Arama

Bayanlar askeri akademilere gidebilirler mi? Şartları nelerdir? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 12 Nisan 2015 Gösterim: 44.542 Cevap: 74
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Şubat 2010       Mesaj #31
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim baktıgıma göre en az 130 kilo 30 muş ama bnlar yaşa göre deişio Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mart 2010       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
şimdi kızlar askeri liseye girebiliyomu giremiyomu tam olarak açıklar mısınız bana??
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2010       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
meraba ben askeri liseye girmek istiyorum sevgili kız arkadaşlar bende kızım ve 2010 als kılavuzunu aldım erkek ve türk vatandaşı olacak diyo ama formda cinsiyette kızda var onun için bence bu sene(2010)da kızlar girebilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Haziran 2010       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öğretmen lisesi mezunuyum not ortalamam güzel 18 yaşında bayanım gata veya herhangi bir askeri okula girmem problem yaratır mı
misafir1 - avatarı
misafir1
Ziyaretçi
25 Haziran 2010       Mesaj #35
misafir1 - avatarı
Ziyaretçi
ben anadolu öğretmen lisesi 10.sınıf öğrencisiyim.harp akademisine gitmeyi çok istiyorum.acaba gidebilir miyim?bunun niçin şartlar nelerdir?
jhjghj - avatarı
jhjghj
Ziyaretçi
11 Temmuz 2010       Mesaj #36
jhjghj - avatarı
Ziyaretçi
kac puan gerekiyo kazanmak icin
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende ıkı yılık ısletme bolumunu bıttrdım askeri okula gıtmek ıstıyorum ama 89 dogumluyum mumkunmu gıtmem ( gülsüm)
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
4 Ekim 2010       Mesaj #38
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

bende ıkı yılık ısletme bolumunu bıttrdım askeri okula gıtmek ıstıyorum ama 89 dogumluyum mumkunmu gıtmem ( gülsüm)

LİSANS DÜZEYİNDE EĞİTİM-ÖĞRETİM YAPAN ASKERİ OKULLAR

TSK'de lisans düzeyinde eğitim-öğretim yapan Askeri Okullar şunlardır;
  • Kara Harp Okulu - Ankara
  • Deniz Harp Okulu - İstanbul
  • Hava Harp Okulu - İstanbul
  • Gühane Askeri Tıp Akademisi - Ankara (Kuvvet K.lıkları ve J.Gn.k.lığı için müşterek)
Türk Silahlı Kuvvetlerinin muvazzaf subay kaynağı Kara, Deniz ve Hava Harp okullarıdır.
J.Gn.K.lığı subay kaynağını Kara Harp Okulundan karşılamaktadır.
TSK Harp Okullarında 4 yıllık lisans düzeyinde muvazzaf subay yetiştirilmektedir.

Harp Okullarında uygulanan eğitim ve öğretimin hedefi; Bilgi Çağının sosyal, kültürel, teknolojik ve akademik koşullarına adapte olabilecek nitelikte, hukuk bilinci gelişmiş, insan hak ve hürriyetlerine saygılı, en az bir, mümkün olduğu takdirde iki yabancı dil bilen ve çeşitli dallarda mühendislik formasyonu almış subay adaylarının yetiştirilmesini sağlamaktır.

Harp Okullarının esas öğrenci kaynağı Askeri Liseler olmakla birlikte ihtiyaç halinde sivil liselerden de sınavla öğrenci alınabilmektedirler.

1992 yılından itibaren Harp Okullarına bayan öğrenciler de alınmaya başlanmıştır. Halen Harp Okullarında toplam 151 bayan öğrenci öğrenim görmektedir.

TSK’nde bayanlar sadece subay olarak görev yapmaktadır. Bayan subaylar terfi ve tayinde erkek meslektaşları ile aynı statüye sahiptirler. Bayan subayların sayısı oldukça az olmasına rağmen TSK’nde küçük birlik komutanlığından karargah subaylığı görevlerine kadar hemen her görevde bulunmaktadırlar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ocak 2011       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 8. sınıfa gidiyorum 14 yaşındayım çevremdekiler bu sene askeri liselere giriş sınavını girebileceğimi söylüyorlar ama internette ise sadaca türkiye cumnuriyeti vatandaşı ve erkeklerin girebilecegini söylüyorlar lutfen bana doğru cevabı söyleyebilirmisiniz lutfen birileri cevap yazsın
şehriban - avatarı
şehriban
Ziyaretçi
7 Şubat 2011       Mesaj #40
şehriban - avatarı
Ziyaretçi
ben deniz harp akademisinde okumak istiyorum.bayanım ve lisede giriş olmadığını biliyorum.acaba üniversitede ne gibi şartlar vadır.