Arama

Şeker hastalığında ozon tedavisi nasıl yapılır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ağustos 2012 Gösterim: 10.193 Cevap: 5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
25 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
OZON ŞEKER HASTALARINA KAÇ SEANS YAPILIR
EN İYİ CEVABI bjkcisse03 verdi
şeker hastalıgı için kaç seans ozon uygulaması yapılıyor?
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Şeker Hastalığı ve Ozon

Sponsorlu Bağlantılar
articles Diyabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) vücudumuzun şeker metabolizmasında bozuklukla karekterize bir metabolik hastalıktır. Şeker metabolize olmayınca kan şekeri artıyor ve en fazla damar ve sinirlerde yığımlanmaya neden oluyor. Damar duvarında değişikliklere neden oluyor ve dokunun kanlanması bozuluyor.
Ayrıca vücudumuzun asiditesini artırır. Asiditesi artan bir ortam demek, organlarımızın erken yaşlanması demektir. Vücut belli bir PH yı korumak zorunda olduğundan , kendi alkali elemanlarını harekete geçirir. Bunlar oksijen ve kalsiyumdur. Oksijeni dışardan solunum yoluyla alıyoruz. Ama kalsiyumu endojen yapılardan ( kemikler) ayrıştırarak kullanır. Bu da kemik erimesinin en önemli müsebbibidir.
İşte ozon tedavisi ile, vücudumuza alkali bir molekül girdiğinden asiditeyi düzeltmiş oluruz. Üstelik bunun için iç kaynaklarımızı harcamamış oluruz. Kemik erimesi riskini bertaraf etmiş oluruz. Ayrıca Ozon immun sistemini aktive ettiğinden vücut direncini arttırır. Antioksidan sistemi ( Glutatyon, Dismutaz,) aktive ettiğinden serbest radikallerin verdiği zararı önler.
Ayrıca diyabet sonucu oluşan, ayak ve el yaraları ozon tedavisiyle hızla iyileşmektedir. ( Bakınız Yara tedavisi ve vakalar sunumlar bölümü) Ozon yüksek enerji içeren, Alkali, anti-oksidan, immün sistemi aktive eden, metabolik modulatör etkisi olan Avrupa da yaygın kullanılan bir yöntemdir.
Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2008       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı ÜyeOzon tedavisinde Major Tedavi uygulaması 20 dk ile 30 dk arasında, minor tedavi uygulaması 30 saniye, ozon sauna ise yarım saat kadar sürmektedir. Tabii ki bütün bu uygulamaların hangisinin yada hangilerinin yapılacağına doktorunuz karar vermektedir. Ve bu sebeple bu süre kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişmektedir. Ortalama Ozon tedavi uygulama süresi 30 dakikadır.
Quo vadis?
bjkcisse03 - avatarı
bjkcisse03
Ziyaretçi
22 Şubat 2009       Mesaj #4
bjkcisse03 - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
şeker hastalıgı için kaç seans ozon uygulaması yapılıyor?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009       Mesaj #5
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı
Ozon tedavisinde Major Tedavi uygulaması 20 dk ile 30 dk arasında, minor tedavi uygulaması 30 saniye, ozon sauna ise yarım saat kadar sürmektedir. Tabii ki bütün bu uygulamaların hangisinin yada hangilerinin yapılacağına doktorunuz karar vermektedir. Ve bu sebeple bu süre kişinin rahatsızlığı ile ilgili olarak değişmektedir. Ortalama Ozon tedavi uygulama süresi 30 dakikadır.

Şeker hastalığında ozon terapi nasıl etki gösterir?

Diyabetli hastalarda ozon bozulan doku beslenmesini düzeltir. Ayrıca kanın dokulara ulaştırdığı oksijen miktarı da artar. Bu sayede böbrek gibi hasarlanmış organlar hızla iyileşmeye başlarlar. Ozon terapiden sonra hücrelerde insülin direnci düşer, böylece glukozun vücutta enerji üretiminde kullanılması artar. Bu sayede kan şekeri de düşer, hatta hastalarımızın insülin dozlarını yeniden ayarlarız. Diaybetli hastaların zor iyileşen yaralarında ozon hızla düzelme sağlar. Sadece diyabet değil, dolaşımın aksadığı ve doku beslenmesinin bozulduğu tüm hastalıklarda ozon uygulamaları hastanın genel durumunu hızla düzeltir, bunu hem hasta, hem yakın çevresi kolayca gözlemler.
Kan ozonlaması kaç seans yapılır?

Seans sayıları hastalığın cinsine göre değişmekle beraber genelde 10-14 seans uygularız. Hiç bir hastalığı olmayan kişilerde 10 seans yeterli olabilmekte iken bazı hastalıklarda örneğin hepatit ve kanserde daha uzun süre gerekmektedir.

kaynak
Quo vadis?
beg - avatarı
beg
Ziyaretçi
28 Ağustos 2012       Mesaj #6
beg - avatarı
Ziyaretçi
Diabet yüzünden iflas etmis olan bagirsaklar yüzünden tuvalet sorunu olan insanlarda da bu uygulama kullanilir mi?

Benzer Konular

17 Mayıs 2015 / Ziyaretçi Soru-Cevap
17 Ocak 2017 / ayten özdemir Cevaplanmış
11 Mayıs 2011 / ftr Soru-Cevap
6 Ekim 2008 / Pasakli_Prenses Sağlıklı Yaşam
12 Temmuz 2015 / Misafir Cevaplanmış