Arama

Kaşınma hangi hastalıkların nedenidir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 7 Aralık 2012 Gösterim: 35.854 Cevap: 11
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
21 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Kaşınma hangi hastalıkların nedenidir ?
EN İYİ CEVABI eforrr verdi
vucudumda genellikle eve gelip üzerimi değiştirip rahat kıyafetler giydikden sonra şiddetli olarak başlayan kaşıntılarımın nedenini öğrenmek istiyorum kaşıntılarım genel olarak kasıklarda bacak bilek koltuk altı sıtt bölgelerimde daha sık oluyor ama en çok kasık ve bacaklarımda görülüyor bacaklarım çok kaşıdığım için kanayıp yara oluyor 3kez doktora gittim ama hala devam ediyor 1sene yi geçti
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Kaşınma genelde cildin gösterdiği bir tepkime de olabilir, bir parazitin yarattığı etkidende kaynakjlanabilir.. ozaman şöyle yapalım;
allerjik bir döküntüde, kırmızı bir döküntüyle beraber kaşınma olur(kılcal damar harabiyetinden dolayı)
Sponsorlu Bağlantılar
birtakım canlıların yada vücuda giren krem ,deterjan yada herhangi bir yiyeceğin oluşturduğu etkiye tepki olarak(temas)
yada bit,pire,uyuz gibi bir parazit den dolayı kaşınma olabilir
sağlıklı günler dilerimMsn Happy
Quo vadis?
eforrr - avatarı
eforrr
Ziyaretçi
27 Mart 2009       Mesaj #3
eforrr - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
vucudumda genellikle eve gelip üzerimi değiştirip rahat kıyafetler giydikden sonra şiddetli olarak başlayan kaşıntılarımın nedenini öğrenmek istiyorum kaşıntılarım genel olarak kasıklarda bacak bilek koltuk altı sıtt bölgelerimde daha sık oluyor ama en çok kasık ve bacaklarımda görülüyor bacaklarım çok kaşıdığım için kanayıp yara oluyor 3kez doktora gittim ama hala devam ediyor 1sene yi geçti
sahillerindostu - avatarı
sahillerindostu
Ziyaretçi
28 Mart 2009       Mesaj #4
sahillerindostu - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
eforrr adlı kullanıcıdan alıntı

Aynı sorun ben de de var.

Bundan 6 yıl önce doktorlar bana da çözüm bulamamıştı. Cildiye felan çok uğraştım ama olmadı şu anda da arada bir kaşınıyorum.

Eğer gerçekten çok kaşınıyor ve sonunda kaşıyamadığım sırtımı cimciklemek, bacaklarım veya kollarım kaşındığında kaşıntıyı hissetmemek için kendi koluma bacağıma vuruyorum.

Bu berbat bir şey duş alıp çıkıyorum kaşıntı başlıyor, bir anda ne olduğunu anlamıyorum. Aramızda Cildiye doktoru felan varsa gerçekten bende yardımlarını bekliyorum.
SEDEPH - avatarı
SEDEPH
Ziyaretçi
28 Mart 2009       Mesaj #5
SEDEPH - avatarı
Ziyaretçi
Buradan bu şekilde teşhis koyabilecek bir arkadaşımızın olduğunu sanmıyorum. Böyle bir teşhisi yüz yüze görüşeceğiniz bi doktor koyabilir. Bunun için testler yapılması gerekiyor sanırım. Sağlık konusunda bilgisi olan arkadaşımız size en fazla tavsiye niteliğinde şeyler söyleyebilir. Kendisi konuyla ilgilenecektir.
İyi günler dilerim..
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009       Mesaj #6
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
eforrr adlı kullanıcıdan alıntı

yeni olan yani akut bir sorun olsaydı kullandığınız deterjandan yada giydiğiniz kıyafetlerin özelliklerinden ddenebilirdi. ancak kronikse ve yerleri belliyse ve dönem dönem tekrar ediyorsa kişisel özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir. önerim araştırma hastanesinde bir allerji testi yaptırıp ana hatlarıyla nelere allerjiniz olduğunu çıkarmak ve kendinizi gözlemlemek mesela hangi dönemlerde artıyor yada azalıyor..
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bu kaşıntı yüzünden hangi doktora gitmemiz lazım bana acil cevap lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Kasım 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
[QUOTE=eforrr;1357947]vucudumda genellikle eve gelip üzerimi değiştirip rahat kıyafetler giydikden sonra şiddetli olarak başlayan kaşıntılarımın nedenini öğrenmek istiyorum kaşıntılarım genel olarak kasıklarda bacak bilek koltuk altı sıtt bölgelerimde daha sık oluyor ama en çok kasık ve bacaklarımda görülüyor bacaklarım çok kaşıdığım için kanayıp yara oluyor 3kez doktora gittim ama hala devam ediyor 1sene yi geçti[/QUOT.
Slm kiyafetinizi yikadiginiz tursili degistiemenizi tabsiye ededin,birde camasiriniza yumusatici kullanmayin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bu 3 gündür ara sıra her yerim kaşınıyor
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2012       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ne illet bir şeydir arkadaş bu ya saçma sapan zamanlarda kaşıntı başlıyor. Otobüste ayakta giderken her yerim kaşınıyor zor duruyorum yerimde bazen dayanamayıp şekilden şekile giriyorum.