Arama

Canlı doğuran bitkili akvaryuma verilen karbondioksit miktarı nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Ocak 2009 Gösterim: 3.786 Cevap: 1
GOKHAN54 - avatarı
GOKHAN54
Ziyaretçi
11 Ocak 2009       Mesaj #1
GOKHAN54 - avatarı
Ziyaretçi
100 LT'LİK BİTKİLİ CANLI DOĞURAN AKVARYUMUM VAR SAZ,ELADORA ZEYTİN BAKOVA TÜRÜ BİTKİLER ORTA SIKLIKTA.BALIK ADEDİM BİRAZ FAZLA,2 AD.SİYAH MOLİ,5 AD.MOLİNEZYA,3 PLATİ ORTA VE KÜÇÜK,6 AD. CÜCE GROMY,3 AD.LEPİSTES, 2 ÇÖPÇÜ,2 VATOS,1 ALBİNO KÖPEK BALIĞI,4 AD.İNCİ MELEK BALIĞI BU AKVARYUMDA EHAIM CLASSIC 2215 DIŞ FİLTRE MEVCUT.EVDE 2,5 LT'LİK COLA ŞİŞESİNE ÜSTTEN 15cm. BOŞLUK KALACAK KADAR SU BİR ÇAY KAŞIĞI MAYA,BİR ÇAY KAŞIĞI ŞEKER KOYUP İYİCE ÇALKALADIKTAN SONRA,SERUM HORTOMU VE PLASTİK VANA'DAN OLUŞAN BİR DÜZENEKLE CO2 ÇIKIŞI BAŞLADI.GAZI NEKADAR VERMELİYİM VANAYI SONUNA KADAR AÇMADIM.ORTA SEVİYEDE GAZ ,TOPLU İĞNE BAŞI KADAR OLAN FAKAT BİR ZİNCİRİ ANDIRAN KABARCIKLAR ŞEKLİNDE,BAZEN DÜZENLİ BİR İPLİĞİ ANDIRIR BİÇİMDE VE BAZENDE SEYREK BİR ÇIKIŞ DÜZENİ İÇİNDE.ÇIKAN GAZ YETERLİMİDİR?

SAYGILARIMI ARZ EDERİM,

Gökhan TÜMAY
EN İYİ CEVABI kompetankedi verdi
Evcil hayat; Akvaryum

Sponsorlu Bağlantılar
Aynı sistemi ben kullanıyorum
yapay karbondioksit göz kararı yaptım basınç fazla oldugundan kürü ilk yaptıgınızda fazla hava cıkısı olucaktır zamanla cıkış hızı düşecektir. Ben görsel olarak damla seklinde kabarcık birbiri ardına ardısık sekilde yapıyorum tbi bunu hava tasıylada yaparsanız karbondioksitin suda dah cok çözülmesini sağlarsınız.. buda fazlası zarar dır en iyi çözümleme için linklediğim konuyu okuyunuz
ancak yukardaki konumu gözden geçirmeniz çok faydalı olucaktır.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
11 Ocak 2009       Mesaj #2
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Evcil hayat; Akvaryum

Sponsorlu Bağlantılar
Aynı sistemi ben kullanıyorum
yapay karbondioksit göz kararı yaptım basınç fazla oldugundan kürü ilk yaptıgınızda fazla hava cıkısı olucaktır zamanla cıkış hızı düşecektir. Ben görsel olarak damla seklinde kabarcık birbiri ardına ardısık sekilde yapıyorum tbi bunu hava tasıylada yaparsanız karbondioksitin suda dah cok çözülmesini sağlarsınız.. buda fazlası zarar dır en iyi çözümleme için linklediğim konuyu okuyunuz
ancak yukardaki konumu gözden geçirmeniz çok faydalı olucaktır.