Arama

Permalı saç nasıl düzelir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Mayıs 2013 Gösterim: 70.849 Cevap: 22
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
saclarıma perma yaptırmıstım ama hıc memnun kalmadım permalardan en kısa zamanda nasıl kurtulabılırım lutfen cevap verırmısınız
EN İYİ CEVABI Hi-LaL verdi
Kıvırcık saçların düzleştirme işlemine defrize diyoruz. Defrize ürünleri şuanda dünyada 2 kategoriden oluşuyor bir tanesine klasik defrize diyoruz,diğeri ise yuko sistem denilen 4 saat zarfında yapılan çok zor bir defrize işlemidir. Saçların düzleştirilme işlemi 4 üründen oluşuyor
1. Şampuan ve bakım
Sponsorlu Bağlantılar
2. Düzleştirme
3. Sabitleştirme
4. Koruyucu bakım, gibi değerlendiriliyor.
İlk aşamada ilaç ve şampuanlarla bakım sağlanıyor. ürün sürünmeden önce koruyucu katman oluşturulması için koruyucu losyonlar kullanılıyor. Daha sonra 7-20 dakika arasında bekleme süresi gerekiyor.

Ancak bu işlem kimyasal içerikli bir işlem olduğu için uzman bir kuaförede yaptırmanızı öneririm. Bunun haricinde bir süre beklerseniz saç sağlığınız için daha iyi olur kanaatindeyim.. Çünkü perma işlemi de ağır bir kimyasal uygulamadır ve saçlarınız biraz kendini toparlamadan defrize işlemi yaptırırsanız hem matlaşır hem cansızlaşır.

Bir süre geçici çözümleri deneyip daha sonra defrize işlemini düşünmeniz en mantıklı çözüm gibi geliyor kulağa :)
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
perma özel solüsyon ve sıvılarla bir tür saça yakarak şekil verme yöntemi olduğu için. saçlarınızın düzleşmesi için diplerinden çıkan kendi düz saçlarınızı beklemek zorundasınız..bunun yanında hergün fön çekerek geçici düzleştirebilirsiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
evde gececıc permayı nasıl sarabılırız en kolay yontemı nedır anlatabılırmısınız lutfen bugıdılerle nasıl sarılır
Hi-LaL - avatarı
Hi-LaL
Ziyaretçi
27 Kasım 2008       Mesaj #4
Hi-LaL - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kıvırcık saçların düzleştirme işlemine defrize diyoruz. Defrize ürünleri şuanda dünyada 2 kategoriden oluşuyor bir tanesine klasik defrize diyoruz,diğeri ise yuko sistem denilen 4 saat zarfında yapılan çok zor bir defrize işlemidir. Saçların düzleştirilme işlemi 4 üründen oluşuyor
1. Şampuan ve bakım
2. Düzleştirme
3. Sabitleştirme
4. Koruyucu bakım, gibi değerlendiriliyor.
İlk aşamada ilaç ve şampuanlarla bakım sağlanıyor. ürün sürünmeden önce koruyucu katman oluşturulması için koruyucu losyonlar kullanılıyor. Daha sonra 7-20 dakika arasında bekleme süresi gerekiyor.

Ancak bu işlem kimyasal içerikli bir işlem olduğu için uzman bir kuaförede yaptırmanızı öneririm. Bunun haricinde bir süre beklerseniz saç sağlığınız için daha iyi olur kanaatindeyim.. Çünkü perma işlemi de ağır bir kimyasal uygulamadır ve saçlarınız biraz kendini toparlamadan defrize işlemi yaptırırsanız hem matlaşır hem cansızlaşır.

Bir süre geçici çözümleri deneyip daha sonra defrize işlemini düşünmeniz en mantıklı çözüm gibi geliyor kulağa Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sacımı nası düzeltcem perma oldu Msn ConfusedMsn ConfusedS
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
11 Aralık 2009       Mesaj #6
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sacımı nası düzeltcem perma oldu Msn ConfusedMsn ConfusedS

Bu konuda profesyonel bir yardım almanız daha doğru olur yoksa saçlarınız çok yıpranır.Güvendiğiniz bir kuaförden bilgi alabilirsiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
perma yaptırdım 3 gün oldu ama eski saçıma geri dönmek istiyorumm yada bu permadan nasıll çabukk kurtulabailirmm bi önerisi olann varsa lütfenn
yardımm etsinn ne gereiyosa yapmaya razıyımm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mart 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
perma kadar iğrenç bişi yok yaptırdım ama çooook pişmanım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Haziran 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kesinlikle ya iğrenç bişey bu perma çok pişmanum ben de
3 ay geçti şimdi düzeltmeye uğraşıyorm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Temmuz 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

perma nasil duzelir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

çk kötü yha hiç tavsiye etmem ben yaptrdm ama çk pişman oLdum şimdi nasıL bozabLrm dye kara kara düşüNüyorm ve hep saçımı toplamak zorunda kaLıyorm....