog flan yokmu

Sponsorlu Bağlantılar
Remove WGA

olarak googlede arattır kesin sonuç alırsın Msn Wink