Cevap Yaz Yazdır
Gösterim: 16.834|Cevap: 7|Güncelleme: 22 Ekim 2015

Vasi tayin edilen kişi taşınmaz malları satabilir mi?

Misafir
16 Şubat 2010 20:24   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi
vasi tayin edilen kişi taşınmaz malları satabilirmi
Sponsorlu Bağlantılar
Diğer Konular:
16 Şubat 2010 22:57   |   Mesaj #2   |   
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
vasi; satıcı kendi, alıcı kendi olamaz.çocuktan, reşit olmadığı için alınan (çocuk haklarını koruma kanunu) vasilikte satış için, mahkeme kararı gerekir.vasi, tutmakla mükellef olduğu deftere her harcamayı yapmak şartı ile;taşınmazı satar.
22 Şubat 2010 23:41   |   Mesaj #3   |   
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Alıntı
biruni adlı kullanıcıdan alıntı

taşınmazı satar.

tabi, genelde "okey" verilmesine rağmen, satış için yine de mahkeme kararı lazım.
Misafir
18 Şubat 2011 22:18   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
babamız 8 yıl önce geçirdiği beyin kanaması nedeni ile yatalak durumda.bir yıl önce mahkeme kararı ile annemizi vasi tayin kararı alındı.Bazı ihtiyaçlar için bir tarlasını satmak istiyor hangi yolu takip etmemiz gerekir.
Misafir
1 Eylül 2012 19:58   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
bende seninle aynı durumdayım.Satabildiniz mi merak ediyorum cevap verirsen sevinirim..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir
17 Kasım 2014 17:36   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
tek varısı oldugum kısıden bana arsalar (daha üzerıme alınmamış ) için münferıden yetkılı vekıl tayın ettım bırını bu kısı bana kalan arsaları satabılırmı?
Misafir
11 Mart 2015 23:14   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
Babama vasi tayin edildim simdi babamin emekli olması için tarlamizi satmamiz gerekiyor ama ne ben ne babam satamiyoruz ne yapmaliyiz hangi yolu takip etmem gerekiyor bana yardim edin
Misafir
22 Ekim 2015 11:33   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
VASİ OLAN KİŞİ TASINMAZ MAL VARLIĞINI MAHKEME KARARI İLE SATABİLİR AMA SATMASA DAHA İYİ OLUR YANİ BEN SATTIM 1 YIL OLDU BANKAYA YATAN PARAYI HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇEKEMİYORUM NASIL BİR DEVLET NASIL BİR ADALET İÇERİSİNDE YAŞIYORSAK ARTTIK
Sponsorlu Bağlantılar

Daha fazla sonuç:
vasi mal satabilir mi

Hızlı Cevap
Bu sayfalarımıza baktınız mı
Pixabay Resimleri:
paneli aç