Arama

Eşim aşırı internet bağımlısı oldu bana önerileriniz nelerdir?

Güncelleme: 11 Ekim 2014 Gösterim: 14.312 Cevap: 11
yeni konuk - avatarı
yeni konuk
Ziyaretçi
17 Şubat 2009       Mesaj #1
yeni konuk - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle böyle bir yardım hattı açtığınız için teşekkürlerimi sunmak isterim. Öyle zannediyorum ki yazdıklarım yayınlanmayacak. Öyle olmasını isterim. Ben yaklaşık 20 yıllık evliyim. Eşimle tanışarak evlendik. Mutlu bir evliliğim var idi. Eşim 4-5 yıldır internette oyun sitelerinde oyun oynamayı alışkanlık haline getirdi. Neyse vakit geçiriyor iş yerinden dolu desti geliyor rahatlasın diye sesimi çıkarmıyordum. Bazen gelip oynuyor bazen kahveye çıkıyordu. Ama şimdi abartılı bir hale geldi. Yaklaşık 1-2 aydır adeta tutku haline geldi. Oyun oynadığı sitede bayanlarda oyun oynuyormuş daha önce söylemişti. Ben eşimin bu oyunları oynarken özel sohbet köşeleride var sitede. Özel sohbetler ettiğini gördüm. Bir gün yazdıklarını okumak için yanına yaklaştım. Küfür yazıyoruz sen okuma desede ben şiir yazdığını gördüm tabi. O kadının sitede ki başka bir arkadaşının manitası olduğunu söyledi. Beni geçiştirmeye çalışıyor belli ama ben eşimin bana karşı değişen tavırlarından anladım herşeyi. Birde o sitedekiler radyo kurmuşlar. Radyodada yazışıyorlar gecenin bir vaktine kadar. Hiç msn nedir bilmeyen eşim şimdi msn müptelası oldu çıktı. Onunla işyerindede görüntülü olarak görüşüyor. Yani internet ortamda eşimin bir aşkı var. Ben ona kaç defa sordum varsa söyle benide kendinide üzme diye. İki evladım var onların üzerine yemin etti getir Kuran_ Kerim'e el basayım bir gönül meselem yok diye. Ama tavırları öyle demiyor. Benden yavaş yavaş koptuğunu uzaklaştığını hissediyorum. İma ettiğim zaman tavırları dahada sertleşip sinirli bir hal alıyor. Ya bilgisayarı kapatıp yatıyor. Yada gidip alkol alıp geliyor. Bana yıllardır kendisini anlamadığımı söylüyor. Sitenizde okuduğum soru cevap yada öneriler kısmında demişsiniz her iki tarafta biraz suçludur diye ama ben kendim için bunu söyleyemiyeceğim. Çünkü her türlü fedakarlığı benden bekledi eşim yıllarca. İlde oturuyorduk ilçesine taşındık. İş değiştirdik. Çalışıyorum ve adeta kölesi gibiyim diyebilirim. Sadece onu anlayamamışım ona şaşıyorum. Eşimi seviyorum ve bir kötü kadın yüzünden yuvamın yıkılmasını istemiyorum. Bilseniz yanımda telefonla erkek arkadaşımla görüşüyorum diye telefonla bile görüşüyor mesajlaşıyor sonra kayıtlarını siliyor. Tabi ayrıntı faturası eve gelmiyor görmüyor bu gariban. Her şeyin farkında olup ilerisi için bir düşünceleri varmı öğrenememek beni çok üzüyor. Bana karşı olan tavırları, eleştirileri küçümsercesine olan davranışları kırıyor. Bunlara rağmen ben ona farkettirmeden hoş davranmaya çalışıyorum. Kaç kadın bunu yapabilir bilmiyorum. Eşimi seviyorum benden ayrılıp bir yere de gitmedi gitse görüşse diyeceğim ama olmadı. Yine diyorum yuvamı yıkmak istemiyorum. Namazımı kılıyorum dualar ediyorum şu kadından vazgeçir eşimi diye. Vede bu siteye okunabilecek bir dua varmı diye ararken rastladım internette. Onu nasıl anlayabilirim yada yaklaşımım nasıl olmalı. Herşeyi biliyorum desem nasıl olur? Yada bilmezden gelip canım cicim diye devam etmek mi? Bilemiyorum? Nasıl davranacağımı şaşırdım! Allah şaşırtmasın. Kimseyi doğru yoldan ayırmasın. Bana önerileriniz neler olacak?
Sponsorlu Bağlantılar
MeLL - avatarı
MeLL
Ziyaretçi
17 Şubat 2009       Mesaj #2
MeLL - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle durumunuza çok üzüldüğümü ve size profesyonel olarak bir yardımım olamayacağını belirteyim.

Sponsorlu Bağlantılar
İnternet bağımlılığı konusu çok fena bir şey.Sizinki daha farklı tabiki;
Ama benımde kuzen oyun müptelası,teyzem çok üzülüyor,çocukta ders-sohbet-arkadaşlık hiçbirşey kalmadı!!!

Size tavsiyem dualarınıza devam edin.Allah mutlaka karşılığını bir şekilde verecektir.
Bir psikologla görüşün diyeceğim ama eşiniz psikoloğa gitmez herhalde! Belki siz gidip neler yapabileceğinize dair yardım alabilirsiniz.Hem fikirlerine tecrübesine insanlığına aklına güvendiğiniz bir yakınınız var ise onunla da paylaşabilirsiniz.Ama dikkatli davranın derim.Bu hareketleriniz eşinizin size olan tepkisini çoğaltmasın...

Aslında fikirde vermek istemiyorum.Çünkü Allah muhafaza olumsuz bir şeye sebep olmak istemem.Msn ConfusedMsn Sad Allah yardımcınız olsun...
DERF_YORK - avatarı
DERF_YORK
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009       Mesaj #3
DERF_YORK - avatarı
Kayıtlı Üye
Evli bir çifte Akıl vermek halttimiz değil.
En iyi Aklı Şüpesiz Sizin Ortak yakınlarınız verecektir.
Şöyleki Eşinizin ve Sizinde Çok samimi olduğunuz.. Kimseye Söylemeyeceğine Emin olduğunuz bir sırdaşınıza..
Konuyu açın derim.
Adaletli bir karar alınması için; Her iki tarafın,da Dinlenmesi gerektiğini Düşünüyorum..
Sakın yanlış anlamayın Size İnanmadığımı felan.
Ama Eşinizin,de Bilgisayarla takılması Abes bir durum değil;
Fakat Bilgisayarı Size tercih ediyorsa.. Burda devreye birilerinin girmesi gerekir diye düşünüyorum.

Birde Dikkatimi asıl çeken konu; Kuranı kerimi getir el basayım diyor.
Ama sinirlenin,ce Alkol almaya gittiğini söylemişsiniz.
Kuranı Kerim,den çekinen birisi.. Alkol neden alsın Çözemedim.

Birde Eşiniz PC oyunları oynayabilir bu çoğu kişi,de görülebiliyor.

Ama şunu tavsiye edebilirm..
Eşinize PC den daha fazla Mutlu olabileceği Ortamlar oluşturun derim.

Yani Koskoca İnsanlarızz İpmi atlıycaz demeyin.
Gerekirse Evet !! Hiçç düşünmeyin bile; Yada beraber bağlanın Birlik,de Oyun oynayın.

Evlilik konusunda Deneyimim yok ama: Şunu çok iyi biliyorumki.
Yuva yıkmak çok kolay Önemli olan ise;
Onu ayakta tutmaktır. Fedakarlık,da bulunduğunuzu Belirtmişsiniz..
Bu belirtilecek bir şey değil.
Çünkü olması gereken budur.

Günahını alama Ama Eşiniz Eğer Sizi aldatmayı Düşünseydi..
Bunu neden Gözünüzün Önün,de yapsınki ?
Gerçi Allah,tan korkmayan birisi Kimseden korkmaz O ayrı mesele
Demek İstediğim bence eşiniz sadece Canı sıkıldığı için; Kendine ayrı bir Şeyler kurmak istemiş.
Onu bu zor günlerinde Şüpelerinize dayanarak Uzaklaştırmayın derim.

Özür diliyerek Her zamankinden daha fazla Sarılın.
Birlik,de yemek yapmayı Önerin.. Bir şey alma bahanesiyle...
Yürüyüşe çıkın: Parklarda gezin derim.
Yani başbaşa kalıp sıkıntılarınızı daha iyi dinliyebileceğinizz...
Ortamlar oluşturmayı bulun:

Birde Dualarınızı esirgemeyin.. Eşinize Bol bol Kuran okuyun..
Rabbim yar ve Yardımcınız olacaktır.
Beni Ona sorsanız, 1 ölüyüm. Bana O'nu sorsanız tüm kalemlerim...
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
17 Şubat 2009       Mesaj #4
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Ayrıca, bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ederim. Öncelikle bir bilenden teknik yardım istemenizde fayda var.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
DrEaMy - avatarı
DrEaMy
Ziyaretçi
17 Şubat 2009       Mesaj #5
DrEaMy - avatarı
Ziyaretçi
Aile/Evlilik Danışma Merkezlerinden profesyonel yardım almanız daha iyi olur.

"Evlilik Danışmanlığı Nedir?
İletişim ve etkileşim içinde sağlanan zihinsel ve duygusal öğrenmenin esas olduğu evlilik danışmanlığı, aslında bir çeşit, üyeleri, evli veya beraber yaşan çift olan psikolojik danışmadır. Ama kapsam, yöntemler, kuramlar ve uygulanan teknikler yönünden evlilik terapisi veya çift terapisine benzer. Ama bu iki kavram birbirinin aynısı değildir ama ayrım yapmak da çok güçtür. Her ikisi de insan davranışlarının temelde yatan nedenlerini, kişilik yapısının gelişimi ve bozulmasıyla ilgilenir. Bu nedenle birbirini tamamlayan psikoloji uygulamalarıdır. Evlilik terapisi tıbbi bir model içinde ele alınır, duygusal içeriği fazladır, daha derin kişilik ve uyum sorunları olan özel bir grupla genellikle hastalarla ilgilenir. Evlilik danışmanlığı ise akıl ve ruh sağlığını koruyucu bir hizmet olup, duygusal içeriği daha azdır, genellikle daha güncel problemleri olan normal insanlarla ilgilenirler.

Terapistin eşlerin kendilerinden çok, eşler arasındaki ilişkiye odaklandığı evlilik danışmanlığında amaç; evlilik içi iletişim, empati ve uyumu artırarak evlilik ilişkisini yeniden düzenlemek, var olan ilişki sorunlarını iyileştirmek ve bu sırada eşlerde görülen davranış bozukluklarını ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla terapist problemi değerlendirir. İfade edilmeyen duygular, evlilik içi iletişim problemleri, empati geliştirmeye yönelik müdahaleler, kişisel ve ailesel farkındalık vb. konularda çift ile terapist çözüm için bir plan yapar. Bu plan çerçevesinde “evliliğimiz neden kötüye gidiyor?” sorusunun yanıtı aranır. Çift var olan problemi, kendi bakış açısından ortaya koyar. Terapist, çiftin açık bir dille ve samimi olarak duygularını ve düşüncelerini ifade ederken birbirlerinin sözünü kesmeden saygı ile dinlemelerine, birbirlerini rahatsız eden ve daha memnun edici buldukları davranışlara odaklanmalarına, “bencil” gibi karşı tarafı küçük düşürecek davranış kalıpları kullanılmamalarına, diğerine karşı incitici davranışlarda bulunmamalarına, diğerinin bakış açısını da görmelerine ve anlamalarına, birbirlerini oldukları gibi kabul etmelerine, evlilik danışmanlığının bir “yakınma senası” olmadığı ve eşin veya partnerin karşı tarafı eleştirme şansı bulması nedeniyle kolayca vazgeçilebilecek bir ortam olmadığı konusunda ortak bir anlaşmaya varmalarına, beklentilerini açıkça ve net olarak ifade etmelerine yardımcı olur. Böylece terapist ve çift birlikte yapılan plan ve ortak amaç etrafında birleşir, ilişkide mutsuzluğa yol açan ve rahatsız eden belirli şeylerin net bir fotoğrafını çeker. Ayrıca terapist, çifti birbirlerine ve ilişkilerine ait algıları, yorumları, beklentileri, varsayımları ve standartları keşfetmeye yönlendirir. Böylece yakınmalara yol açan ve uyumu bozan davranış kalıplarının ortadan kaldırılmasına, denge ve düzen sağlanmasına çalışılır. Çünkü “uyumlu davranış” nesiller boyu devredilen genetik bir alt yapı olarak danışanlarda vardır ve iyi bir terapist ile ortaya çıkacaktır.

Çiftin geçmişinin sistematik bir değerlendirilmesi sonucunda; şikayet ve eleştirilerin, savunmacılık, küçümseme ve kaçınma gibi olumsuz davranışların artmasında, altta yatan nedenin çoğu kez “karşılıklı hoşlanılan aktivitelere daha az zaman ayırma davranışı” olduğu görülür. Ayrıca eşlerden birinin herhangi bir problemi belirtmesinin ardından diğerinin olumsuz bir ifadesinin ve ardından da ilk bireyin olumsuz ifadesinin geldiği bir durum olan “problem kışkırtması olayı” sık görülen bir diğer nedendir. Thibaut ve Kelley tarafından ortaya atılan “Sosyal Değiş-Tokuş Teorisi” görüşüne göre ise; sorunlu ilişkileri bulunan çiftler, olmayanlara oranla, olumsuz ve sıkıntılı davranışları daha fazla, olumlu ve sevindirici davranışları ise daha az değiş-tokuş ederler. Ayrıca mutsuz çiftlerdeki olumsuz davranışların değiş-tokuşu karşılıklı olma eğilimindedir. Seans boyunca terapist, olumsuz değiş-tokuşlara aktif olarak müdahalede bulunarak tartışmaların alevlenmesini engeller.

Evlilik danışmanlığının avantajı, başlayan terapi programında, eşlerden birinin katılmaya isteksiz olduğu durumlarda, evlilik danışmanlığı diğer eşle yürütülebilir. Böylece bir eşle terapist arasında iletişim kanalları açık kalarak evlilik sorunlarının çözümü konusunda çifte müdahalede bulunma imkanımız olur. Ama araştırmalar göstermektedir ki, çiftin birlikte evlilik danışmanlığına devam etmesi, evlilik sorunlarının çözümünde, tek bir partnerin kişisel danışmasına göre daha etkilidir. Evlilik danışmanlığının bir diğer avantajı da, terapistin sadece evde gerçekleşen olayları dinlemek yerine, seanslar sırasında çiftin iletişim ve etkileşimindeki bozuk yapıları gözlemleyebilmesi ve bu bozukluklara müdahale edebilmesidir.

Evlilikler İçin Tehlike Çanları Ne Zaman Çalmaya Başlar?
Evliliğinizde kıskançlık ve aldatılma vb. şüphelerinizde artış varsa, evliliğinize, kendinize ve eşinize olan güveninizde azalma olduğunu hissediyorsanız, cinsel ve duygusal anlamda eşinizden uzaklaşma hissediyorsanız, cinsel ilişkinizde belirgin bir azalma varsa, sık sık tartışıyor ve tartışmalarınız kavga ile sonuçlanıyorsa, tartışmalarınızda veya kavgalarınızda “boşanma” sözcüğünü daha sık kullanır hale geldiyseniz, ilişkinizde sevgi, saygı, güven ve bağlılık duygularında azalma varsa, evliliğiniz size ve eşinize mutluluk, neşe ve canlılık vermiyor ve hatta tam tersi sizi ve eşinizi sıkıyorsa, eşiniz artık size özen göstermiyor, iltifatlarda bulunmuyor, hediyeler almıyorsa, doğum gününüzü veya evlilik yıldönümünüzü hatırlamıyorsa evliliğinizin için tehlike çanları çalıyor demektir. Sonrasında çatışmalar ve iletişim problemleri arttıkça, eşler taraf olur, ilişkinin olumsuzlukları üzerine odaklanmaya başlarlar. Ama bu sorunları düzeltmek ve değiştirmek elimizdedir. Yaşamın kaçınılmaz bir parçası olan değişimde önemli olan, değişimin istediğiniz yönde olmasıdır.

Cinsel Sorunların Evlilik Sorunlarıyla İlişkisi
Cinsel sorunların evlilik sorunlarıyla ilişkilidir. Cinsel problemleri ile başa çıkabilmek için cinsel terapiye başvuran çiftlerin problemleri evlilikte yaşanan çatışmalardan da kaynaklanabilir ve bazen aile içindeki diğer bireylerin fonksiyonlarından da etkilenebilir. Aynı şekilde evlilik yaşamları için yardım isteyen çiftlerin evlilik sorunlarına ek olarak cinsel sorunları da var olabilir. Örneğin eşe karşı duyulan düşmanlık; cinsel etkinlik öncesi baskı ve gerilim yaratılarak, cinsel etkinliği başlatmak için uygunsuz bir zaman seçilerek, fiziksel veya psikolojik açıdan kendini eşine karşı itici göstererek veya eşin cinsel isteğini geçiştirmek için bahaneler bulunarak ifade edilebilir. Görüldüğü gibi cinsel sorunlar evlilik sorunlarının sonucu olabildiği gibi evlilik sorunlarının nedeni de olabilir. Bu nedenle cinsel terapinin yanında terapistin evlilik danışmanlığı konusunda da bilgi ve tecrübe sahibi olması önemlidir.

Evlilik Danışmanlığında Kullanılan Teknikler
Evlilik danışmanlığında; sistematik duyarsızlaştırma, gevşeme eğitimi, atılganlık eğitimi, model gösterme, biçimlendirme, markayla ödüllendirme, taşırma, itici uyarıcılara koşulama, öz-denetim sağlama vb. davranışçı teknikler, olumsuz otomatik düşüncelerin belirlenmesi, imajinasyon tekniği, sorunları listeleme, aşağı doğru ok tekniği, sokratik sorgulama tekniği, akılcı-duygusal rol yapma tekniği, sanki farz et tekniği, inancın avantaj ve dezavantajlarını inceleme tekniği, bilişsel cetvel tekniği, aşırı uçların vurgulanması tekniği, kendini açma tekniği, ev ödevleri, problem çözme tekniği, karar verme tekniği, davranışsal deneyler tekniği, etkinlik planlama ve izleme tekniği, dikkati farklı bir uyarana odaklama tekniği, rol yapma tekniği, pasta tekniği vb. bilişsel teknikler ile eşler arasındaki iletişim ve uzlaşma becerilerinin geliştirilmesi, iletişim eğitiminin verilmesi, çiftin yaşam repertuarlarının genişletilmesi, aktif ya da pasif kızgınlığın giderilmesi, sınır ve sorumlulukları netleştirilmesi, eşlerin beklentilerini açıkça ortaya koyması ve karşılıklı anlayış temelinde uzlaşma sağlanması, eşlerin davranış repertuarlarını genişletilmesi ve esnetilmesi, rahat tartışma ortamının sağlanması, düşünce okunması çalışması, güven kaybının giderilmesi, eşlerin rolleri hakkında çok farklı ve gerçekçi olmayan beklentilerinin giderilmesi, güç çatışmalarının giderilmesi, davranış değişiklikleri ve bu değişiklikleri sağlamak için birbirlerine karşı kullanacakları ödül ve cezaları belirleme konusunda anlaşmaya varma, eşlerin kendi çatışmalarıyla daha etkin bir biçimde başa çıkmaya çalışmaları üzerinde yoğunlaşmaları, anlaşamasalar bile uzlaşabileceklerinin öğretilmesi, eşlerin birbirlerinin gereksinimlerine karşı anlayış ve duyarlık geliştirmeleri, cinsel iletişimin sağlanması, cinsel kılavuz düşüncenin geliştirilmesi, çiftin mevcut sorunu, eşlerden birinden kaynaklanan sorun olarak görmek yerine, eşler arasındaki ilişkiden kaynaklanan sorun olarak görmelerinin sağlanması, yanlış yorumlanan davranışların düzeltilmesi, eşlerin tek tek değil bir sistem olarak ele alınması vb. yardımcı teknikler kullanılmaktadır.

Son tahlilde; evlilik yaşamında çok çeşitli sorunlar karşımıza çıkabilir. Önemli olan tüm sorunları sevgi, saygı, karşılıklı anlayış, iyi niyet ve iletişim ile çözmenin yollarını aramaktır."

(Alıntıdır)
destination - avatarı
destination
Ziyaretçi
25 Ocak 2012       Mesaj #6
destination - avatarı
Ziyaretçi
öncelikle ablacım oyun oynuyorsa hiç korkma seni aldatmıyordur.
oynadıgı oyunun ismini ögrenmeye çalış. muhtemelen world of warcraft oynuyordur. başkalarıyla konuşması normal inan bana hepsi göbekli kıllı adamlar.ya raid yapıyolardır rated bg veya arena özellikle raid ve arena yaptıgı günler üzerine gitme sinirli olabilir. kalbini kırar. insanın hayatını mahveden bir oyundur. ama korkma en fazla 1-2 sene daha çekersin son ek paketten sonra oyun bitecek. bende bu oyunun müptelası biri olarak seni ve eşini çok iyi anşlıyorum muhtemelen bu oyunudur . şu yönden için rahat olabilir seni aldatmıyordur.
benim de eşimle aramda bu gibi sıkıntılar vardı sonunda onuda oyuna başlattım.sıkıntı bittiMsn Grin
elfleda - avatarı
elfleda
Ziyaretçi
1 Şubat 2012       Mesaj #7
elfleda - avatarı
Ziyaretçi
bende aynı dertten muzdaribim o yüzden seni çok iyi anlayabiliyorum. 1,5 yıllık evliyim ve eşim tam bir oyun bağımlısı, ve bu bağımlılık evliliğimi resmen kabusa çevirdi,ne yaptıysam vazgeçiremedim. güzellikle konuştum, görmezden geldim, kavga ettim, aptala yattım şakaya vurdum... yok yok yok...verdiği sözleri en fazla bir hafta tutabiliyor. sonrasında biseye bakıcam diye giriyo ya da internette bakması gerekn bişeyi bahane ediyo ve oyunu acıp yine saatlerce ayrılmıyo. calısıyorum ve ustelik hamileyim. belki onun destegine en fazla ihtiyacım olan bu donemimde o aptalca bi oyunun pesinde gozu dunyayı gormuyo aksamları surekli yalnız oturuyorum, yalnız kalınca sinir katsayım gittikce artıyo, konuscak biri arıyorum ailemde farklı bir sehirde. derdimi kimseye anlatamıyorum,artık cok tukenmis hissediyorum yuzunu gormek, eve gitmek istemiyorum artık. zaten artık tahammul edemiyorum ve bende cabalamayı bırakmıs durumdayım neyaparsa yapsın diyorum ve giderek kopuyoruz. artık beraber yatamıyoruz bile. beni, evliligini, karnımdaki cocugunu boyle aptalca bi oyuna degistigini gordukce kahroluyorum ve nefret ediyorum ondan Msn Sad
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2012       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
allah yardımcımız olsun bende aynı sorunu yaşıyorum eşim internetde p o k er oyununa dadandı resmen kendini kaybediyor uçuşa geçiyor dünyayla bağlantısı kopuyor güleyimmi ağlayayımmı bilmiyorum bu duruma... çünkü o oyun oynarken onun suratı öyle bir hal alıyorki..... anlatması zor.... naparsanız yapın bu illetten kurtulmalarını engelleyemezsiniz... bence en mantıklısı dua etmek... allah ıslah etsin nerde varsa...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2012       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bugün nette konuşmayla başlar,kameralar ve yetmez,gerçek hayatta görüşmek isterler mutlaka..
olaylara uyanık olun,bekleyin,eger bir yerlere gitmek icin bahane ararsa,eve gelmemek icin yalan söylerse,ya da bikaç günlüğüne bir yere gidiyorum diye yalan söylerse(konustugu kadın sehir dısındaysa) yani kısacası rutinin dışına çıkmaya başlarsa bil ki görüşme çabasına girmiştir,ve sen ne yaparsan yap bu ilişki ona daha cazip hale gelecektir taa ki gerçek hayatta o kadını tanıyıp ondan bıkıp sana dönene kadar...ve unutma bir kere yapan her zaman yapar,karşısına çıkan ilk oyuncağa yine yeşil ışık yakacaktır.
sen zaten kocamı seviyorum deyip şu ana kadar hep ona sevgiyle yaklaşmışsın,onun gözünde zaten çantada kekliksin..kusuru kendine söylenmeyen kişi ayıbını hüner sanırmış,taviz tavizi doğurur.sevgi de bir yere kadar,insanın önce kendine saygı duyması gerek,sen ne kadar ona muhtacsan o da sana muhtac,istemiyorsa ve sana saygısını kaybetmişse tavrını koymalısın,kendine ezik muamelesi yaptırma bence...
sen ben seviyorum bana dön dedikçe gözünde değerin azalır,bu kabullenilecek bir olay değil,elim yaktım geçer olayı değil,bir erkeğin gözünde değerini kaybettiysen ne yapsan boş...bir an önce yaptırımlara geç,boşanmakla tehdit et bunu önemsemiyorsa seni ne kadar gözden çıkardığını anlarsın böyle bir adam da zaten senin gibi vefakar bir eşi hak etmiyor demektir..
yok ben çok seviyorum bağrıma taş basarım,birgün ondan bıkar,sel gider kum kalır gibi düşünüyorsan,hayatın boyunca hep tedirgin,güvensiz ,acaba yine mi birini buldu,larla ve içinden çıkmayacak bir yarayla yaşayıp durursun..
pmbskr - avatarı
pmbskr
Ziyaretçi
28 Eylül 2012       Mesaj #10
pmbskr - avatarı
Ziyaretçi
ben de aynı sorunu yaşıyorum. ve henuz daha 2 aylık evlıyız. çok severek evlendık ama esım ılk gunden bu yana surelı oyun ve cızgı fılm bgımlıs oldu daha dogrusu ınternet bagımlısı. bende aynı sekılde guzelıkle konustum tartıstım ağladım aldırıs etmedım ama degısen bıse yok tamam oyamıcam dıyor bır hafta sılıyor sonra tekrar aynı sekılde devam. gece ısle alakalı calısıcam dıyor ben yatıyorum uyanıyorum yanına gruyorum oyunda. bende aılemden uzakta farklı bı sehırdeyım. dua edıyorum baska yapacak hıc bıseyım kamadı. bır de bana dıyor kı sen de nete gır. korkum ondan sogumam ve evlılıgmın tehlıkeye gırmesı.