Arama

PC'ye format attıktan sonra çıkan yazı ne anlama geliyor?

Güncelleme: 4 Haziran 2009 Gösterim: 3.090 Cevap: 2
URS - avatarı
URS
Ziyaretçi
4 Haziran 2009       Mesaj #1
URS - avatarı
Ziyaretçi
'''Reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key'' PC FORMAT ATTIM VE BU YAZI CIKTI BU NEDEMEK VE BU SORUNU NASIL ÇÖZERİM
Sponsorlu Bağlantılar
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2009       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
URS adlı kullanıcıdan alıntı

'''Reboot and select proper boot device or ınsert boot media in selected boot device and press a key'' PC FORMAT ATTIM VE BU YAZI CIKTI BU NEDEMEK VE BU SORUNU NASIL ÇÖZERİM

Bios'ta First Boot Device Seçeneğine gelip, İlk Seçenek HDD, ikinci seçenek CD, üçüncü seçenek ise disable olacak. Bu ayarları yaptıktan sonra F10 yapıp kaydettikten sonra makina resetlenip yeniden başlatılacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Buna rağmen aynı mesajı alıyorsanız harddiskinizle ilgili bir sorun vardır.

zeynelyel - avatarı
zeynelyel
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2009       Mesaj #3
zeynelyel - avatarı
Kayıtlı Üye
merhaba,
sorunuza dilimin döndüğü kadaryıla cevap vermek istedim.
format atarken bios tan cd sürücüsünde nbaşlatma seçeneğini seçip harddiski kapattıgınız için cd çıkarılınca bilgisayar başlangıç olarak harddiski bulamıyor. bios ayarlarına girip harddiskinizi boot device menüsünden aktif hale getirmelisiniz. çok ayrıntılı bilmiyosanız F5 yapıp biosu default yapabilirsiniz. eperki sorununuz bundan kaynaklanmıyor ise bilgisayarınız harddiskinizi görmüyo olabilir ama format atabiliyosanız mümkün değildir. telefonda 1 dk sürmez bunu yaptırmak ama yazılı biraz zor oluyo. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. iyi günler