Arama

Çabuk yorulma sebepleri ve bunun tedavisi ne olabilir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Şubat 2015 Gösterim: 79.774 Cevap: 37
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben biraz hareket edince yoruluyom ve elinde ayaginda uyusmalar oluyor cok unutkanim uykumu alsamda yine uykulu gibi oluyorum hic enerjim yok gibiyim birseyi yapacagim zaman korkuyorum cesaret edemiyorum dikkatim cok daginik toparliyamiyorum cevabinizi bekliyorum tesekürler
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #22
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben biraz hareket edince yoruluyom ve elinde ayaginda uyusmalar oluyor cok unutkanim uykumu alsamda yine uykulu gibi oluyorum hic enerjim yok gibiyim birseyi yapacagim zaman korkuyorum cesaret edemiyorum dikkatim cok daginik toparliyamiyorum cevabinizi bekliyorum tesekürler

Geçmiş olsun. Bir sağlık kuruluşunda durumunuzu anlatırsanız sizi gereken bölüme yönlendireceklerdir.
Sponsorlu Bağlantılar

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız.

Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar sağlık sigortam olmadığı için doktora gidemiyorum malum çok pahalı. yardımcı olursanız sevinirim, iki hafta önce baş dönmesine benzer ama tam baş dönmesi sayılmaz denge kaybı gibi, belirtiler başladı şimdi de ek olarak çabuk yorulmaya başladım bu ne olablir.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
19 Aralık 2010       Mesaj #24
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhabalar sağlık sigortam olmadığı için doktora gidemiyorum malum çok pahalı. yardımcı olursanız sevinirim, iki hafta önce baş dönmesine benzer ama tam baş dönmesi sayılmaz denge kaybı gibi, belirtiler başladı şimdi de ek olarak çabuk yorulmaya başladım bu ne olablir.

Geçmiş olsun. Bir sağlık kuruluşunda durumunuzu anlatırsanız sizi gereken bölüme yönlendireceklerdir.

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız.

Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Mart 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 13 yaşındayım pasif içiciyim annem ve babam yanımda cok sıgara ıcıyor bende ıstemeden bunu soluyorum arkadaşlarımla halı saha vb. futbol maçları yapsak cok cabuk yoruluyorum.Doktora başvurmalımıyım Teşekkürler...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çok yoruluyorum nefes darlığım var lütfen cvp verin saolun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Mart 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben yüksek derecede yurluyom ve şeker hastsıyım ne yapmalıyım tşkrler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende astım oldum olmaz olaydım baya yoruluyosun futbol oynarkende kötü oluyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Ağustos 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yaşım 17 Bende Cok cabuk YoruLuyor Ve haLsız kaLıyorum.. Bır zmn UsengecLkdn oLdgnu zannedıorm ama degıL. Ve bır gun halı saha macı yapsam ertsı gun cok halsız ve bıtkın oluyorm aynı sekılde kosarken yururken hatta otururken bıle ustme tuahf bı ıstksızlk ve halsılk oluyor Bn bunun Icın doktoro grnmk ıstıyorm..Nereye BaşvurmaLıyım ?..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Kasım 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yasım 18 arada ormana kosuya gıdıyorum yada halısahada mac yaparken bı ılerı bı gerı kosmam yetıyo hemen tıkanmam ıcın 1 kere ılerı gerı gıdıyorum nefes nefeseyım artık agzımdan nefes alıyorum hava soguk olursa bogazım fılan acıyo bunun nedenı ne olabılır yada ne yapmam gerekır....yardımcı olursanız sevınırım???