Arama

Usb hatasının nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 1 Ağustos 2013 Gösterim: 6.442 Cevap: 24
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #1
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Selamlar. 2 Gün önceye kadar var olan 3 tane USB girişim şuan bozuk olarak adlandırılıyor Pc tarafından... Webcam taktığımda bilgisayar tamamen donuyor ve reset atmama sebep oluyor. Bunun nedenini öğrenebilirmiyim ? Yardımcı olursanız sevinirim..
Sponsorlu Bağlantılar
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #2
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarım da sağ tuş yap Yönet e tıkla Aygıt yöneticisine tıkla..Evrensel seri yol denetleyicisine bak orada sorun varsa belki oradan çözebilirsin ayrıca kasanın önünde usb girişleri olduğu gibi kasanın arkasındada usb girişleri var hepsimi bozuk yoksa kasanın önünde usb girişi yokmu Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #3
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim Laptop. 3 Usb girişi var. Sadece 1 i bozuktu algılamıyordu. Fakat aygıt yöneticilerinde Seri yol Bağdaşlaştırıcılarda bir problem yok. Sadece Sm Nus Denetleyicisi diye bir şeyde ünlem var. Bildiğim kadarıylada bu Usblerin genel adı...
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
21 Ocak 2009       Mesaj #4
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
Sm Nus Denetleyicisi üzerinde sağ tuş yapıp özelliklere gir sürücü güncelle de veya anakartı cdsini takıp eksik sürücüyü bulup kur eksik sürücü varmış netten öyle bir sonuca vardım Msn Grin
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
22 Ocak 2009       Mesaj #5
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Ah bide Ana kartın cdsini bulsam...! Yok ki.. Ana kartın sürücüsünü indirsem nasıl olur diyecem bu seferde ana kart model vsvs ne gerekli onu bilmiyorum Msn Grin
Lord.iz - avatarı
Lord.iz
Ziyaretçi
23 Ocak 2009       Mesaj #6
Lord.iz - avatarı
Ziyaretçi
Başlat > Çalıştır > dxdiag > tamam > Sistem sayfasında Anakart bilgini görebilirsin ama bazı durumlarda anakart marka model eksik olabiliyor o zaman yapman gereken bu linkten Aida32 isimli programı indirmek ve kurulumsuz program ile anakart modelini öğrenip uygun driverlarını internetten bulmak olacak Msn Happy
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
24 Ocak 2009       Mesaj #7
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Program iyi güzel. Sağolasın yardımların için. Anakarta giriyorum sadece özelliklerini veriyor fakat. Kaldı ki Eksik olan donanımın hangisi olduğunu bulmaya..

Laptop
Packard Bell - Easynote MZ35
Son düzenleyen Fenerliozo; 24 Ocak 2009 00:52 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
24 Ocak 2009       Mesaj #8
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Bakın bazen basit seyler buyuk sorun gibi gözükür. Bilhassa usb portlarında çoğu pc donanımsal ozelliklerinden biri olan usb kasanın ozellikleriyle arkadan ön tarafa alınabiliyor.İşte püf noktası burda usb yi besleyen voltaj kablo uzunluğu ile doğru orantıda olmaz ise takılan usb donanımını görmeme ve donanım da usb hatası almamıza neden olabiliyor.

Mesela ek usb uzatma kabloları. Tak cıkarı sıklıkla yaptıgımızda buyuk kolaylıktır. Kasanın arkasına ulaşmak bazen zor olabilir. Bu kullanılan ek usb uzatma kabloları kalitesiz ise takılan webcam ın kablo uzunluğuda eklendiğinde donanım yeterli voltaj beslemesini alamaz ve sanki usb portunda hata oldugunu gösterir yanıltıcı uyarı alırsınız. Aradaki ek kablonun kaldırılması yada direk anakartın uzerinden usb donanımını taktıgımızda sorun birden ortandan kalktıgınıda görebiliriz ancak bu söylediklerim daha önce calısan sorun cıkmamıs usb donanımları için gecerlidir.

Kulağınıza küpe olsunMsn Happy
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
24 Ocak 2009       Mesaj #9
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Lord.iz in belirttiklerini yaptım. Anakart Driver tekrar indirdim yükledim. Ama şu Aygıt yöneticisindeki SM BUS DENETLEYİCİSİ denen velet hala gitmedi deli olacam yav
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
24 Ocak 2009       Mesaj #10
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Belki yardımı dokunur.
SMBus (System Management Bus)