Arama

Vasi nasıl tayin edilir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 23 Şubat 2015 Gösterim: 55.764 Cevap: 29
protezteknisyen - avatarı
protezteknisyen
Ziyaretçi
16 Ocak 2011       Mesaj #21
protezteknisyen - avatarı
Ziyaretçi
amcam-ın vasiligini yapıyorum 4 yıldır ablası bakıyor yaşlı olduğu için bakamıyacağını söyledi bende bakım evine yatırmak istiyorum bu durumda vasiligim devam edermi.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Ocak 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba esımle anneanenın evınde ıkamet edıyoruz annane 10 sene once evlerını kura sonucu cocuklarına dagıtıyor 1 anın 2 bnın gıbı bızede buraya gelmemız ıcın davet gonderıyor bızde gelıp ev alıcagımız parayla tadılat yapıp bu eve oturuyoruz 4 sene sonra evımden cıkın dıye noterden bıze proteto cekıyor bunu yaparkende otekı ıkı kızı bunları yapmasın da rol oynuyor benım kayınvaldemlede gorusmedıklerı ıcın uzlasma yolu otamatıkman kapanıyor benım bu durumda ne yapmam gerekır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba
10 yıldır şizofreni hastası olan kardeşimin vasiliğini yapıyorum. babamdan kalan maaşından başka bir geliri ve mal varlığı yok.

Bu durumda ben VASİLİK ÜCRETİ talep eder isem... Madde 457 ye göre '' kişinin mal varlığı '' yada ''hazineden'' verileceği belirtiliyor.
Kardeşimin maaşı olduğu için bana bağlanacak ücret bu maaşdanmı alınır? yoksa ayrıyeten hazinedenmi verilir?.. birde geriye dönük olarak 10 yıllık ücret talep edilebilirmi??

Teşekkürler

'' Madde 457.- Vasi, vesayet altındaki kişinin malvarlığından, olanak bulunmadığı takdirde Hazineden karşılanmak üzere kendisine bir ücret verilmesini isteyebilir. Ödenecek ücret, yönetimin gerektirdiği emek ve yönetilen malvarlığının geliri göz önünde tutulmak suretiyle her hesap dönemi için vesayet makamı tarafından belirlenir.''
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
HAPİSTE TUTUKLU OLAN BİR KİŞİYE NEDEN VASİ ATANIR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle vasi tayin edilen kişi korunmaya muhtaç kişinin borçlarından sorumlu olmaz kaldı ki ayırtetme gücünden sürekli yoksun olan kişilerin yapmış olduğu borçlandırıcı işlemler hüküm ifade etmez.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Aralık 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben ıkı evlı bır babanın ogluyum babam hem kanser hastası bır cok hastalıgı var yanı su an bır cocuk gıbı fakat babam evlatlarına karsı adıl degıl yası 83 diğer anneden olan çocuklar köyümüzdeki tarlaların kazançlarını kendileri harcıyorlar. babamın pek bir masrafı yok kendisi emekli köydeki kardeşim babamın şuan oturduğu eve sahip olmak istiyor . köydeki mevcut mağazaların üzerine ev yapıyor arsadaki boş olan yerlerede de ev yapıyor. babamın bu yaştan sonra atmış olduğu imzalar ve ya satışlar ne derece gerçerliliktedir ? Vasi Tayin i usulü ile biz bu malların kazançlarını mahkemenin ( Mahkemeye Daha Verilmemiştir.) tahin edeceği kişi tarafından yönetilebilinirmi ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Temmuz 2012       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eşim engeli imam nikahıyla yaşıyoruz babası vasis kagıdını cekti mahkeme karaıından sonra hastaneye gidiçez biz napmalıyız 2 senedir benim nikahımı kıyımıyorlar ne yapa bilirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ağustos 2012       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
30 yıldır özürlü kardesime bakıyorum esimden ayrı oldugum için ikimizde babamızdan kalan emekli maasinı alıyoruz oturdugumuz ev müsatakil baba evidir.bugüne kadar hiç bir sekilde maddi çıkar saglamak amacı gütmeden yıllardır kardesime bakıyor kişisel bakımına kadar herseyiyle ilgileniyorum hukümetin cıkardıgı özürlu evde bakım maasina basvurduk ve 2 yıldır evde bakım maası alıyorum tabii bu durum kardesimi rahatsız etti ve ben bakıp ben parayı alıcam diyor gerekirse zorla getirecem diyor 2 yıl öncesine kadar bakmak istemeyenler şimdi bakmak istiyor kardesim 52 ben 56 yasındayım benim cocugum gibi olmuş ve ben onu kesinlikle vermek istemiyorum onun bende kalması için ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekiyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2012       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim abim ceza evinde ve bni vasi adayı olarak gösterdiğinde bn 18 in altındaydım ne bir imza ne de başka birşey sorgulamadılar.imzam olmadığı halde böyle birşeyin mümkün olduğunu söylüyorlar, adliyede çalışanlar ve savcılık yanlış bir karar oldugunu söylüyor bu vasi atanması yüzünden onca sorun çıkardılar bze ne yapmamız gerekli acil cevabınızı bekliyoruz.bilgilendirirseniz bizi seviniriz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Şubat 2015       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
vasilik davasını açmak için hasta raporunun yanımızda olmasımı gerekir