Arama

İki kadına birden resmi nikah kıyılır mı?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Mayıs 2011 Gösterim: 21.987 Cevap: 6
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
31 Ocak 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
şu an itibariyle bir kamuda memurum ancak evliyim ikinci bir bayanla daha evlenmek istiyorum alacağım bayana da resmi nikah kıyabilirmiyim
EN İYİ CEVABI Daisy-BT verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sizlere öncelikle tşk ederim benım sorum bir arkadaşım evli fakat evli bir bayanlada ilişkisi var ilişkisi olan bayanla aralarında imam nikahı kıymak istiyorlar acaba mumkunmudur cvbınızı beklyrm.teşekkürler...

Kanunlarımıza göre birden fazla kişiyle evlenmek mümkün değildir ve imam nikahıyla yapılan işlem nikah kabul edilmediğinden kanunlara karşı gelerek ceza bile alabilirsiniz.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Kamunun hangi alanında devlet memurusunuz bilmiyorum.. ancak ne acıdır ki o devletin medeni kanununa geçtiğinden, Cumhuriyetin ilanından, saltanatın kaldırıldığından haberiniz yok sanırım..
Türk medeni kanununa göre kişiler yalnızca bir kişiyle evlenebilirler..
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sizlere öncelikle tşk ederim benım sorum bir arkadaşım evli fakat evli bir bayanlada ilişkisi var ilişkisi olan bayanla aralarında imam nikahı kıymak istiyorlar acaba mumkunmudur cvbınızı beklyrm.teşekkürler...
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
1 Eylül 2010       Mesaj #4
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

Kanunlarımıza göre birden fazla kişiyle evlenmek mümkün değildir ve imam nikahıyla yapılan işlem nikah kabul edilmediğinden kanunlara karşı gelerek ceza bile alabilirsiniz.
1392 - avatarı
1392
Ziyaretçi
1 Eylül 2010       Mesaj #5
1392 - avatarı
Ziyaretçi
efendim tek eş yeter yetmiyorsa ayrılın başka biriyle evlenin 2 tane olmaz saçmalamayınız lütfen.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
mrhb benim bi rc olacak ben eşimden ayrıldım yanlız tekrar baska bi bayanla evlenecegim resmi nikahı ne zman kıyabilirim mahkemeden ne kadar sonra 2 bi kez resmi nikah içinn basvurabilirim..
Teusa - avatarı
Teusa
Ziyaretçi
9 Mayıs 2011       Mesaj #7
Teusa - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

mrhb benim bi rc olacak ben eşimden ayrıldım yanlız tekrar baska bi bayanla evlenecegim resmi nikahı ne zman kıyabilirim mahkemeden ne kadar sonra 2 bi kez resmi nikah içinn basvurabilirim..

yaklaşık bir yıl bildiğim kadarıyla...Msn Happy