Arama

Format attıktan sonra internete bağlanamıyorum, neden olabilir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Şubat 2011 Gösterim: 12.624 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
16 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
İyi günler ben bir öğrenciyim ve okul bilgisayarlarına format attım bu siteyi izleyerek bu site cok yardımcı oldu ama format attıktan sonra pc ler internete bağlanamaz oldu okul Meb in internet servisinden topluca yararlanıyor ama internet kablosunu filan taktığımda msn ye girip Hata düzelt yaptığımda IP hatası gösteriyor Napmalıyım::?

Teşekkürler
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Selamlar. ßende cafe sahibiyim bi pc'm bozuldu format attım pc düzeldi ama o pc ile nete bağlanamıyorum ne yapmalıyım acaba :(
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Aralık 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarlar otomatik Ip üstüne kurulmuş.

Sponsorlu Bağlantılar
Sen bunları elle atamalısın.
Bir ana server belirle Yerel ağ bağlantılarında TCP IP adreslerini değiştir.
Örnet;
192.168.15.1 (Server)
192.168.15.2 (2. Kullanıcı)
192.168.15.3 (3. Kullanıcı)

Diye devam et kaç bilgisayar varsa.
Var sayılan Alt ağ maskesine Server IP yazacaksın.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Selamlar. ßende cafe sahibiyim bi pc'm bozuldu format attım pc düzeldi ama o pc ile nete bağlanamıyorum ne yapmalıyım acaba Msn Sad
umutkanN - avatarı
umutkanN
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #4
umutkanN - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞLAR BİLGİSAYARIMA FORMAT ATTIM HERŞEYİ YÜKLEİDM AMA ETERNET DRİVER DE YÜKLEDİM NET GİDİYO SADECE BENİM PC DE DRİVER YÜKLÜYOM GELİYO BELİRLİ Bİ ZAMAN SONRA TEKRAR GİDİYO YÜKLÜYORUM GELİYO NİYE LAPTOP BUM DA HİÇ GİTMİYO YARDIM EDİN PC FORMAT ATMADADAN Bİ YARIDM SUNUNUNNUNUN LÜTFENNNNNNNN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba.Yaklaşık 2 hafta önce Uydunete geçtik yeni NetMaster wireless modem ile birlikte.Çok iyi birşekilde internete bağlanıyordum.Ancak bu sabah bilgisayara format attım.İnternete girmeye çalıştığımda güvenlik şifresini yazıyorum ancak yanlış diyor,laptopla ise aynı güvenlik ağı şifresi ile rahatlıkla bağlanabiliyorum.Aynı şifreyi bir süre sonra girince bağlanıyor.Ancak sınırlı erişim diyor ve ünlem işareti çıkıyor.Ne yapabilirim teşekkürler.