Arama

İnsanlar nasıl çoğalmışlardır?

Güncelleme: 31 Ocak 2009 Gösterim: 2.660 Cevap: 7
emesikslabs - avatarı
emesikslabs
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #1
emesikslabs - avatarı
Ziyaretçi
Hz.Ademden sonra olduğumuza inanılır. Peki 2 insandan sonra bu dünya nasıl bu hale geldi. Adem havva yaratıldı tamam. Ama ondan sonra nerden çıktı bu kadar insan. Bu 1.soru

Sponsorlu Bağlantılar
2.soru ise İnsanlar nasıl çocuk yapmayı bulmuşlar. Yani o biyolojik olayı ilk kim gerçekleştirmiş nasıl bulmuş..?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Hz. Adem'in çocukları nasıl çoğaldı?
Hz Adem'in birçok ikiz çocuğu oldu. Bu ikizler her seferinde biri kız, biri erkek oluyordu. Bir ikizin erkeği ile diğer ikizin kızı evleniyordu. Arada yalnız bu mesafe bulunması şart idi. Allah nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz. Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir. Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı.
Sponsorlu Bağlantılar

Bunun meşruiyeti ise temelde Allah'ın emriyle alakalıdır. Çünkü bir işin kötü olması Allah'ın yasaklamasından dolayı, iyi olması da emretmesinden yada serbest bırakmasından dolayıdır. Yani Allah emreder güzel olur, Allah yasak eder kötü olur.

Quo vadis?
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009       Mesaj #3
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
BUDA BİRAZ ESPRİLİ BİR YAKLAŞIMMsn Happy

balksz2yn2
Quo vadis?
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #4
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Hala kafam karışık ben inanmıyorum böyle olduğuna yani mantık dışı...
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009       Mesaj #5
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
Fenerliozo adlı kullanıcıdan alıntı

Hala kafam karışık ben inanmıyorum böyle olduğuna yani mantık dışı...

BU SİZİN İNANIŞINA BAĞLI BİR OLAY.. BİR ÇOK YARATILIŞ TEORİSİ VAR .. ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ.. BİZİM YARATILIŞ TEORİMİZ BU.. BİRDE DARWİN VE DİĞERLERİDE VARMsn Happy BU SİZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜZ ELBETTE..
Quo vadis?
Fenerliozo - avatarı
Fenerliozo
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #6
Fenerliozo - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı

BU SİZİN İNANIŞINA BAĞLI BİR OLAY.. BİR ÇOK YARATILIŞ TEORİSİ VAR .. ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ.. BİZİM YARATILIŞ TEORİMİZ BU.. BİRDE DARWİN VE DİĞERLERİDE VARMsn Happy BU SİZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜZ ELBETTE..

Teşekkürler... ben dinime çok bağlıydım hala allah korkusu var. Ama sizde takdir edersiniz ki insan beyni almııyooor...! Eskiden Mitoloji ve birsürü din vardı ama zamanla kayboldu. Onlar nasıl bişeylere inandı ve ona göre davrandıysa şuanda öyle..

Ama ben cevabımı alamadım. Bana 2 insanın dünyayı bu duruma nasıl getirdiğini açıklarmısınız Msn Grin Biyolojik olarak 2 kardeş özürlü doğar ve %100.. Onu geçtim.. Biri büyüyene kadar öbür kardeşler ölür. Açıklayın Msn Grin
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #7
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
şimdi iki kişinin akraba ve özürlü muhabbeti için sorduğun sorunun stil olarak aynısı ama farklı olanını yazayım.

soru : allah mısın ?
cevap : tövbe aşa...
Rower - avatarı
Rower
VIP MazessezaM
31 Ocak 2009       Mesaj #8
Rower - avatarı
VIP MazessezaM
Hz. Adem'in çocukları nasıl çoğaldı?
Hz Adem'in birçok ikiz çocuğu oldu. Bu ikizler her seferinde biri kız, biri erkek oluyordu. Bir ikizin erkeği ile diğer ikizin kızı evleniyordu. Arada yalnız bu mesafe bulunması şart idi. Allah nasıl ki Hz Adem'in eğe kemiğinden Hz. Havva'yı O'na eş olarak yarattıysa, değişik seferde doğan bu kardeşleri de birbirine yabancı suretinde yaratabilir. Daha sonra ise insan nesli çoğaldı ve Allah bundan sonra farklı ikizlerden de olsa kardeş evlenmesini yasakladı.

Bunun meşruiyeti ise temelde Allah'ın emriyle alakalıdır. Çünkü bir işin kötü olması Allah'ın yasaklamasından dolayı, iyi olması da emretmesinden yada serbest bırakmasından dolayıdır. Yani Allah emreder güzel olur, Allah yasak eder kötü olur.

bu cvp yeterli sanırım ikizlerden başlamış sonrasında çoğalmışız işte allah bu yapıyor işte
Gölgen misali yanındayım!Msn Thunder