Arama

Kemik bütünlüğünün bozulmasında oluşan şişlikler normal midir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Mart 2015 Gösterim: 22.692 Cevap: 13
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
20 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
omuzu iki yerinden kırılan bir hastanın bandajlanmıs kolu ve eli şiş, bu normalmi. ayrıca bu kişiye balık yememesi söylenmiş bu ne derece doğru
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
demire sert darbe yapmam sonucu elimde doku zedelenmesi teşhişi konuldu.işaret parmağım tam yukarı kalkmıyor parmağım yukarı doğru düzleştiğinde biraz kasma yapıyor.yumruk sıkıldığında oluşan kemiğin az üstünde kemik şişmesi var.doku iyileşiyor ancak şişlik belirli süre sonra iner mi?cevaplarsanız çok sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Omuz,kalça gibi alçıya alınması zor olan eklemlerde velpa bandajı denen uygulama yapılır. muhtemelen eğer alçıda değilse velpa da dır..
normalde kemik bütünlüğü bozulduğunda olan şişlik normal sayılır. çünkü kemiğin kırılmasına sebep olan şey yumuşak dokuyuda tahrip etmiştir. bu gibi durumlarda kolu eleve etmelisiniz yada zaten eleve etmişlerdir(kalp seviyesinden yukarıda tutmak) yada buz uygulamasıyla şişliği önleyebilirsiniz..
Sponsorlu Bağlantılar

yalnız çok önemli olan başka bişey şudur; alçılarda,yada bandajlarda dokunun kan dolaşımı engellenirse o dokuya giden kan ve oksijen miktarı azalır buda o dokunun yada organın kaybına kadar gider.. şişlikten ziyade morarama olursa hemen hastaneye başvurmalsınız..
balık konusuna değinmeyeceğim bile. öyle bişey yok..
sağlıklı günler dilerim..
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
demire sert darbe yapmam sonucu elimde doku zedelenmesi teşhişi konuldu.işaret parmağım tam yukarı kalkmıyor parmağım yukarı doğru düzleştiğinde biraz kasma yapıyor.yumruk sıkıldığında oluşan kemiğin az üstünde kemik şişmesi var.doku iyileşiyor ancak şişlik belirli süre sonra iner mi?cevaplarsanız çok sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Eylül 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Belli uzman doktora göstermenizde fayda var.Geçmiş Olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba,ben burun ameliyatı oldum,bugün tam bir hafta oldu.. burnumun sol tarfındaki kemik çok yayvandı ve doktor bey kırdı.. fakat sanki kemiği kırmadı veya almadı da yerine daha çok kemik koydu gibi.. öyleki bu durum görüş açımı bile engelliyor... tutuyorum bazı yerler şiş,şiş olan yerler anlaşılıyor. fakat o rahatsız eden bölge şiş değil kemik sertliğinde... sorum şu acaba o sert kemik gibi olan yerde iner mi, yani kemikte şişme olur mu?(gerçi şiş olur deseniz bile şiş yumuşak bişey olur bende yumuşaklık yok,kemik gibi sert) ne olmuş olabilir lütfen cevap verin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba.. ben burnumun sol tarafındaki kemiğin çok yaygın olması ve bu sebeple burnumda belirgin olan eğrilik sebebiyle ameliyat oldum. bugün tam bir hafta oldu. doktor bey ordaki kemiği kıracağını sölemişti ama şuan sanki oradaki kemiği kırmadı veya almadıda sanki yeni kemik koydu oraya.. şişlik olabilir die düşünceksiniz ama burnumun dier tarafı ile kıyaslıorum bariz bi kemik fazlalığı oldu o tarafta ve şişlik giib deil çünki şiş olan yerler yumuşak ve şiş olduğu belli oluyor,burası bildiğimiz kemik sertliğinde... acaba kemiklerde böle bi şişme(yani kalınlaşma dicem çünki şişme gibi yumuşak deil) olur mu olursa iner mi? bu çok rahatsız edici ve görüş açımı daraltıo gözümün önünde sanki çukurluk kalmadı.. cvp verin lütfen...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben cenk benm alnımda kaşlarımın hemen üstünde 2 ay once kemik şişmesi oldu sizce normalmıdr....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben 2 hafta önce buruna yanlışlıkla hafifçe bir darbe aldım,herhangibir kanama olmamıştı ancak ağrı ve şişlik meydana geldi,geçer diye 3 gün bekledim ama hiç geçmedi doktora gittim,doktor doku ezilmesi olduğunu söyledi ve ağrı kesici ile masaj yapmam için bir krem verdi.
şimdi 2 hafta geçti,ağrısı geçti ancak şişlik geçmedi bu şişlik hep böyle kalacak mı?:Msn Sad(((
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
31 Aralık 2010       Mesaj #9
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

meraba ben 2 hafta önce buruna yanlışlıkla hafifçe bir darbe aldım,herhangibir kanama olmamıştı ancak ağrı ve şişlik meydana geldi,geçer diye 3 gün bekledim ama hiç geçmedi doktora gittim,doktor doku ezilmesi olduğunu söyledi ve ağrı kesici ile masaj yapmam için bir krem verdi.
şimdi 2 hafta geçti,ağrısı geçti ancak şişlik geçmedi bu şişlik hep böyle kalacak mı?:Msn Sad(((

Tabiki geçicektir ancak tekrar doktorunuza görünmelisiniz şişliği için farklı krem vericektir geçmiş olsun...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Meraba ben burnuma bir darbe aldm kanadı we ertesi güne şistı doktora gıttm bir kaç ilaç yazdı we burnum 2gndn beri şiş we nezaman gecer