Arama

Laptopumun açılmama nedeni ne olabilir?

Güncelleme: 22 Şubat 2011 Gösterim: 3.594 Cevap: 5
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar hp laptopumu sorunsuz olarak kullanıp normal olarak kapattım çantasına koydum kaldırdım. ertesi gün açmak istedim açılmadı. power düğmesinin yanında,bataryayı çıkarttım bataryanın orada su damlacığı vardı saç kurutma makinasıyla en hafif ayarda üfleme yaptırdım. bataryayı taktım çalışmadı. elektriğe taktım güç ışığı biraz yandı sonra laptopa yer değiştirttim. ışıkta kayboldu. power düğmesine bassam da,bataryalı bataryasız elektriğe takıp çalıştırmak istesemde çalışmıyor.üzerine su v.b. hiçbir nesne dökülmedi.kanımca sıcaktı ve ben onu öyle çantaya koydum .kaldırdığım dolapta terlemeyaptı herhalde,yada odanın nemi yoğunlaştı. garantisi bitmiş . bana yardımcı olurmusunuz .saygılar
Sponsorlu Bağlantılar
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
laptop'ı komple söküp kurutma maknesi aynı işlemi deneseniz bile bir şeylerin değişeceğini zannetmem büyük ihtimalle anakartın enerji girişinde bir sorun olabilir. yada bazı devrelerin temas etmemeside söz konusu... tabiki şarj aletin doğru biçimde çalışıyorsa.
Sponsorlu Bağlantılar
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #3
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar hp laptopumu sorunsuz olarak kullanıp normal olarak kapattım çantasına koydum kaldırdım. ertesi gün açmak istedim açılmadı. power düğmesinin yanında,bataryayı çıkarttım bataryanın orada su damlacığı vardı saç kurutma makinasıyla en hafif ayarda üfleme yaptırdım. bataryayı taktım çalışmadı. elektriğe taktım güç ışığı biraz yandı sonra laptopa yer değiştirttim. ışıkta kayboldu. power düğmesine bassam da,bataryalı bataryasız elektriğe takıp çalıştırmak istesemde çalışmıyor.üzerine su v.b. hiçbir nesne dökülmedi.kanımca sıcaktı ve ben onu öyle çantaya koydum .kaldırdığım dolapta terlemeyaptı herhalde,yada odanın nemi yoğunlaştı. garantisi bitmiş . bana yardımcı olurmusunuz .saygılar

Neredeyse aynısı benim başıma gelmişti.Servise yolladım laptop'ı."Harddisk bozulmuş" demişlerdi?Ama tutanağa Ram yada Ram slotu arızalı gibi bir şey yazmışlardı.Belki forumdaki başka arkadaşlarım bu sorununuz için başka çözümler yazabilirler,bilemiyorum.Ama bana kalırsa servise gönderiniz.
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
servise göndersem nekadar sürebilir,bana kaç tl.'ye mal olabiliracaba ? bir fikriniz varmı? Brsa-Gemlikteyim bana en yakın servis nerede var acaba? yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
3 Şubat 2009       Mesaj #5
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
Adres Mudanya Cad. No:327 Soluklu İş Merkezi
Kat:2 Nilüfer Telefon
(224) 242 44 66 Faks
(224) 242 81 81
bursa yetkili servisi bilgileri arızaya göre değişir. ücreti ve teknik servis 15 gün sürebilir belki daha fazla bu teknik servisin yogunluguna baglıdır resmi kanuna gore 30 is gunune kadar ellerinde tutma hakları vardır.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Şubat 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaş bataryayı çıkar şarj makinesi tak çalıştır