Arama

ISS'de çıkan hatanın çözümü nedir?

Güncelleme: 24 Ocak 2009 Gösterim: 4.768 Cevap: 5
By_Tet - avatarı
By_Tet
Ziyaretçi
23 Ocak 2009       Mesaj #1
By_Tet - avatarı
Ziyaretçi
Bugüne kadar hiç iss kullanmamış biri DEĞİLİM. Hatta ISSyle içiçeyim de denebilir. Bu sorun muhtemelen yaptıklarımdan kaynaklandı. Bunu biliyorum ama ÇÖZÜMÜ nedir??
Neler yaptım da böyle oldu?(Sırasıyla Yaptıklarım)
  • Format attım
  • Gerekli programları yükledim(FrontPage di Officeydi filan fistan)
  • ISSyi yükledim
  • XP Pro kullanıcısı olduğum için Windows u legalleştirmek zorunda kaldım
  • --Legalleştirdikten sonra-- Media Player, IE7, MSN (son) vs. şeyleri yükledim
  • IISde hata verdi
  • Dedim ki legalden dolayıdır; tekrar kurdum OLMADI
  • ve şimdi sürekli (dizinin anasına izin verdiğimde) 401,1 Hatası veriyor
  • İzin vermezsem bu sefer de güncelleştirilebilir sorgu filan diyor (izin ver diyor)

Sponsorlu Bağlantılar
Bu arada ISSde şöyle bir hata alıyorum;
Kod:
Bu sayfayı görüntüleme yetkiniz yok 
Sağladığınız kimlik bilgilerini kullanarak bu dizini ya da sayfayı görüntüleme yetkiniz yok. 

--------------------------------------------------------------------------------

Lütfen aşağıdakileri deneyin:

Farklı kimlik bilgileriyle yeniden denemek için Yenile düğmesini tıklatın. 
Bu dizini ya da sayfayı görüntüleyebilmeniz gerektiğine inanıyorsanız, lütfen localhost giriş sayfasında listelenen e-posta adresini ya da telefon numarasını kullanarak Web sitesi yöneticisine başvurun. 
HTTP 401,1 - Yetki yok: Oturum Açılamadı
Internet Information Services

--------------------------------------------------------------------------------

Teknik Bilgiler (destek personeli için)

Daha fazla bilgi:
Microsoft Desteği
Microsoft un sitesinde var (Troubleshooting HTTP 401 errors in IIS) Ama burası da ingilizce. Kısaca tercüme edecek ya da ben biliyorum diyebilecek varsa LÜTFEN yardım edebilir mi?!. Google amcada belirtiyor ki bu sorunu yaşayanlar hiç de azımsanmayacak kadar!!!
(HTTP 401,2 - Yetki yok: Sunucu yapılandırması nedeniyle oturum localhost - Google'da )
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
23 Ocak 2009       Mesaj #2
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Windows güncelleştirmeleri ya da Internet Explorer 7 yüklendikten sonra bu sorunu yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Program Ekle veya Kaldır listesinden bu soruna neden olabileceğini düşündüğünüz güncelleştirmeleri kaldırıp PC'yi yeniden başlattıktan sonra kontrol edin.

Sponsorlu Bağlantılar
Daha önce test amaçlı da olsa ISS kurup denemediğim için ne yazık ki kesin bir çözüm önerisinde bulunamayacağım.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
23 Ocak 2009       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Peki cevaplayabilecek herhangi bir arkadaşımız var mı? Eminim sorduğum herkonunun cevaplandığı gibi bu sorum da cevaplanacaktır
(En azından verdiğim ingilizce microsoft adresini kısaca özet geçen bir türkçesini yayımlayabilirsiniz?!..)
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
23 Ocak 2009       Mesaj #4
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

Peki cevaplayabilecek herhangi bir arkadaşımız var mı? Eminim sorduğum herkonunun cevaplandığı gibi bu sorum da cevaplanacaktır
(En azından verdiğim ingilizce microsoft adresini kısaca özet geçen bir türkçesini yayımlayabilirsiniz?!..)

Açıkçası Microsoft'un çözüm önerilerinin pek bir şey işe yarayacağını sanmıyorum. Bu sorunu yaşayıp da çözmüş olan kullanıcıların mesajlarını Google'da aratabilirsiniz. Yerli ya da yabancı sitelerde mutlaka karşınıza işinize yarayacak türden bir bilgi çıkacaktır. Burada konuya hakim bir kullanıcı da mesajınızı görüp yanıtlayabilir elbette.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
23 Ocak 2009       Mesaj #5
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
bende xp tr kullanırken 401,1 hatası almıştım. daha sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ingizlice işletm sistemi kullanmaya başladım.
by_Tet - avatarı
by_Tet
Ziyaretçi
24 Ocak 2009       Mesaj #6
by_Tet - avatarı
Ziyaretçi
Cevaplayabilrecek olan yok mu yha?