Arama

Entamoeba histolytica kisti ve bunun tedavisi hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Ekim 2012 Gösterim: 12.804 Cevap: 3
aljen - avatarı
aljen
Ziyaretçi
30 Temmuz 2009       Mesaj #1
aljen - avatarı
Ziyaretçi
merhaba sorumu cevaplayacağiniz için şimdiden teşekkürler. Tam 24 gündür ara ara ishal ve kabızlık karın ağrısı halsizlik, iştahsızlık,ağızda tat bozukluğu,bulantı şikayetim mevcut.Doktora göründüm yapılan gaita tetkikinde entamoeba histolytica kisti görüldü. 10 gündür cipro ve biteral tablet kullanıyorum. Şikayetlerim azaldı fakat hala mide bulantılarım ve karın ağrılarım geçmiyor.Doktorun söylediği bunun tedavisinin olmadığı ve verilen tedavinin sadece rahatlatmak amaçlı olduğu yurt dışında ilşacı bulunuyormuş. Bu kadar ciddi ve korkmam gereken bir durum mu? Bana açıklayıcı bilgi ve neyapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
EN İYİ CEVABI fadedliver verdi
Alıntı
aljen adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba sorumu cevaplayacağiniz için şimdiden teşekkürler. Tam 24 gündür ara ara ishal ve kabızlık karın ağrısı halsizlik, iştahsızlık,ağızda tat bozukluğu,bulantı şikayetim mevcut.Doktora göründüm yapılan gaita tetkikinde entamoeba histolytica kisti görüldü. 10 gündür cipro ve biteral tablet kullanıyorum. Şikayetlerim azaldı fakat hala mide bulantılarım ve karın ağrılarım geçmiyor.Doktorun söylediği bunun tedavisinin olmadığı ve verilen tedavinin sadece rahatlatmak amaçlı olduğu yurt dışında ilşacı bulunuyormuş. Bu kadar ciddi ve korkmam gereken bir durum mu? Bana açıklayıcı bilgi ve neyapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Çok geçmiş olsun sizi doktora yönlendirmekten başka yapacak maalesef başka bir çözüm yolu yok.Gerekli tahlil ve tetkiklerden sonra hastalığınız ve sizin için uygulancak tedavi belirlenir.Acil şifalar.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
12 Ağustos 2009       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı
aljen adlı kullanıcıdan alıntı

Çok geçmiş olsun sizi doktora yönlendirmekten başka yapacak maalesef başka bir çözüm yolu yok.Gerekli tahlil ve tetkiklerden sonra hastalığınız ve sizin için uygulancak tedavi belirlenir.Acil şifalar.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ekim 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşım aynı şikayetleri yaklaşık 5 gün önce bende yaşadım gaita tetkiki yapldı ve entamobea kisti tespit edildi ayrıca bağırsaklarımda sulardan bulaşan "amip" mikrobu oldugunu ve iltağaplanma oldugunu söylediler 2 ilaç verdiler şuan hiç şikayetim kalmadı bana kalırsa doktoruna yenien danış.Allah şifa versin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrhb oğlum 4 yaşında 10 gün önce kanlı sümüksü ishal vardı ve karın ağrısı flagyl 125 mg şimdi ishal gaita sonucunda entemoeba histolytica kist çıktı nidazol 200 mg başlandı karaciğere sıçrar mı bilgi istiyorum