Arama

Gözümdeki leke hissi için ne yapabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Ocak 2011 Gösterim: 17.586 Cevap: 12
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
9 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar iyi bayramlar öncelikle.benim gözümde leke var.yani gözle görünmüyo ama ben normal şekildfe baktığımda gözümün önün de uçan küçük lekeler oluyo.bu beni rahatsız ediyo ve şöyle bişiy daha var karşıdan gelen ışık benim gözümü de çok etkiliyo...bu lekelerin ne olduğunu ve tedavisi varmıdır.teşekkür ederim
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
aynısı bende de oluyo kucuk noktalar bırden fazla etrafta ucuyo :D sorun degıl kafana takma herşeyi dert etmeyın hastalık hastası olursunuz
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
öncelikle belirtmeliyimki ''gözde leke '' kavramı sizin hissetmenize değil gözün muayenesiyle anlamlandırılabilecek bir kavram.. sorun gözünüzdeki lekeden çok görme duyunuzdaki bir problemden kaynaklı gibi. tabiki bir forum sitesinde teşhis yada tedavi öneremeyiz. ama size yol gösterebilirim. bence sorun görme yeteneğinizde olduğu için size en yakın zamanda bir nöroloji kliniğine başvurmanızı öneririm.. geçmiş olsun.. iyi bayramlar
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
aynısı bende de oluyo kucuk noktalar bırden fazla etrafta ucuyo Msn Grin sorun degıl kafana takma herşeyi dert etmeyın hastalık hastası olursunuz
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
12 Eylül 2009       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Gözünüzdeki "lekeler ya da uçuşan küçük şeyler" için mutlaka bir göz doktoruna başvurun, retina yırtılmasının bir habercisi olabileceği gibi, göz tansiyonu, göz migreni gibi önemli rahatsızlıkların da başlangıcı olabilir.

Bazan da tansiyondaki düşme, sinirsel bozukluklar, şeker hastalığı gibi bilinen basit ya da önemli rahatsızlıklar da gözde kendisini haber verebiliyor ya da gözümüzü etkileyebiliyor.

9876 - avatarı
9876
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #5
9876 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

gözde siyah leke

bebeğimin gözlerinde dağınık bir siyah leke var. gösterdiğimiz doktor tümör tehlikesinden bahsetti. doğruluğunu ve lekenin ne olabileceği hakkında bilgi alabilirmiyim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler sol gözğmle bakarken görüntümde siyah bir leke var sağ gözümle baktığımda ise her hangi bir leke görünmüyor sol gözümdeki leke sol gözümle burnuma doğru baktığımda önce görünüyor sonra soluklaşarak kayboluyor bu lekenin nedenini merak ediyorum leke gözümde sanırım ama nörolojik bir şey olabilr mi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gözümde lekeler var neden olabilir
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #8
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iyi günler sol gözğmle bakarken görüntümde siyah bir leke var sağ gözümle baktığımda ise her hangi bir leke görünmüyor sol gözümdeki leke sol gözümle burnuma doğru baktığımda önce görünüyor sonra soluklaşarak kayboluyor bu lekenin nedenini merak ediyorum leke gözümde sanırım ama nörolojik bir şey olabilr mi?

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

gözümde lekeler var neden olabilir

Gözünüzdeki "lekeler ya da uçuşan küçük şeyler" için mutlaka bir göz doktoruna başvurun, retina yırtılmasının bir habercisi olabileceği gibi, göz tansiyonu, göz migreni gibi önemli rahatsızlıkların da başlangıcı olabilir.

Bazan da tansiyondaki düşme, sinirsel bozukluklar, şeker hastalığı gibi bilinen basit ya da önemli rahatsızlıklar da gözde kendisini haber verebiliyor ya da gözümüzü etkileyebiliyor.
Teamoore - avatarı
Teamoore
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #9
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Benimde gözümde çok nadiren, bazen yakaladığım üzere etrafa bakarken siyah noktalar uçuşur gibi görüyorum. Ama bu çocuklukta da vardı. Yani doğaldır diye düşünüyorum. Ama nedendir? Sanki istediğimde o siyahı görebiliyorum gibi. ama emin değilim.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
30 Nisan 2010       Mesaj #10
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Teamoore adlı kullanıcıdan alıntı

Benimde gözümde çok nadiren, bazen yakaladığım üzere etrafa bakarken siyah noktalar uçuşur gibi görüyorum. Ama bu çocuklukta da vardı. Yani doğaldır diye düşünüyorum. Ama nedendir? Sanki istediğimde o siyahı görebiliyorum gibi. ama emin değilim.

Gözünü sabit tuttuğunda da görünüyorsa mutlaka göz doktoruna git Teamoore, yanlış bilmiyorsam o zaman gözle ilgili bir sorunun habercisi olabiliyor, ama zaman zaman oluyorsa ve sabit değilse tansiyon düşmesi gibi genel sağlıkla ilgili olabilir. Her durumda doktor muayenesi gerekebilir.