Arama

Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı? - Sayfa 6

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2015 Gösterim: 185.822 Cevap: 230
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #51
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elektrikli aletlerin keşfedilmesinden önce insanların nasıl yaşadılarını ve neler yaptıklarını söliyebilirmisiniz
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2010       Mesaj #52
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim de ödevim soru buluyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #53
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Selam Arkadaşlar aranıza yeni katıldım elektrik gereksinimi duymadan soğutma yapabilen buzdolabı var bende geçen sene almıştım ve bu ürün yüzde 100 türk malı bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim... Bu alet dış ortam sıcaklığına bakmaksızın 3-4 dereceye kadar soğutma yapabiiliyor ve bildiğimiz piknik tüpü ile çalışıyor üzerinde termostatı var soğutma derecesini ayarlayabiliyoruz ve gaz tüketimi çok az 24 saatte 18-20 gr. sandık tipi ve 35 litre hacmi var şimdilik bu kadar sorularınızı bekliyorum ve ayrıca kullanan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa memnun olurum...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2010       Mesaj #54
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu

30-12-2008 #3 (mesaj-linki)
Ziyaretçi

Elektrik olmadan önce insanların yaşamı nasıldı?

--------------------------------------------------------------------------------

ya arkadaşlar benim performans ödevimin konusu insanlar elektrik olmdan önce nasıl yaşıyordu o ama bişi bulamadım bi yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #55
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa arkadaşlar benm ödevm nasıl yaşadıkları
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #56
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok güzel ama biraz daha uzun olamazmızdı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #57
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eskiden daha insan gücüne dayalı bir hayat vardı.. elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu..
ihtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..
doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #58
Misafir - avatarı
Ziyaretçi

Eski insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı?

--------------------------------------------------------------------------------

elektriğin insan hahatındaki kullanım alanları nelerdir?
1- aydınlanma
2- ısınma
3- iletişim

gibi uzatabiliriz. işte sende elektrik olmadan önce aydınlanmak için mum yada gaz lambası yada daha ilkel olursak meşale yada bildiğin ateş kullanırdık. gibi yazabilirsin.
ısınmak için ateş vs vs
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #59
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
taa lütfen bir bilgi verin....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Şubat 2010       Mesaj #60